AB ülkeleri «Nazi rejimi» nasılmış göstermeliler!


 

«Faşizan» uygulamalara imza atarak! Yetti be gari sizlerden çektiklerimiz…

Madem ki buraların yöneticileri faşist, nazi, ırkçı en masumundan yabanı ve müslüman karşıtı alın size kalıcı çözüm önerisi.

Çifte vatandaşların bulundukları ülkelerin tabiyetleri derhal iptal. Herkes kendi köyüne…

Yeni Yasa uyarınca; İsimleri belirlenen ve kendilerine iadeli taahütlü belgeyle bildirilmiş bulunan kişilerin Belçika, Almanya, Hollanda ve adı geçen ülkelerin topraklarındaki tabiyetleri iptal edilmiş ve kendilerine şu kadar süre verilmiştir. Geldikleri ülkelere, anavatanlarına bu süre zarfında dönmeyenlerin mal varlıklarına el konulacaktır.

İşsizlik ve emeklilik primleri askıya alınacak, ülkelerinin sosyal sigortalar kurumlarına aktarılacak, primlerinin bundan böyle o kurumlarca ödenmesi sağlanacaktır.

AB dışından gelen yabancıların topraklarımızda düzenlenecek ulusal ve avrupa parlamentoları seçimlerindeki seçme ve seçilme hakları iptal edilecektir. Özel izne bağlanacaktır. Adamına göre…

Diyanet, İslâm Kültür Vakfı gibi kuruluşlar kapatılacak, dinî nitelikli dernek ve tarikatlar yasaklanacaktır. Anavatanlarından gönderilmiş bulunan din hocaları, imamlar derhal geri gönderilecektir.

Yeni yaşamında ve «Yeni Ülke»nde buralardan çok daha mutlu, huzurlu, istikrarlı bir yaşam diliyoruz. Yeni başkanlık sistemin, rejim değişikliğin, muhtemel padişahlık saltanatın da hayırlara vesile olsun senin ve ailen için…

Vamos amigos…

© photocredit

***

Tamam anlaşılmıştır. Hanya da Konya da görülmeye başlamıştır. Yeryüzü Vatanımdır’cı bizlere ne Türkiye’dekiler, ne de buraların aşırı sağcıları rahat verecekler, huzur ve o ağızlarından hiç düşürmedikleri istikrar bırakacaklar.

Madem öyle fazla uzağa gitmeye gerek te yok.

Madem ki buraların yöneticileri faşist, nazi, ırkçı en masumundan yabanı ve müslüman karşıtı alın size kalıcı çözüm önerisi.

Herkes kendi köyüne…

Çifte vatandaşların bulundukları ülkelerin tabiyetleri derhal iptal.

Ama buralara uyum sağlamış, barış ve huzur; dostluk ve acısıyla, tatlısıyla ortak yaşamı paylaşmak isteyenlerinki değil! Adam çıkmış – veya kadın – Kral’a ve Kraliyet’e bağlılık yemini ediyor; aaa bi bakıyorsun ne fetöcüsü kalmış ne de recosu buraların menfaatlerini koruyacağına, ipsiz sapsızlara hizmet ediyor, borularını öttürmelerine katkıda bulunacak faaliyetlerde bulunuyor.

Peki de, nasıl tespit edecekler bu tiplari? Bana niye souyorsunuz ki? Her şey şeffaf, aşikâr değil mi? Hepimizin seceresini hem geldiğimiz ülkeler, hem de yaşadığımız devletlerin istihbarat örgütleri çıkarmış değiller mi? Hele hele sosn terör saldırılarından sonra…

Ne elçiliklerin, konsoloslukların kara listeleri kaldı sokulmadığımız, ne de vatan hainliğimiz kaldı sınıflandırılmadığımız…

Adam ne diyor?

Cep telefonunun sim koordinatlarını bana deklare edeceksin!

Niye?

Attığın adımı, teneffüs ettiğin havayı bileceğim, koklayacağım.

İyi de özel yaşam? Öyle ya sevgilimle ne konuştuğumu, sms vasıtasıyla yazışmalarımızıda mı takip altına alacaksın?

Kusuruma bakma dostum alacağım, belki şifreli yazışıyorsunuz, âşk, meşk adına suç işleme plânları yapıyorsunuz. Bırak özel yaşam sınırlarını ben çizeyim.

Var mı diyebileceğiniz tek bir söz? Yabancıya – sadece – yönelik bir uygulama değil ki, kendi öz vatandaşlarını da kapsıyor. Onlar da fişleniyor.

Sanki Türkiye’de, ABD’de veya bir başka terörden muzdarip devlette bu tür uygulamalar yok. Türkiye’de savcılık izni bile olmadan telefonlar dinlenmedi mi? Dinlenmiyor mu? Turist gibi gitseniz bile beyan etmek zorunda değil misiniz numaralarınızı? Hukuk Devleti sınırlarını asla çiğnemeyiz, safsatalarını yineleye yineleye…

Yukarıda yazdıklarım hiçbir yerde özel, ayrıcalıklı, istisnai yaşam kalmadığını, giderek hiç kalmayacağını anlatabilmek içindir. Merak etmeyin dokunulmayanların, dokunulamayacakların kaideyi bozmayacak istisnaların kimler oldukları hepimizce biliniyor. Değil mi ama!

İşte bu tür «fişlemeler»den yola çıkarak içimizdeki «müsibetleri»n temizlenmeleri gerekiyor. Hem de acilen ! Derhal yeni bir Yabancılar Yasası çıkartarak.

İsimleri belirlenen ve kendilerine iadeli taahütlü belgeyle bildirilmiş bulunan kişilerin Belçika, Almanya, Hollanda ve adı geçen ülkelerin topraklarındaki tabiyetleri iptal edilmiş ve kendilerine şu kadar süre verilmiştir. Geldikleri ülkelere, anavatanlarına bu süre zarfında dönmeyenlerin mal varlıklarına el konulacaktır.

Yasanın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren işsizlik ve emeklilik primleri askıya alınacak, ülkelerinin sosyal sigortalar kurumlarına aktarılacak, primlerinin bundan böyle o kurumlarca ödenmesi sağlanacaktır.

AB dışından gelen yabancıların topraklarımızda düzenlenecek ulusal ve avrupa parlamentoları seçimlerindeki seçme ve seçilme hakları iptal edilecektir. Özel izne bağlanacaktır. Adamına göre…

Din hizmetleri bundan böyle bizlerin belirlediği ulusal kurumlarca verilecek, Diyanet, İslâm Kültür Vakfı gibi kuruluşlar kapatılacak, dinî nitelikli dernek ve tarikatlar yasaklanacaktır. Anavatanlarından gönderilmiş bulunan din hocaları, imamlar derhal geri gönderilecektir.

Anavatanlarına geri gönderilen, sınırdışı edilen yabancıların serbest dolaşım hakları bundan böyle geçerli değildir. İşadamları, yüksek düzeyli meslek mensupları belgelerle kanıtladıkları takdirde bekletilmeden serbestçe vize alabileceklerdir. Diplomatların giriş-çıkışlarında vizesiz diplomatik ve diğer özel pasaportlar da artık geçersizdir.

Ve…..

Daha sayısız «faşizan» uygulamalar manzumesi…

Madem ki buralarda nazi rejimi hüküm sürüyor, hepimiz faşist suçlamalarına maruz kalıyoruz. Bakın bakalım nasıl oluyormuş görün.

5 milyon Türk mü yaşıyor buralarda. En azından üç milyonu sepetlenir. Kurunun yanında yaşın yanması da mümkündür. Mağduriyetleri kanıtlandığı takdirde haklarında verilen hükümler iptal olunur. Senin Devletin böyle davranmıyor mu?

Nasıl iyi mi, razı mısınız, o ağızlarınızdan hiç düşürmediğiniz ‘Türkiye’miz kadar güzel ülke yok, en güzel köy benim köyüm, bizler reisimizin peşinde ölüme bile gideriz vs teranelerini yaşamaya geçirmeye? Aman ola ki şimdi kalkar ağlamaya başlarsınız hemen; ‘amaaaa bizler buraların ekonomilerini ihya ettik, bize bu muamele yapılır mı, şimdi yaaa? türünden çığlıklar atarsınız. Bizler de deriz ki; arkadaş ücretin ödendi mi? İşsizlik sigortasından yararlandın mı? Sağlık sigortasından istifade ettin mi? Emeklilik primini aldın mı? Köle gibi kullanmadık ki sizleri. Kiminiz kendinizi böyle görseniz de.

Vamos Amigos….

Güle güle…

Yeni yaşamında ve «Yeni Ülke»nde buralardan çok daha mutlu, huzurlu, istikrarlı bir yaşam diliyoruz. Yeni başkanlık sistemin, rejim değişikliğin, muhtemel padişahlık saltanatın da hayırlara vesile olsun senin ve ailen için…

Nusret Özgül

Brüksel – 14 Mart 2017

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: