Milletvekilliği İnsan Sağlığından daha mı önemli?


Benim için Milletvekili olmak önemliydi, oldum. Bir dediğinizi iki etmesem bile, gelecek seçimde yerime bir başkasını aday gösterebilirsiniz. Seçilmeyebilirim. Bir peşin iki veresiyeden iyidir. Milletvekili seçilmek önemli ancak tekrarının garantisi yoktur. Parti Disiplini denilen emre göre değil, vicdanıma göre oy kullanacağım hiç kusura bakmayın… Partimin adını taşısam da, Milletimin vekiliyim menfaatlerini tehlikeye atamam… Diyebiliyor mu? Milletin vekilidir…

***

PARTİ DİSİPLİNİ ÖZGÜRLÜĞE AYKIRI

©Erol Erdoğmuş.

OLAY

Durumu tartışmalı olan 13 Termik Santralın işletmesine, geçmişte 31 Aralık 2019’da sona ermek üzere 7 yıla yakın uzun bir muafiyet süresi tanınmış olmasına rağmen; bu sürenin geçen 21 Kasımda 2,5 yıl uzatılarak 9,5 yıla çıkarılması, kendine Ak diyen Partinin talebi ve yardakçısının onayıyla kabul edildi!.. [Haber]

Partili CB Recep Tayyip Erdoğan’ın izniyle kabul edilen yasa; CB Recep Tayyip Erdoğan tarafından veto edilince, [T.C.C.B Veto açıklaması] TBMM’deki görüşmelere katılan ve kabul oyu kullanan Adalet ve Kalkınma Partisi KahramanMaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal ile yine aynı partinin aynı İlden Milletvekili Ahmet Özdemir, hem CB hem de partilerinin Genel Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiler!..

A BE MUHTEREMLER BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU

Sizi Milletvekilliği mertebesine getiren gücün bir daha o makama getirmeyeceği korkusuyla insan hayatını tehdit eden kabul oyu kullandınız istemeye istemeye. Terazinizin bir kefesine kendinizi, öbür kefesine Milletvekilliğini koydunuz tarttınız. Milletvekilliğini sürdürmek ağır bastı, insanlığınız hafif kaldı.

“Benim için Milletvekili olmak önemliydi, oldum. Bir dediğinizi iki etmesem bile, gelecek seçimde yerime bir başkasını aday gösterebilirsiniz. Beni yeniden aday gösterseniz de, vatandaş başka partiye yönelebilir, seçilmeyebilirim. Bir peşin iki veresiyeden iyidir. Milletvekili seçilmek önemlidir. Tekrarının garantisi yoktur. Parti Disiplini denilen emre göre değil, vicdanıma göre oy kullanırım. Partimin değil, Milletimin vekili olurum” diyemediniz ne yazıkki!..

YAZILARIMA SÜREKLİ GÖZATMA LÜTFUNDA BULUNANLAR ÖNERİLERİMİ HATIRLARLAR

1. Siyasal Partiler, antidemokratik yapılardır. Bir ilden kaç Milletvekili seçilecekse, en az bu sayının iki misli adaydan oluşan alfabetik sıralı oy pusulası ile seçim yapılmalıdır. Yasal engeli olmayan herkes kendini aday gösterebilmelidir. Seçmen oy pusulasında o ilden seçilmesi gereken Milletvekili sayısı kadar ismi işaretlemelidir. Az yada çok sayıda ismin işaretlendiği oy pusulaları geçersiz sayılmaiıdır.

2. Devletin Siyasal Partilere parasal yardımı kaldırılmalıdır. Bu meblağ; Milletvekili adaylarının kendi seçim bölgelerindeki tanıtım giderlerine tahsis edilmelidir. Yerel radyo ve televizyonlarda adaylara eşit sayılı ve süreli tanıtım imkanı sağlanmalıdır. Bunun dışında propaganda yapan ve yaptıran adayın adaylığı iptal edilmelidir.

3. Seçilen Partisiz Milletvekilleri Hükümet programları hazırlamalı ve en çok oyu alan program ve ekip hükümet olmalıdır.

 

TurkLider_logo

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: