SÜRGÜN YAZILARI


Özgürlük dışarıdaysa sürgün sizin yanınızdır – Shakespeare; En ölümcül sürgün, sevdiklerinizden ayrı kalmaktır; Deniz derindir durulmaz, dostluk ebedidir unutulmaz; Artık şaşırtmıyor beni dostun kahpeliği, elimi sıkarken sapladığı bıçak.Nafile, artık kışkırtamıyor beni düşman – Nazım Hikmet;

***

İKİ YENİ KİTABIMIZ YAYINLANDI:
SÜRGÜN YAZILARI

doğan_özgüden

© Doğan Özgüden

Yaşam ve mücadele arkadaşım İnci Tuğsavul’la birlikte 48 yıllık sürgünümüzün anılarını önceki yıllarda “Vatansız” Gazeteci adı altında iki cilt olarak yayınlanmıştık.

1971 Darbesi’nden bu yana kendi imzamla ya da Demokratik Direniş Hareketi ve İnfo-Türkadına çeşitli dillerde gerçekleştirmiş olduğum yayınlar ise Brüksel’deki Belçika Kraliyet Kütüphanesi ve Amsterdam’daki Uluslararası Sosyal Tarih Enstitüsü‘nde bulunduğu gibi, İnfo-Türk’ün Internet sitesinde de pdf olarak yer alıyor.

İki cilt olarak hazırlanan Sürgün Yazıları ise, sürgün yaşamımda çeşitli gazete, ajans bültenleri ve dergilerde yayınlanmış Türkçe yazılarımdan seçmeleri bir araya getiriyor.

Sürgün Yazıları’nın 600 sayfalık birinci cildinin ilk bölümü 1971-2016 yıllarında Ant, İnfo-Türk, Demokrat Türkiye, Özgür Bakış, Yazın, Barış/Aşiti ve Sürgün başta olmak üzere çeşitli yayın organlarındaki yazılarımdan ve benimle yapılmış olan söyleşilerden oluşuyor. Cildin ikinci bölümü daha önce yayınlanmış olan “Vatansız” Gazeteci kitabım üzerine yazıları içeriyor.

Sürgün Yazıları’nın 584 sayfalık ikinci cildi ise 2017-2019 yıllarında Artıgerçek internet sitesinde yayınlanmış olan daha güncel yazılarımdan oluşuyor.
Her iki kitabı da Türkiye’de yayınlatma girişimlerimiz şimdilik maalesef sonuç vermedi.

Kitapları Belçika’da az sayıda İnfo-Türk yayını olarak bastırdık.

Ancak, tüm diğer yayınlarımız gibi, bu iki kitaba da okurlarımız kapakları üzerinde tıklayarak derhal ulaşıp okuyabilirler.

Kitapların az sayıdaki basılı olanlarından edinmek isteyenler, e-mail adresine başvurdukları takdirde gönderme koşulları hakkında kendilerine derhal bilgi iletilecektir.

İyi okumalar dileğiyle…

 

*

info_turk

facebook

twitter

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: