Hayır Oyu’nun ne anlama geldiğini biliyor musunuz?


 

DIVIDE & RULE!

Türkiye’nin üniter yapısını ayakta tutmak için HAYIR…

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin tamamını Kürdistan Özerk Bölgesi ilan etmeye HAYIR…

Kerkük’ü Kürt eyaleti yapmaya HAYIR…

İsrail, ABD ve AB güdümünde bir Kürt Piyon Devleti kurma plânına HAYIR…

Siyonizmin “ARZ-I MEV’UD” Plânına HAYIR…

Yunanistan’ın ve Kıbrıslı Rumların Μεγάλη Ιδέα – Megalo idea’sına HAYIR…

Ermeni Soykırımı ve daha bir çok konuda, sorunda AKP hükümetinin çaresizliğini, Kasımpaşa kabadayılığıyla, marifete dönüştürmesine HAYIR…

Zira, Evet’le ortaya çıkacak pişmanlık, sıradan pişmanlık değil, geriye dönmeyi imkansız hale getiren hüsrandır…

***

BÖL, PARÇALA VE YÖNET

munir_kebir2

© Münir Kebir

Çoğumuz “böl, parçala ve yönet” [Divide and Rule – Türkçe]şeklindeki bu emir cümlesine sadece bir slogan olarak aşinayız. Çünkü, İstanbul’u sadece 1453 tarihi ile değerlendirerek,hamasetle yatıp kalkıyoruz. Yunan Rumunun Megalo-ideasını [Μεγάλη Ιδέα – Büyük düşünce – Türkçe] bilmiyoruz.

Başka?…
Yahudilerin “ARZ-I MEV’UD” [ Nil nehrinden Fırata kadar Va’d edilmiş Topraklar]Siyonizminden haberimiz yok!..

Peki ya her yıl 24 Nisanda Avrupa ve ABD’nin ağzına baktığımız Ermeni soykırımını kabul edip etmeyecekleri, hiçbir belgeye bakmak iste-me-meleri karşısında AKP hükümetinin çaresizliğini, Kasımpaşa kabadayılığıyla, marifete dönüştürdüğünü kaç kişi anlayabiliyor, kaç kişi fark edebiliyor!?..

Kaç kişi, Rumların ;

Etnik-i Eterya Cemiyetini, [ Filiki Eteria]+ [ Φιλική Εταιρεία]İstanbul Rum Patrikhanesine bağlı olarak faaliyetini gizliden gizliye yürüten Mavi Mira Cemiyetinden haberi var?.. [ayrıntı]

Kaç kişi Karadeniz bölgesinde Merzifon’da kurulmuş Rum Pontus cemiyetinden [ayrıntı]ve bu cemiyet bünyesinde görevli bulunan çeteleri/misyonerleri Karadenizde çeşitli yerlere yerleştirme görevini üstlenmiş Kordos Cemiyetinden [ayrıntı]haberi var?.. [Azınlıklar Tarafından Kurulan Cemiyetler]

Soruyorum kaç kişi?……. Bunlardan haberi olmayanlar işte bu yüzden, Barzani piyonunun Türkmen şehri Kerkükte Kürt(çü) paçavrasını her yere asmaları karşısında, sözde Türkmenlere; “Türk milleti, Kürdistan‘a izin vermeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti, evinin önünde kurulması planlanan ruhsatsız, bölücülük ve düşmanlık kampına müsaade etmeyecektir” diyen Devlet Bahçeli’nin, bu hamasetiyle masturbasyondan öteye geçmeyen bir sahiplik sergilediğinden haberdar?!.

****

KERKÜK NEDEN KÜRT ŞEHRİ YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR?..

Çoğumuzun bu soruya “Petrol için” dediğini duyar gibiyim. Oysaki sorunun yanıtı bu değildir. Esas Mesele, İsrail’in İran’ın güçlenmesinden duyduğu korkudur. Bu korkuyu, Irak’ı, Suriye’yi ve Türkiye’yi böl Parçala ve Yönet stratejisi yle İsrail, ABD ve AB güdümünde bir Kürt Piyon Devleti kurmak ve bununla İran’ı alt etme imkanı yakalamaktır. Suriye’de bugün yaşananların başta gelen müsebbibi, RTE’nin ; “Bir Haftada Cumayı Emevi’de kılarız” sözüyle Türk milletini gaza getirmesi değil midir? Yarın ise, Meclisi de Yürütmeyi de,Yargıyı da iki dudağı arasına alarak, kısmen Doğu Anadolu Bölgesi ile Hatay’ı da içine alacak biçimde Güneydoğu Anadolu Bölgesinin tamamını Kürdistan Özerk Bölgesi ilan etmeye mecbur bırakacaktır. Trumph ve Avrupa, avcı çadırında 16 Nisan’ı beklemektedirler.

****

HAYIR oyları; Kandile değil, Ülkemizin üniter yapısını ayakta tutarak, Hükümet gücü (Yürütmeyi), Meclis Gücü (Yasamayı) ve Bağımsız Yargıyı canı pahasına koruyarak Milli Birlik ve Beraberliğin devamını sağlamaya hizmet içindir. Bu böyle biline. Zira, Evet’le ortaya çıkacak pişmanlık, sıradan pişmanlık değil, geriye dönmeyi imkansız hale getiren hüsrandır… Allah milletimizi böyle acı bir hüsrana düşürmesin. Amin….

[In Turkey]

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: