İNSAN CUMHURİYET TÜRKİYE’SİNE ZEHİR KUSAR MI?


Bu «Yöneticiler»in Yeniden Seçilmelerine Vicdanınız Razı Mı?!

***

İNSAN OTURDUĞU KOLTUĞA ZEHİR KUSAR MI?

zafer_karadag

© Zafer Karadağ.

Atatürk’ün 98 yıl önce “Egemenlik, kayıtsız şartsız Milletindir!” diyerek açtığı TBMM’nin şimdilik başkanı İsmail Bey, hasbelkader oturduğu o şerefli koltuğu kirleten zehirli lakırtılarına, ne yazık ki devam ediyor!

Şimdi de; “Abdülhamit Han ile Tayyip Bey arası duraklama dönemidir” diyerek, Atatürk’e ve Cumhuriyetimize duyduğu o meşum kini bir kez daha kusmuş!

Yüksek tansiyon hastası olduğum için, böyle nahoş durumlarda sakinleşmek için hemen Mevlana Hazretlerini anıyorum. Ne güzel söylemiş Hazret;

“Suskunluğum asaletimdendir.
Her lafa verilecek bir cevabım var.
Lakin bir lafa bakarım laf mı diye,
bir de söyleyene bakarım adam mı diye.”

Sabır dileklerimle.

BİRİ TRUMP’A HATIRLATSIN! “BARIŞ, AMERİKA’YA DA LAZIM!”

6 yıldır öğrenmeye çalışıyoruz; “Kardeşim Esad” diye yere göğe sığdıramadığınız o cici çocuk size ne yaptı ki, bir gecede “Katil Eset!” diye bir kaka çocuğa dönüştürdünüz? Cevap yok!

Esad’ı sevsek te, sevmesek te, kimyasal silah yalanıyla alaşağı edilen komşusu, Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin’in başına gelenleri bile bile ve de tüm Dünyanın gözü üstündeyken, kimyasal silah kullanarak kendi halkını öldürecek kadar salak biri olmadığını kabul etmek zorundayız.

Daha vahimi ise şu; Suriye, “Kimyasal silah kullanmadım, Birleşmiş Milletler gelsin, kontrol etsin” diye resmi açıklama yaptığı halde, bu kontrolü beklemeden harekete geçen Amerika’nın, günlerdir sağır sultana bile duyurduğu saldırı için, mübarek Miraç kandilini bile bile dün geceyi seçmesi, tüm İslam alemine yönelik bir hakaret mesajı da içerdiği halde, Türkiye’nin destek mesajı yayınlaması çifte talihsizliktir!

Oysa; “Eyy Trump! Sırf ekonomini geliştirmek için, ABD ve emperyalist ortakları tarafından yaratılan IŞİD öcüsüne ve BOP balonuna dayalı senaryolar ve insanların kimyasını bozan uydurma bahaneler üreterek daha çok silah satmaya çalışıyorsun! Sayenizde yüzbinlerce Suriyeli öldü, milyonlarca sivil de evinden, barkından hatta vatanından oldu! Ama unutma ki, birgün gelir, barış Amerikalılara da lazım olur!” demek bize daha çok yakışırdı!

Atatürk’ün bizimle birlikte tüm insanlığa bıraktığı en kıymetli vasiyet olan; “Yurtta sulh, cihanda sulh!” ilkesini çiğneyerek, Suriye’de çıkan kardeş kavgasında yangına körükle giden AKP Hükümeti, daha çok kardeş kanı dökülmesine yol açan bu vebalin hesabını tarih önünde mutlaka verecektir!

16 yılda defalarca “kandırıldığını” ve “aldatıldığını” ikrar ederek cehaletini cümle aleme ilan eden AKP’li yöneticiler artık bizi daha büyük kötülüklere gark etmesinler diye, Peygamber Efendimizin şu hadisini hatırlatmak istiyorum; “Cehalet bütün kötülüklerin anasıdır!”

Yüce Allah, Ülkemizi yönetenlere akıl, fikir, izan ve vicdan ihsan eylesin inşallah, amin!

Selam ve sevgilerimle.

*

harclik

karya

email

facebook

twitter

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: