MHP’de «Çatırtı Sesleri» yükseliyor (mu?)


 

Hayır işlemek adına ‘Hayır’ !

mhp

Atatürk, 20 Eylül 1917’de Talat Paşa ile Başkomutan Enver Paşa’ya bir rapor gönderir ve çözüm tekliflerini iletir; halk ile yönetim arasında bağlar sarsılmış ve ülke bir anarşiye sürüklenmiştir. Rüşvet, yolsuzluk ve vurgunculuk almış başını gitmiştir. Yargı işlememekte, ekonomi her geçen gün çökmektedir. Ordu ise büyük bir dağınıklık içindedir… Ama O, ümitsiz değildir. Doğru tedbirleri almak ve uygulamak gereklidir.

Siyaseti, hükümeti ve orduyu güçlendirmekle işe başlayıp, adaleti tesis etmek, ekonomiyi iyileştirmek, ihmal ve suistimalleri azaltmak, askeri politikamızı bir savunma politikası haline getirmek ve memleket sınırları dışında ordunun tek bir neferini bırakmamak zorunludu .

Bugün Türkiye, Atatürk’ün teşhis ettiği sorunlarla yüz yıl sonra yeniden boğuşmaktadır. Aynı veya benzer tedbir ve çözümlerin, uygulanması gerekmektedir. Mevcut iktidar ve onun başı, bunları yapacak durumda değildir. Sorunların bir sebebi de zaten bizzat onlardır.

İşte bu yüzden artık bir şeyler yapma zamanı gelmiştir!

 

***

TÜRK MİLLETİNİN ÇAĞRISINA UYARAK, MERAL AKŞENER’LE ÇANAKKALE’YE GİDİYORUM!..

ozcan_pehlivanoglu

Özcan Pehlivanoğlu

Çoğunuzun bildiği gibi üç dönemdir MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi olarak görev yapıyorum. Ancak MHP’de yaşanan kongre tartışmalarında, mahkemenin verdiği karar ve nerede ise delegenin %50’sinin talebi üzerine, 19 Haziran 2016 tarihinde yapılan olağanüstü kurultayın, meşru ve hukuki olduğu gerekçesi ile kongreye katıldım. Bu tarihten sonra MHP’nin hiç bir MYK toplantısına davet edilmedim…

Bunu kamuoyu ile kol kırılır yen içinde kalır mantığı ile hiç paylaşmadım. Şimdi Türkiye ateş çemberinden geçerken, hali hazırda Konya’da yapılan MYK toplantısına da davet edilmedim. [Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri]

Bir Türk Milliyetçisi, yurtsever, vatansever veya ne derseniz deyin ülke sevdalısı bir insan olarak gidişata sessiz kalamam ve hiç bir zamanda kalmadım.

Atatürk, Birinci Dünya Savaşı’nın sonlarında, 20 Eylül 1917 tarihinde Sadrazam ve İçişleri Bakanı Talat Paşa ile Başkomutan Enver Paşa’ya bir rapor gönderir ve Osmanlı’nın acı halini ve çözüm tekliflerini bu raporda belirtir.

Bu rapora göre; halk ile yönetim arasında bağlar sarsılmış ve ülke bir anarşiye sürüklenmiştir. Mülki idare tam bir acz içinde olup, rüşvet, yolsuzluk ve vurgunculuk olarak almış başını gitmiştir. Yargı işlememekte, ekonomi her geçen gün çökmektedir. Saltanat her an yıkılabilir, ordumuz ise büyük bir dağınıklık içindedir… Atatürk bütün bunlara rağmen ümitsiz değildir. ancak doğru tedbirleri almak ve uygulamak gereklidir.

Bunları ise siyaseti, hükümeti ve orduyu güçlendirmekten başlayarak, adaleti tesis etmek, ekonomiyi iyileştirmek, ihmal ve suistimalleri azaltmak, askeri politikamızı bir savunma politikası haline getirmek ve memleket sınırları dışında ordunun tek bir neferini bırakmamak olarak yorumluyordu.

Bugün Türkiye, Atatürk’ün teşhis ettiği sorunlarla yüz yıl sonra yeniden boğuşmaktadır. Aynı veya benzer tedbir ve çözümlerin, uygulanması gerekmektedir.

Mevcut iktidar ve onun başı, bunları yapacak durumda değildir. Sorunların bir sebebi de zaten bizzat onlardır.

Artık bir şeyler yapma zamanıdır! Türk Milletinin bizlerden bir beklentisi ve kötü gidişatı önlemek için çalışın çağrısı vardır. Bunu görmek, hissetmek ve duymak gereklidir.

pehlivanoglu_aksener

Bu nedenle Türk Milletinin önünde bir umut olarak duran Meral Akşener‘e, karınca misali destek olmak amacı ile onun Çanakkale gezisine [Hayır işlemek adına ‘Hayır’]

İnşallah Türk Milleti “hayırlı bir sonuç” alacaktır. Gayret sizden, bizden takdir Yüce Allah’tandır.

Selam ve saygılarımla…

*

 

Aşağıdaki yorum, Gazeteci Neval Kavcar’ın, Av.Özcan Pehlivanoğlu’nun yukarıdaki makalesine yanıt niteliğinde olup, Belçika’da Yaşayan Türkler Öbeği’nde yayımlanmıştır!
neval_kavcar

“Ben imza vermedim” demiştiniz. Ben de “Sizin sıranız demek ki gelmemiş” demiştim. [Sözü geçen yazılar!]

“Milletin isteği” demişsiniz ya “kimi kandırıyorsunuz?” acaba.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde ABD’nin eski iki Ankara Büyükelçisi “CHP ve MHP’ye ortak cumhurbaşkanı adayı olarak Meral Akşener’i” göstermelerini tavsiye ettiğini Cumhuriyet gazetesi yayınladı. Haberleştiren şu anda CHP milletvekili. Utku Çakırözer. Yani? Millet istiyor sözünüzün içi boş.

BU kumpanyayı kim bir araya getirdi ise inş. yakın zamanda öğreniriz.

Geçen yıl MHP için yola çıkıldı. Bu yıl hangi sözü aldınız?
Bence “Ülkücü olmayanlar bünyeden temizleniyor.”

 

*

ozcan_pehlivanoglu1

email

twitter

twitter

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: