Yargı eliyle esir alınanlar, şirket eliyle zehirlenenler…


 

İktidar Orduya «Arz-ı Veda» ettiriyor!

☪ ⚓ Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli sıkıntılara girdiği ve karanlıklara çekilmek istendiği esaret günlerimi de içeren bu süreç bir hukuk katliamı ve insanlık suçu olarak tarihteki yerini alacaktır.

☪ ⚓ Zaman devran üzerindedir. Kader aynasına bugün yansıyan yarın değişir. Bizler zalimlerin bile başlarını öne eğdirecek kadar mert bir ruh büyüklüğüne sahibiz. Bu ruhumuzla bize zulmedenleri de utandıracağız.

☪ ⚓ Denizler dostunuz, rüzgârlar kardeşiniz, dalgalar arkadaşınız olsun. Kalpleriniz yaşam, insan ve deniz sevgisiyle dolsun ve pruvanız neta olsun. Dualarım her daim sizlerle olacaktır.
Koramiral Can Erenoğlu

***

☪♨ Vatani görevlerini ifa etmek için kışlalarımızı dolduran Mehmetçik’in karavanasını, “alt tarafı 3 öğün yemek” diyerek geçiştiremezsiniz!

☪♨ Asker Ocağı’nda karavananın hazırlanması da, kontrolü de, tadımı da, sırayla yenilmesi de askeri bir disiplin içinde yapılır, doğrusu da budur!

☪♨ Artık kışlalarımızda karavana pişmediğini ve Mehmetçiğin en ucuz fiyatı veren yemek fabrikalarının insafına terkedildiğini yeni öğrenmiş olduk!

☪♨ Türk’ün Bin yıllık geleneğinde yemek kışlada pişirilip Komutana tattırıldıktan sonra askere yedirilir(di). Yemeği savaşta da mı şirketin servis yapmasını bekleyeceğiz?

☪♨ GATA kapatılınca sorulan soru gibi; ‘Savaşta yaralanan askerler Devlet hastanesine gelince önce acil serviste kayıt mı yaptıracak?

☪♨ İktidar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin genleriyle oynamaktan vazgeçmelidir.

***

TESTİ KIRILMADAN…

zafer_karadag

© Zafer Karadağ.

Binlerce yıldır “ASKER BİR MİLLET” olarak insanlık tarihine damgasını vuran Türk Milleti için, Ordumuz ekmek kadar, su kadar önemli ve değerlidir.

Bu konuda ne kadar haklı olduğumuzu 15 Temmuz’da bir kez daha gördük ve iliklerimize kadar hissettik!

O gece Ülkemizi uçurumun kenarına sürükleyen Fetö’cü hainlerin darbe girişiminin başarısız olmasını, öncelikle Milletine ve Atatürk’e yürekten bağlı Türk Ordusu’na ve şerefli komutanlarımıza borçluyuz.

Tabii ki ellerinde taş atacak bir sapan dahi olmadığı halde, gözlerini kırpmadan tankların önüne çıkan Aziz Şehitlerimizin, Gazilerimizin ve yiğit Yurttaşlarımızın kahramanca direnişi de tarihimize altın harflerle yazıldı, Onları her zaman rahmet, minnet ve hürmetle anacağız, unutursak kalbimiz kurusun!

Ancak 1 Ağustos 2016 tarihinde yayınladığım makalemde de ifade ettiğim gibi; “Eğer TSK’nın omurgası sağlam olmasaydı, Türkiye 15 Temmuz darbe girişimini bu kadar kolay atlatabilir miydi?” [Kaş yapayım derken göz çıkarmak.]

Ne var ki, binlerce yıllık bilgi, tecrübe ve geleneklerle yoğrulmuş olan ve “Peygamber Ocağı” diye adlandırdığımız Türk Silahlı Kuvvetleri’nin genleriyle oynamaya devam eden AKP iktidarı, adeta değil, alenen Ordumuzu cezalandırıyor.

TSK’nın beyni olan komuta kademesini darmadağın ederek, Genelkurmay Başkanımızı ve Kuvvet Komutanlarımızı bakanlıklara bağlı birer memur haline getirdikleri yetmiyormuş gibi, Dünyanın gıpta ettiği köklü birer çınar olan askeri okullarımızı ve de sağlıklı ve güçlü bir ordu için olmazsa olmaz birer kurum olan askeri hastanelerimizi kapatarak, akıl almaz boyutta stratejik hatalar yaptılar!

Şimdi de görüyoruz ki, şakşakçı yandaş basından gözünü alamayan ve sırf muhalifler dillendiriyor diye tüm gerçeklere kulaklarını tıkayan AKP zihniyeti, büyük bir yanlış daha yaparak Ordumuzun beslenme sistemini de çökertmiş!

Vatani görevlerini ifa etmek için kışlalarımızı dolduran Mehmetçik’in karavanasını, “alt tarafı 3 öğün yemek” diyerek geçiştiremezsiniz!

Atatürk’ün dediği gibi; “Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur!” ve Vatanımızın savunmasını emanet ettiğimiz ve Dünyanın en güçlü orduları arasında gösterilen Türk Ordusu’nun her daim güçlü olabilmesi için, sağlıklı beslenmesi son derece önemlidir.

Asker Ocağı’nda karavananın hazırlanması da, kontrolü de, tadımı da, sırayla yenilmesi de askeri bir disiplin içinde yapılır, doğrusu da budur!

Son haftalarda peşpeşe meydana gelen ve binlerce Askerimizi ölümle burun buruna getiren gıda zehirlenmeleri nedeniyle, artık kışlalarımızda karavana pişmediğini ve Mehmetçiğin en ucuz fiyatı veren yemek fabrikalarının insafına terkedildiğini öğrenmiş olduk!

Şanlı Ordumuza 46 yıl hizmet ettikten sonra emekli edilen ve Fetö’cülerin Balyoz kumpası kurbanlarından olan, emekli Koramiral Can Erenoğlu, Twitter’da büyük yankı uyandıran şu mesajı yayınladı; []

“Bin yıllık geleneğimizce yemek kışlada pişirilip Komutana tattırıldıktan sonra askere yedirilmeli. Yemeği savaşta da mı şirket getirecek?”

Bu mesajı okuyunca, ben de saygıdeğer Amiralime şu cevabı gönderdim;

“Aklıma GATA kapatılınca sorduğum soru geldi; ‘Savaşta yaralanan askerler Devlet hastanesine gelince önce acil serviste kayıt mı yaptıracak?’”

Testi kırılmadan uyarmak lazım…

Aklın yolu birdir, AKP’nin bir an önce bu yanlışlardan dönerek, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin genleriyle oynamaktan vazgeçmesini diliyorum!

“Komşularımızla sıfır sorun!” diyerek çıktıkları yolun sonunda “Sıfır komşu”ya ulaştıkları için, güçlü bir orduya her zamankinden daha çok ihtiyacımız var!

Selam ve sevgilerimle.

*

harclik

karya

email

facebook

twitter

*

[Bu makale 21 Haziran 2017 tarihinde Ülkece Sitesi’nde yayımlanmıştır.]

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: