Şimdi Soğanın Cücüğünü Ekmeğinize Katık Yapıp Yeme Zamanı!


Fi Tarihinde yoksul bir vatandaşımıza zengin olsan ne yapardın? demişler. Düşünmüş taşınmış bir türlü cevap verememiş. Biraz daha ısrar etmişler…Bak bu oda dolusu paran olsa ne yapardın”? Yoksul vatandaş bu kez; “Vallaha o kadar param olsa, soğanın cücüğünü ekmeğime katık yapar yerdim”demiş.

***

DÜN ÖYLE BUGÜN BÖYLE..PEKİ YA YARIN!?…

münir_kebir

© Münir Kebir

Fi Tarihinde yoksul bir vatandaşımıza zengin olsan ne yapardın? demişler. Düşünmüş taşınmış bir türlü cevap verememiş. Biraz daha ısrar etmişler…Bak bu oda dolusu paran olsa ne yapardın”? Yoksul vatandaş bu kez; “Vallaha o kadar param olsa, soğanın cücüğünü ekmeğime katık yapar yerdim”demiş.

Yoksulluk zordur. Dünyaya bakış açısı; haliyle içinde bulunduğu duruma ve şartlara göre standarttır.

“Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yaşatacak olan sizlersiniz” diyor Ulu Önder Atatürk bir resimde… Cumhuriyeti kuranların elinde ne dürbünlü bir tüfek, ne cep telefonu ve ne de doğru dürüst bir giysi vardır.

Bugün, Küresel Kapitalizm insanlık sofrasının başına gelmiştir. O, sofraya oturmadan bizim gibi ülke insanları oturmuyor çünkü oturamaz.

ABD Başkanı TRUMP, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Abdullah Öcalan’ın manevi evladım dediği kişiyle Amerika’ya gelip kendisiyle antlaşma yapmasını önerdi. Biz bunu unuttuk gitti. Çünkü bizim gıdamız, silahımız, namusumuz, şerefimiz hülasa herşeyimiz Hamaset… İki adım ileri, bir adım geri giden mehter takımı bizim her şeyimiz….

Heeeyt!…. Ulen !.. Çekilin aradan Hüseyin Baradan,,,, Biz yedi düvele meydan okumuş bir milletiz!… dediniz mi; sizden erkeği, sizden güçlüsü, sizden kabadayısı yoktur. Erkekse bir kişi, Falan şahıs iyidir, aslı temizdir ama, şu hatası da olmuştur, vardır diyerek, onun övgüsü dışında hatasını da söylemesin!…

İşte Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle Boşnakıyla Türk Milletinin karekteristik özelliği!..
Yalan MI?
Keşke yalan olsaydı…

Söz söze geldiğinde de “Dost acı söyler”, Seni güldürenin değil ağlatanın yanına git” gibi özdeyişlere de şapka çıkartan bir milletiz.

* * * * *

Türkiye Cumhuriyeti Kurulalı beri, hiçbir döneminde 20 yıl iktidarda kalan, ve kaldığı yirmi yılda ülkeyi dilenmeye mecbur bırakan bir hükümet olmadı.

20 yıldır muktedir olan AKP Hükümeti 100 yıllık ve 100’ün üzerinde ülke kazanımlarını sattı savdı.

Peki kimlere sattı?

-Türk Telekom Araplara (Bankalarımızdan aldığı krediyle. Ülkeyi dolandırdı ve ülkesine döndü) -Telsim İngilizlere – Araç Muayene işi Almanlara
-Başak Sigorta Fransızlara
– Adabank Küveytlilere
– Avea Lübnanlılara
– Petkim Azerilere
– Tekel İçki Bölümü Amerikalılara
– Tekel Sigara Bölümü ABD ve İngilizlere
– Finansbank Yunanlılara
– Oyakbank Hollandalılara
– Denizbank Belçikalılara
– Türkiye Finans Küveytlilere – Garanti Bankasının yarısı Amerikalılara
– Dışbank Hollandalılara,
– Şekerbank Kazaklara
– Yapı Kredi Bankasının yarısı İtalyanlara
Şimdi Türkiye İş Bankasını sıraya alma gayretinde….onu da, Katarlı Kankasının Türkiyede faaliyet gösterdiği %100 hissedarı olduğu Alternatif Banka satmaya çalışıyor (!) Uçak hediye etmişti ya… Yazmakla bitmiyor ki!…
– Turkcell’in yarısı Finliler ve Rusya’ya
– Demir döküm Almanlar’a
– İzocam Fransızlara
– POAŞ Avusturyalılara
-Migros İngilizlere…. daha sayayım mı
-Atatürkün kurduğu İzmit, Afyon, Balıkesir, Çaycuma, Kastamonu, Sakarya ve Taşucu/Mersindeki SEKA Kağıt fabrikalarının tamamı satıldı. SÜMERBANK, ETİ BAKIR, GÜMÜŞ, KROM, ELEKTROMETALURJİ A.Ş
Saymakla bitmiyor.
Bereket versin İnternet var da bu kadarıyla yetiniyorum yoruldum. Ülke satıldı ama, Havuz Medyası sağolsun kimsenin haberi bile yok!…
Yol Yaptı, Köprü yaptı, hızlı treni ülkeye kazandırdı.
Sonuç ?
“İMF’ye borcumuzu ödedik, şimdi kendisine borç vereceğiz” dedi, İMF, 2008 yılı ekonomik sıkıntıda iken bize destek oldu ama, biz Türkiye’den borç almadık dedi.
Dün bu sözler hamasetle yaşayanları sevinçten adeta bayılttı…Kimisi malım da mülküm de Reise kurban olsun dedi. Daha da ileri gidenler de oldu.

“Allah’ın bütün sıfatları Recep Tayyip Erdoğan’da toplanmıştır dedi AKP Düzce Milletvekili adayı…. Diğer biri hiç hızını alamadı. “Reis bana karını boşa bana nikahla dese hiç gözümü dahi kırpmadan, karımı boşar ona nikahlarım” dedi. Bu söz Yengemiz Emine Hanımefendinin kulağına da gitti. Ama önemli değildi.. Çünkü Reis sevgisi herşeyin başıydı.. (!?)…

Bu millet nasıl olsa hamaset dendi mi, karısını bile boşayacak adama sessiz kalıyordu!… Durum bu olunca, “Suriye’lilere 40 Milyar Dolar harcadık, gerekirse bir 40 Milyar dolar daha harcarız” deyince yandaşlar içmeden sarhoş oldular..

Şimdi geldik bugüne…
Bugün ne haldeyiz. KORONAVİRÜSÜ, kendini göstermeden hem dünyadan hem de ülkemizden can alıyor. Aldığım notlara bakıyorum. 28 Mart ta 16 Kişi öldü, ölü sayısı 108…….
29 Mart’ta 31 kişi hakkın rahmetine kavuştu sayı 139 oldu……..,
30 Martta 37 kişiyi daha aldı aramızdan sayı 168 oldu….,
31 Martta ölen 46 toplam 214 kişi……..
Ve nihayet bugün, 1 Nisan Çarşamba ölen 63 , toplam 277 kişi… Şimdi ölen vatandaşların günlük sayı dizinine bakalım. 16-31-37-46-63 kişi artan bir seyir izliyor.Allah vermesin diyerek bu sayıların gün geçtikçe artan bir seyir izlediğini düşünmek yanlış olmaz.

Bütün Dünya Ülkeleri, ABD, Kanada, Almanya, Fransa hem bize para ödeyerek, yani kamusal harcamayla, tesislerimizi bizden satın aldılar, hem de vatandaşlarına çal kapı trilyonlarca dolar, yuro para ödüyorlar, asla işçi çıkartmıyorlar.

Peki ya biz?….

Bütün tesislerimizi el aleme sattık kamusal gelir elde ettik…… Nereye gitti bu paralar?..
Sayıştay yok MU?…
Köprü, Tünel, Yol yaptık, yolcu geçiş sayısına garanti verdik, kendi yapmamızdan fazla para ödedik elin gavuruna ve hala ödüyoruz…., İşsizlik yetmezmiş gibi, 5 Milyonun üstünde Suriyelilere 40 Milyar dolar harcadık, gerekirse bi 40 Milyar dolar daha harcarız havasını attık!.. Şimdi sıra Koronavirüse gelince; IBAN numarası vererek kibari dilenciliğe başladık!?.. Yetmedi, İstanbul, Ankara,İzmir, Adana, Mersin, Büyükşehir Belediyelerini CHP kazandı diye, Belediyeler bağış toplayamaz deyip hesaplarını bloke ettik!?…

Bu resmen Ülkeyi iç savaşa sokma gayretidir. Sandık kurulduğunda kazansa, herhalde elinde Kibrit-i Ahmer yok…. vurduğu şeyi altına çevirsin de, hazine iflastan kurtulsun. Kaybetse, o zaman 20 yıllık safahatın moku ortaya çıkacak. Hiç olmazsa zararın neresinden dönülürse Kâr ondadır dedikten başka bir şey diyemiyorum…

* * * * *

Bugün geldiğimiz durum yazmakla bitmez. Az Önce DİB Başkanı Ali ERBAŞ’ın bağış konusundaki fetvasını dinledim. Ramazan gelmeden de Fitrenizi, Zekatınızı verebilirsiniz dedi. Hade Fetvasının Zekatının isabetsizliği orda kalsın da, Milletin yandaş dolar milyarderleri hariç, zekat bir yana fitre verecek gücü kalmamış, Yoksulluk, İşsizlik yetmemiş Suriye’liler; Fitrelerin Zekatların en önünde Allah diyorlar!….. Nereden tutsanız kopuyor

Peki Kimdir bu Diyanet İşleri Başkanı, neyin nesidir? Bir bakalım….

Diyanet İşleri Başkanı Ali ERBAŞ, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde önce Dekan Yardımcısı, sonra Dekanı oldu.
2011 yılında Üniversiteden ayrılarak, DİB’lığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü oldu,

Daha sonra da, dönemin DİB Başkanı Mehmet Görmez’in FETÖ’cülüğe karşı pasif kaldığı gerekçesiyle, görevinden alınmasıyla yerine Ali Erbaş getirildi.

Ee iyi de…,

Ali ERBAŞ, FETÖ lideri Fethullah Gülen’in onursal başkanı olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Birliğinin üyesi idi.

Abant Toplantılarının da müdavimiydi. Hiçbir toplantısını kaçırmamıştı….

Yaptığı konuşmalarda, derneğin çalışanı olan FETÖ’cülere “GÖNÜL ERLERİ” diyordu. Dahası, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi kurucularından olan ama 4 Eylül 2015’te firar ederek Pensilvanya’ya kapağı atan Prof.Dr.Suat YILDIRIM, FETÖ İmamıAli ÖKSÜZ‘ü Yüksek Lisans öğrencisiyken, Üniversiteye almış ve DİB Başkanı Ali ERBAŞ‘la dava arkadaşlığı kurmuştu.
Mehmet GÖRMEZ, FETÖ’ye karşılık pasif kalmışsa, Ali ERBAŞ pasifliklik bi tarafa, kıdemli FETÖ’cüdür…. Ve şu anda DİB Başkanı..

* * * * *

Dedim ya bir tek umudumuz sandık kaldı….
Günahı da Sevabı da Mabalı da Boynuza!….

 

*
Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: