Erdoğan’ı «Şoke Eden» ve «Korkutan» Olaylar…


Ama Henüz Bitmiş Değil. «Kocaman» ı Yolda!

***

Erdoğan’ın En Büyük Korkusu!

munir_kebir2

© Münir Kebir

24 Haziran 2018 seçimlerinin bilinenler ve bilinmeyen yanları giderek sosyal medya sayesinde anlaşılacaktır. Ne olur ya da ne olmaz bilmiyorum. Ama şu var ki, Demokrasiyi zırh yaparak yapılan AKP ve Başkanının her türlü Anti-Demokratik eylemlerin sonuçsuz kalmayacağına inanıyorum. Kenan Evren’i düşünmem beni bu kanaate götürüyor.

Meğer RTE’nin en büyük korkusu HDP imiş!….. İYİ Partiyi ekarte edeceklerine inanmışlardı. CHP oyunlarını bozunca şok geçirdiler. Bu şokun ardından Y…SK’nın Selahattin Demirtaş’ın aday olabilirliğine cevaz vermesi RTE’yi tam bir şaşkınlığa düşürdü.Bağırdı çağırdı ama nafile… YSK’nın bu kararı değiştirmesi ya da iptal etmesi, 7 yaşındaki çocuğun bile anlayabileceği düzeyde hukukun ayaklar altına alınması demekti.

RTE şaşkınlığında haklıydı çünkü MHP’yi seçim için kullanıyordu. HDP aradan çıkarılırsa HDP’nin 67 milletvekili çoğunluk olarak AKP’ye geçecek, bu sayede 300’ün üzerinde M.Vekili Mecliste oluştumu artık MHP çöpe atılacaktı.

****

Muhtarları toplantıya çağırması az çok anlaşılır bir durumdur. İyi de Mahalle Başkanlarını ben ilk defa duydum. Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı herkese eşit durması yasal bir zorunluluk iken Mahalle Başkanlarına talimat vermesi -aldığım duyumlara göre bu kişilerin mahallesindeki ailelere kişi başına 750,-TL artı Erzak kutusu verdiği- gerçeği karşısında 24 Haziran seçimlerinin ne kadar Milli İradenin özgür irade beyanıyla sandığa gittiği ortadadır. Buna Türk Milleti ne tür bir tepki, ne tür duruş izleyecek şahsen ben aşıramıyorum.

[AŞAĞIDAKİ YOUTUBE’I İZLEYİNİZ BAKALIM – ERDOĞAN’ı KURTARACAK OYUN!)]

*
Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: