TEK KEFELİ TERAZİ!


Ya da «Tek Delikli Kaval…»

Köprü konumundaki vatanını sandal sanarak, Avrupa-Amerika arasında çalışan transatlantiğe ip atıp dümen suyunda giden; Yurtta Sulh Cihanda Sulh bilincinden yoksunlaştırılan milletler vardır. ab_turkiye AB üyeliği; devletin akıl terazisinde yararları ve zararları ile tartılmış mıdır? Yanıt ‘evet’ ise, niçin kamuoyu yanıltılmaktadır! Çünkü; Türkiye’nin üyeliği AB yararına olsaydı, çoktan alırlar ve sürekli engel çıkarmazlardı. Ne diyor zamanın Şansölyesi Helmut Khol, Mesut Yılmaz’a? ‘Ne yaparsanız yapın Türkiye asla AB üyesi olamaz. Avrupa Birliği, Din Birliğine evrildi. Kim tersini söylüyorsa o size yalan söylüyor…’ Yılmaz Mesut bu sözleri tutanakları ile arşivlere kaydettirmiş ise, mevcut iktidarın bilmemesi olanak dışı! Son AP kararı da yeniden kanıtladı; almadıklarına göre, çıkarları var. Üzerimizdeki etkilerini sürdürmek için alacakmış gibi yapıyorlar! «Yular»ı ellerinden bırakmadan… Peki acaba, iktidarın bile bile lades dercesine, resmen «k o v u l m a»yı mı bekliyor? Çıkarı ne olacak?

© photocredit

***

©Erol Erdoğmuş.

ÖNSÖZ

“Köprü konumundaki vatanını sandal sanarak, Avrupa Amerika arasında çalışan transatlantiğe ip atıp dümen suyunda giden; Yurtta Sulh Cihanda Sulh bilincinden yoksunlaştırılan milletler vardır” Sayfa: 45

altiokrasi20151211105859

“Rusya Kars’ı, Ardahan’ı, Boğazları istiyor!… Anlamadan, dinlemeden denize düşen yılana sarılırcasına terazinin BALKAN KEFESİ’ne yapış, KAFKAS KEFESİ’ni hafiflet, köprüyü yık!… Canını kurtarmak için transatlantiğe çıma ver, halat uzat!.. Diyerek; güvenilir, adil, uzlaştırıcı, itibarlı olmaktan vazgeçmeyi seçenler kimlerdi?” Sayfa: 47 [KAYNAK: ALTIOKRASİ, Erol Erdoğmuş]

AKIL TERAZİSİ

Terazi; rıza –razı olmak-‘tan türetilen Arapça bir söz. Terazi kefe’leri –göz’leri, tabla’ları– arasında; karşılıklı birbirine razı –denge– sağlamalıdır.

Terazini bir kefesine tartılacak cisim, öbür kefesine ölçülü ağırlık –gram,kilogram– konur, kefeler arasında denge sağlandıktan sonra; “şu kadar gram, kilogram ağırlığında” denir.

Akıl Terazimizin bir kefesine “Tez”i, öbürüne “Antitez”i koyar; aklımızın hangisini ağır -doğru- bulduğuna bakarız.

AB konusu; devletimizin akıl terazisinde yararları ve zararları ile tartılmış; sonucu nedenleriyle kamuoyuna açıklanmış değildir.

Terazinin sadece AB’ye giriş kefesine abanılmış, AB’ye girişin getirileri ve götürüleri, AB dışındaki seçenekler tartılıp tartışılmamıştır.

Şu gerçek ahmakça ve haince gözardı edilmiştir:

“TÜRKİYE’NİN AB’YE GİRMESİ, AB’NİN YARARINA OLSAYDI; ŞİMDİYE KADAR ÇOKTAN ALIR BİNBİR DEREDEN SU GETİRMEZLERDİ.”

Almadıklarına göre, almamakta çıkarları var. Üzerimizdeki etkilerini sürdürmek için alacakmış gibi yapıyorlar!..

Sürüm sürüm süründürüldükten sonra, resmen kovulmayı mı bekliyoruz?!

Al sana kovulma!.. Bu satırları yazarken; Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye ile devam eden müzakerelerin geçici olarak dondurulması kararını 479 EVET, 37 Hayır, 107 Çekimser oy ile aldığı haberi ajanslara düştü!..

Geçici imiş!.. Geçici olmasa hatırım kalır. «Yular» ı çıkarmıyor, uzatıyor!..

MESUT YILMAZ YANITLAMALI

Yazar Sabahattin Önkibar -Aydınlık, 25 Kasım 2016-; “Yıl 1996. Dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz’la Almanya’dayız” diyor. [ALMAN ŞANSÖYLE BUGÜNÜ 20 YIL ÖNCE HABER VERMİŞTİ!]
“Şansölye Kohl ikili görüşmede Yılmaz’a şunu söylüyor: ‘Size dürüst ve açık olacağım. Ne yaparsanız yapın Türkiye asla AB üyesi olamaz. Zira Avrupa Birliği, Din Birliğine evrildi. Kim tersini söylüyorsa o size yalan söylüyor.”

Aradan 20 yıl –bir kuşak– geçti. O zaman etkin ve yetkin makamdaki Yılmaz Mesut Bey, karşı tarafın etkin ve yetkin şansölyesinin apaçık itirafı karşısında ne yaptı? Yımaz’ken neden yıldı, açıklamalıdır.

*

TurkLider_logo

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: