Türkiye ve Dünya’yı batıracak üç belâ; «Zina, Rüşvet, Terazinin Kefesi…»


Türkiye, şu sıralar asla ihmale gelmeyecek çok ciddi bir durumda. Bu işin partili olup ol-ma-makla ilişkisi kesinlikle yoktur. Kim hangi partiye oy veriyorsa versin ama, aklı ve öngörüyü (feraseti) sakın elden bırakmasın. Hüsran; geriye dönülüp düzeltilmesi asla mümkün olmayan pişmanlık demektir. Bunu da sakın ama sakın unutmayalım…

***

AKLIMIZI BAŞIMIZA TOPLAYALIM….

munir_kebir2

© Münir Kebir

Sırası gelince; “Müslümanız Elhamdulilaaaah..” diyen bir milletiz. Ama iş Yaşama geldiğinde, sadece kadınlara dönük olarak başörtü, daha doğrusu türbanlı olmayı neredeyse kelime-i Şehadetin önünde İslamın şartı gibi kabul eden müslümanlarız, Elhamdulillah …..

Bu yüzdendir ki, kargadan başka bizi seven, destekleyen kimseyi etrafımızda artık göremez durumdayız.

Bir de Milliyetçiliğimiz var ki, düşman başına…
Hamaset hamuruyla pişirilmiş “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganı, bizim için Milliyetçiliğin amentüsü olmuştur MHP sayesinde…..

1921 yılında Atatürk’ün Ankara’da kurduğu Millet Meclisinde, Vakıflar ve Şeriat Bakanı [Nasıl kaldırıldı?] vardı. Konya’lı Mehmet Vehbi Efendi… Kaleme aldığı Kur’an Hükümleri ( hkam-ül Kur’aniyye) [Biyografi]
adlı kitabında şöyle diyor. [Mehmet Efendi ve Akaid-i Hayriye]

“..(..)..3 büyük suç vardır ki, bu suçlar Cezay-ı meye (Kamusal cezaya) müstelzim suçlardır.

: ☛ 1. Zina

: ☛ 2. Rüşvet

: ☛ 3. Terazide eğrilik

Zina suçunda ceza, sadece Zani (erkeğe) ve /b>Zaniye’ye (kadına) verilmekle kalmaz, aynı zamanda bunu def etmeyen o topluma da ceza verilir. Bu ceza’nın en somut örneği, o beldede ani ölümler artar.
Rüşvete sessiz kalınırsa, o beldede (ve tabi o ülkede) hayat pahallılığı ve kıtlık baş gösterir.
Terazide eğrilikte ise, deprem, su baskını, iklim değişikliği her an yaşanabilir hal alır.”

Diyor.

Bu alıntıyı niye yaptım sizce?

Yukarda niteliğini az da olsa belirttiğim müslümanlığımızın bugün yaşadıklarımızı az çok tarafsız bir gözle, akıl ve inançla düşünelim diye yaptım. Bu üç suçu ne derecede işliyoruz? sorusunun yanıtını size bırakıyorum.

*****

Şimdi yukarıda yazdıklarımla da ilintili olduğuna inandığım konumuza gelelim.
Şükürler olsun ki, Salı günleri TV’ler, tüm Parti Başkanlarının ülke hakkında ki gerçekleri, halka duyurmaya vesile oluyor ya da olabiliyorlar.

Ana Muhalefet Partisi CHP’nin Başkanı Kılıçdaroğlu, AKP İktidarının gerçekleştirdiği özelleştirmelerle yerli ve yabancılara peşkeş çektiğini, bu cümleden; Tank Palet fabrikasının 25 yıllığına devredildiği BMC şirketinin, Türkiye’de ki sahiplerinin, Babadan oğula, Dededen toruna, Dayı ve Amcalardan yeğenlerine varıncaya dek, RTE’nin akrabalarının olduğunu açık bir şekilde beyan etti.

Bu gerçek, rüşvet suçuna girer mi girmez mi? Bunun yanıtı, sandığa giderek oy kullanan Cumhurun tercihine göredir. Allah akıl verdiği her kulunu, kendi tercihinden sorumlu tutuyor. Öyleyse, akıl ve doğru bilgiye sarılan herkesin, vereceği cevabın günahı da kendine, sevabı da….

*****

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 4 YIL ÖNCE Televizyonlarda, kendine has uslubuyla şöyle demişti.

“..(..)…Türklüğü red eden, TC’yi silen, Milliyetçiliği ayaklar altına alan RTE, bir inkârcıdır… Türkiye’nin Cumhur Başkanı olmaz, OLAMAZZZ!…. OLMAYACAKTIIIRRR!…(Alkışlar) .. Kısaca, İki yanlıştan bir doğru çıkmaaaz…Teke’den süt sağılmaz, Balda tuz bulunmaz, Suda ateş yanmaz, RTE’den de Cumhurbaşkanı OLMAAAZ….”

BUGÜN ise, Devlet Bahçeli;

“Cumhur ittifakına, bu vazifeye sadığız seve seve yerine getirmeye devam edeceğiz. MHP ile AKP arasında soğukluk veya mesafe varmış gibi davrananların mayası bozuk, mizacı bulanık ve maksadı belalıdır”
diyor.

Yani Cumhurun yarısı beş para etmez, diyor BAHÇELİ!…..Birine mayası bozuk denilmesinin çok ağır bir suçlama olduğunu, sadece belirtmekle yetiniyorum. Bu söz, MHP’nin parmak milliyetçiliğinin ne olduğunu yeteri kadar ortaya koymuyorsa, Allah akıl versin demekle yetiniyorum.

*****

Gelelim SAADET PARTİSİ Genel Başkanı Temel KARAMOLLAOĞLU‘nun beyanına.

“Mahalli Seçimlerde İmamoğlu’nun performansını HALK benimsedi. Baskılar, Şantajlar Tehditler, İftiralar sökmedi…..
İlk defa Vatandaş Cumhur ittifakına HAYIR dedi… Maalesef…. Cumhurbaşkanı herkesin Cumhurbaşkanı….. Herkese eşit mesafede bulunması gereken bir kişi iken, kendisini, sadece kendi partisinin Cumhurbaşkanı ilan etmesinden kaynaklandı bu durum… Ve sadece AKP’ye değil ama aynı zamanda Cumhur Başkanına da bu seçimi kaybettirme mesuliyetini gerçekleştirmiş oldu. Bir büyü vardı seçmenin üzerinde. O büyü artık bozuldu. Artık seçmen Cumhur Başkanı böyle dedi diye öyle davranmıyor….Halkımız UYANDI… Büyü bir defa bozuldu mu, tılsım bozuldu mu, artık siz yeni bir büyü yapamazsınız..”

*****

İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral AKŞENER‘e gelirsek;

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin bugün 500cü günü… 3 Aralık 2019 tarihi itibariyle geldiğimiz duruma bakınız. Ülkenin bu durumu bizleri şahit tuttu. Ülkemizin selamete kavuşması ancak ve ancak İYİLEŞTİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEMİN tekrar ülkemize kazandırılmasıyla mümkün olacaktır.”

*****

Ülkemiz, şu anda asla ihmale gelmeyecek çok ciddi bir durumdadır. Bu işin partili olup ol-ma-makla alakası kesinlikle yoktur. Kim hangi partiye oy veriyorsa versin ama, aklı ve öngörüyü (feraseti) sakın elden bırakmasın. Hüsran; geriye dönülüp düzeltilmesi asla mümkün olmayan pişmanlık demektir. Bunu da sakın ama sakın unutmayalım…

*
Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: