Aranan (!) Slogan ve Simgesi…


Hangisi!?

***

YAHU NE HALDEYİZ EY MİLLET!….

munir_kebir2

© Münir Kebir

Eleştiri yasak veya değil…
Ben yıkıcı eleştirilere karşıyım.
Ama Hüsnü Takrir denilen yapıcı eleştirileri de ölümüne desteklerim.

Bu Bağlamda;
Geleceğimi ve aile geleceğimi ardından ülkemizin aziz milletimizin geleceğini düşünmeden edemiyorum.

Gündem jet hızıyla değişiyor, yanı sıra unutkan, takipçi olmayan ve sonucu önemsemeyen bir millet konumundayız. Önemseyenler de olursa, ya korkuyor ya umursamıyor, ya da “Allah ne yapmış o olacak” diyerek, sapık bir teselli peşinde koşuyor. Allah kötülüğü ve iyiliği yaratmıştır şüphesiz, ama asla onun faili değildir.

Ülkeyi emanet ettiğimiz iktidar ve muhalefet partilerinin eylemlerini takip ederek, elde ettikleri sonuca göre neyin lehimizde neyin aleyhimizde olduğu yönünde ses
çıkarmalıyız ve demokratik eylemlerle de yanlışı üzerimizden atma çabası içine girmeliyiz. Bu hareketlerin demokrasi çerçevesinde yapılması, milli sorumluluğun gereğidir.

****

Geçtiğimiz ay içerisinde, Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve daha da önemlisi, tarihi şan ve şerefle dolu Yüce Türk Ordusunun en başında bulunan Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar ABD’ye gitti. Böyle bir heyet Türkiye Cumhuriyeti Devletin en üst noktasıdır. Gündeme bakarak söylersek bu heyetin gidiş amacı, ABD’nin
desteğiyle sınırımızda, PKK’nın uzantısı PYD/YPG terör örgütü eliyle yeni bir Kürt devleti kurma girişimini diplomatik yönden önlemekti.

Ama heyhat!.. diyorum.
Heyet görüşmelere dahi başlamadan ABD Başkanı Trumph, PYD/YPG’ye silah desteği yapılması kararnamesini imzaladı. Ve bizim heyet gerisin geri döndü!.. Ardından Cumhurbaşkanı gitti ve herhalde artık bu iş Cumhurbaşkanımız sayesinde düzelir dedik.
Boş çıktı!…
Demek ki, Kasımpaşalılık ülke yönetiminde sökmüyor.

****

Şimdi, AKP Genel Başkanı iki konu üzerinde çalışma yapıyor. Yaptığı toplantılarda %51’i arttırmayı, ülkenin kurtuluş reçetesi olarak ilan ediyor, diğer taraftan dünyanın tanıdığı bildiği Rabia sembolüne; Tek Devlet, Tek Millet, Tek Vatan ve Tek Bayrak anlamı kazandırma gayretini sürdürüyor.
Olacak şey değil!?…

Bir kere o el işaretinin adı vardır. O da Rabia işaretidir. Mısır’da kurulmuş ve yöneticileri idama mahkum olmuş, ”Müslüman Kardeşler” adıyla tesmiye edilen terör örgütünün sembolüdür.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın; ABD seyahati sonrasında, bu resmi ziyaretin, ülkemizin/geleceğimizin hayati derecede ne kadar önem arzettiği ortadayken, bu ziyaret hiç olmamış gibi davranarak %51 kaygısına düşmesinden ben şahsen utanç duyuyorum. Rabia işareti uyarlamasını ise bu ülkenin bir vatandaşı olarak şiddetle protesto ediyorum.

Tek Devlet, Tek Ulus, Tek Vatan, Tek Bayrak ve Hükümran Üniter Yapı.

İşte söz aranıyorsa söz budur.
Sembol aranıyorsa o da, Ulus/Ankara’daki Zafer Anıtıdır.

Saygılarımla,

*

*

[Bu yazı 14 Haziran 2017 tarihinde Ülkece Sitesinde yayımlanmıştır.]

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: