TESETTÜR EĞİTİMİ


 

Kadınları değil, akidesi bozukları «tımar etmek» gerekmez mi?!

Ağacı kabuğu, hayvanı postu soğuktan korur. Ağaçların ve hayvanların ayrıca elbise, palto manto giyinmeleri gerekmez.

 

Postsuz olarak Dünya’ya gelen Adem ile Havva, üşür üşümez giyinmeye başladılar. Kıyafet önce alışkanlıklaştı, giderek hicaplaştı. Hicap duygusu düşüncesi, makul giyimi solladı.

İnsanoğlu doğası gereği değişerek gelişmek ister. Nicel değişimler, nitel gelişimleri doğurur. Oysa dinsel kılık kıyafet 1300 yıllıktır, değiştirilemez.

 

Uygar insan, makul giyinen insandır. Ne çıplak dolaşır, ne de çarşaflı peçeli. Din, kıyafeti üniformalaştırarak, dindarları sadıklaştırmayı amaçlar. Tutucu din adamlarına göre; kadın tesettürlü giyinmelidir ki, akidesi bozuk erkekleri tahrik ederek; günah işlemelerine sebep olmasın.

Zihni apış arasından yukarıya çıkamayanların akidesini düzeltmek yerine kadını kapatmak, dinin değil, düşmanlarının işine yaramıyor mu!.

***

©Erol Erdoğmuş.

OLAY

İran’da tesettür kuralına uymayan kadınların artık gözaltına alınmayacağı bildirildi. Tahran Emniyet Müdürü Hüseyin Rahimi;

“İslami kıyafet kurallarına uymayanlar artık Gözaltı Merkezlerine götürülmeyecek, haklarında dava açılmayacak” dedi.

Başkent Tahran’da 100’den fazla Gözaltı Merkezi açtıklarını söyleyen Rahimi, kurallara uymayan kadınların Eğitim Merkezleri’nde islami referanslara göre eğitileceğini açıkladı. Kişi eğitimden sonra da islami kıyafet kurallarını ihlal ederse hukuki işlem yapılacak.

İran’da 1979’daki islam devrimi sonrasında tesettür zorunlu hale getirilmişti. [KAYNAK: 30 Aralık 2017 Gazeteleri]

İNSAN POSTSUZ CANLIDIR

Ağacı kabuğu, hayvanı postu soğuktan korur. Ağaçların ve hayvanların ayrıca elbise, palto manto giyinmeleri gerekmez. Köpeklere insan muamelesi yaparak giyindirenler varsa da, istisnalar kaideyi bozmaz.

Postsuz olarak Dünya’ya gelen Adem ile Havva, üşür üşümez giyinmeye başladılar. Kıyafet önce alışkanlıklaştı, giderek hicaplaştı. Hicap duygusu düşüncesi, makul giyimi sollayarak öne geçerek davranışlaştı.

İNSANZADE MONOTONLUĞA İÇİN İÇİN İSYAN EDER

İnsanoğlu doğası gereği değişerek gelişmek ister. Nicel değişimler, nitel gelişimleri doğurur. Duyguda düşüncede davranışta, yiyecekte giyecekte bu kural değişmez. Oysa dinsel kılık kıyafet 1300 yıllık kılık kıyafettir, değiştirilemez.

Uygar insan, makul giyinen insandır. Ne çıplak dolaşır, ne de çarşaflı peçeli. Din kıyafeti üniformalaştırarak, dindarları sadıklaştırmayı amaçlar. Ne var ki asırlardır bu uygulama geri teptiği halde, bindikleri dalı kesercesine israr ederler. Onlar israr ettikçe bizim uyarı hakkımız doğar.
Onlara göre, kadın tesettürlü giyinmelidir ki, akidesi bozuk erkekleri tahrik ederek; günah işlemelerine sebep olmasın. Kadını sarıp sarmalayıp kaçıracağınıza, o akidesi bozukların akidesini düzeltmeniz gerekmez mi?!

Kadın makul giyimli görüntüsünü tesettürü, çarşafı peçesiyle gizledikçe; erkeğin dikkatini daha fazla çeker, zihnini daha fazla meşgul eder. Zihni apış arasından yukarıya çıkamaz. Bu da dinin değil, düşmanların işine yarar.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: