Terörle Mücadele (!) Defterini Açmak…


Aktörlük saygın bir meslektir. Rolü gereği yalan söylese de kendisi özel yaşamında yalancı olmayabilir. Ama bir politikacı, politikası gereği yalan söylüyorsa, özel yaşamında da yalancıdır. Davutzade Bay Ahmet; suçu ve suçluları gizliyerek; suça ve suçluya yardım ve yataklık etmekten niçin yargılanmıyor?

***

POLİTİKA TİYATRO POLİTİKACI AKTÖR

©Erol Erdoğmuş.

OLAYLAR:

OLAY 1

Ahmet Davutoğlu şöyle dedi: “Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa, birçok insan insan yüzüne çıkamaz. Bizi bugün eleştirenler insan yüzüne çıkamazlar! Açık söylüyorum neden mİ? İleride bir gün Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman en kritik dönemlerden biri 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır”
HÜRRİYET, 25 Ağustos 2019 [Ayrıntı]

OLAY/ 2

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un CHP İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlunu kastederek, “Maalesef bir de perde arkasında bazı terör gruplarının da desteği vardır” sözlerine; HAS PARTİ’de birlikte çalıştığı Mehmet Bekaroğlu’ndan yanıt geldi. Bekaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Sayın Kurtulmuş, lütfen susun, insanlara iftira etmekten vazgeçin. Yoksa 2012’de Has Parti’yi kapatıp AKP’ye katılırken hangi terör örgütü ile kimler aracılığıyla neler konuştuğunu açıklarım”
CUMHURİYET, 16 Haziran 2019 [Ayrıntı]

OLAY 3

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroglu da, sosyal medya hesabından Davutoğlu’na çağrı yaparak; “Haydi sayın Davutoğlu, çıkın açıklayın 7 Haziran 1 Kasım arasında neler oldu, hangi suçlar işlendi; açıklayın. Failleri insan yüzüne çıkamasınlar, cezalandıerılsınlar. Haydi yapın bu iyiliği bu ülkeye”
CUMHURİYET, 25 Ağustos 2019 [Ayrıntı]

AKTÖR POLİTİKACI

Aktörlük saygın bir meslektir. Rolü gereği yalan söylese de kendisi özel yaşamında yalancı olmayabilir. Ama bir politikacı, politikası gereği yalan söylüyorsa, özel yaşamında da yalancıdır.

Politikacı şimdiki zamanı yaşar, gününü kurtarmaya bakar. Devlet adamı gelecek zamanı öngörür. Şimdiki zamanı, geçmiş ve geniş zamanı düşünerek değerlendirir. Bu bağlamda Atatürk, Uluslararası devlet adamı örneğidir.

SORGULARSAK

1. Davutzade Bay Ahmet; suçu ve suçluları gizliyerek; suça ve suçluya yardım ve yataklık etmekten niçin yargılanmıyor?

2. Anayasamızın 22. Maddesi “Herkes, haberleşme hürriyetine sahiptir” buyururken; devletln bekası ve yurttaşın haberleşme özgürlüğü, Bay Davutzade ve Bekarzade gibi kişilerin paşa gönlü isterse mi sözkonusudur?

3. Bay Bekarzade Bay Kurtulmuşu susturduğu için; seçmen Bay Kurtulmuş gerçeğinden mahrum mu kalmıştır?

4. Politikacı esnafı o saygın “Sayın” sıfatının ırzına geçti. Ana avrat dümdüz git, sonra sayın de!.. İnsanlara iftira eden biri sayın olabilir mi Bay Bekarzade?

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: