PARTİDIŞI ELEKTRONİK MUHALEFET PLATFORMU


 

‘Bıktık Artık Bu Siyasetten’ Diyenlerden misiniz?!

Sadece seçimden seçime hatırlanmak

 

Siyasetçilerin birbirlerini hain ilan etmeleri

 

Dediği dedik, çaldığı düdük liderler

 

Başarısız olan siyasetçilere katlanmak

 

Genel başkanların delegeleri, delegelerin de genel başkanları seçmesi

 

Milletvekillerinin genel başkanların kuklası gibi oy kullanması

 

Parti yöneticilerine sesinizi duyuramamak

 

Milletvekili ve belediye başkan adaylarını genel başkanların belirlemesi

 

Gönül verdiğiniz partiye katkı verme şansı bulamamak’tan sürekli, dert mi, yanıyorsunuz?

 

Özgürlük, demokrasi ve adalet arıyorsanız; Sevgi ve barış hedefliyorsanız; Sınıfların değil, bireylerin hakkını savunuyorsanız; Lider değil, ekip çalışması istiyorsanız; Yönetilmeye değil, birlikte yönetmeye talipseniz; Mucizeler değil, planlanmış hedefler bekliyorsanız; Hayallerin değil, gerçeklerin peşindeyseniz; Çekişmeden değil, uzlaşmadan yanaysanız; Sadece kendinizin değil, tüm insanlığın iyiliğini hedefliyorsanız; Aklın, bilimin ve teknolojinin kılavuzluğuna güveniyorsanız…

 

Alın Size «Seçenek!»

© photocredit

***

©Erol Erdoğmuş.

ÖNSÖZ

Siyasi partiler, İlke Partileri ve Sorun Partileriolarak ikiye ayrılabilirler. Sorun Partileri iktidara gelerek sorunu çözdükleri yada çözemedikleri anda, işlevlerini tamamlarlar. Varlıklarını sürdürebilmeleri için, yeni sorunlar üstlenmeleri gerekir. Bir zamanların  Adalet Partisi, Yeni Türkiye Partisi gibi sorun partileri, yeni sorunlar üstlenemedikleri için silinip gittiler.

İlke Partileri; ilke benimsendikçe devam ederler.  Altıok ilkeli cumhuriyet kuran Cumhuriyet Halk Partisi;  iktidara uzamasa da, yok olacak kadar da kısalmıyor, varlığını sürdürüyor.  İlke Partileri bugünki işgalcilerine bırakılamayacak kadar önemlidirler.

PARTİÇİNDE ENGELLENEN YA DA SINIRLANAN MUHALEFET

Parti yönetimi gücü yetiyorsa, partiiçi muhalefeti engeller. Engellemeye gücü yetmiyorsa; kısıtlar, sınırlar. Parti Disiplini kılıfıyla; muhalif partiliyi palas pandıras partiden atıverirler. Bu nedenle gerçek ve bağımsız muhalefet, partidışı muhalefettir.

Partili; Parti Liderine inanmayı yeğler. İnanmak kolaydır ve huzur vericidir. Düşünüp taşınmaya, kafa patlatmaya lüzum yoktur. İnanmış partiliyi, aksine inandırmak zordur. Çoğunluğu oluşturan ortalama partilinin bu tutumu; partiiçi muhalefeti tökezletir, yönetimin ekmeğine yağ sürer.

ELEKTRONİK DEMOKRASİ PARTİSİ   ÖRNEĞİ

Ülkemizin en zeki insanlarından biri ve önceki dönemlerde Milletvekili  olan Elektronik Mühendisi Sayın Emrehan Halıcı; 2014 yılında Elektronik Demokrasi Partisi’ni  kurdu ve ilk Eş Genel Başkanı seçildi. [Zekâ ve Akıl Oyunları]

Seçim ve siyasi partiler yasasından kaynaklanan sorunlar nedeniyle, Elektronik Demokrasi Partisinin 2016 yılında siyasi parti kimliğine son verildi. Halen Elektronik Demokrasi Platformu  adıyla faaliyetine devam etmektedir. [Siyasetin Bizlerle İlgili Karar Vermesi Mümkün mü?]

Platformun üye ve gönüllülerinin duyuruları anında görebilmeleri ve birbirleriyle kolay, hızlı, ücretsiz mesajlaştıkları Gong Messenger bağlantısı vardır.

”PARTİDIŞI ELEKTRONİK MUHALEFET PLATFORMU”  YAPILANDIRILMALI

Partili ve partisiz tüm vatandaşların, partiye muhalefet hakkını kullandıkları özgür muhalefet platformu oluşturulmalıdır. CHP’de Ümit Kocasakal gibi kendilerine şans verilmeyi hak eden muhalifler; mevcut yönetimin belirlediği delegelerden elbette destek alamazlardı.

*

Editör Notu :
Resimler ve link bağlantılarının bazıları tarafımızdan eklenmiştir!

Nusret Özgül

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: