HDP’lilerin tutuklanması sonrasında…


…Yeniden yeşermeye başlayan ‘Türk-Kürt Kardeşliği’ umudu!

zafer_karadag

© Zafer Karadağ.

Eskiden satılık araba ilanlarının içinde “Doğan görünümlü Şahin”ler olurdu, fakat alanlar da bilirdi ki, görünümü değişse de o araba hala bir Şahin’dir. turk-kurt-kardeslik-pkkHDP de, demokrasinin nimetlerinden yararlanarak Meclis’e giren, «pkk»dir. Ama artık kendilerine oy verenleri bile kandıramaz hâle düşüverdiler. pkk’nın gözaltıları bahane ederek sokağa dökmeye çalıştığı kürtler bile artık bu çağrıya uymadılar ve ihanete ortak olmadılar. Hasip Kaplan’ın öfkesi bundandır. Esasen, AKP iktidarı HDP’lilere, demokrasinin izin verdiğinden de fazla müsamaha göstermiştir ama zararın neresinden dönülse kardır. Peki, gerçekleri ve HDP’lilerin gerçek yüzlerini hâlâ göremeyen ya da görmek istemeyenler?

***

DOĞAN GÖRÜNÜMLÜ ŞAHİNLER BİTTİ, HDP GÖRÜNÜMLÜ pkklılar DA BİTECEK!

Eskiden satılık araba ilanlarının içinde “Doğan görünümlü Şahin”ler olurdu, fakat alanlar da bilirdi ki, görünümü değişse de o araba hala bir Şahin’dir.

Şimdi ise, Demokrasimizin nimetlerinden yararlanarak Meclis’e giren, “HDP görünümlü pkk”lılar var.

Artık, kendilerine oy veren Kürt kökenli Vatandaşlarımızı bile kandıramaz hale düşen bu Vatan hainleri, alenen pkk çığırtkanlığı yaptıkları ve onların silahlı terör eylemlerine destek verdikleri için kendilerini ifade vermeye çağıran Cumhuriyet Savcılarımıza da kafa tutmaya cüret ettiklerinden, ilgili kanun gereği gözaltına alınmışlardır.

pkk’nın bu gözaltıları bahane ederek sokağa dökmeye çalıştığı bölge Halkı, bu çağrıya uymadığı ve ihanete ortak olmadığı için, Hasip Kaplan denilen bir başka hainin “iktidar uşağı yavşaklar!” diye küfürlü tweetler atması da, bundan böyle pkk’nın Kürtleri artık eskisi kadar kolay kandıramayacağı umudumu yeşertiyor.

Benim daha ilk günden beri “Çözü(L)m(E) Süreci” olarak adlandırıp karşı çıktığım, o açılım garabetine inanıp destek veren seçmenler sayesinde kuşandıkları dokunulmazlık zırhını istismar eden bu, şeklen HDP’li fakat aslen pkk’lı vekiller (!) elbette hak ettikleri şekilde yargılanacak ve cezalandırılacaklardır, aslında AKP iktidarı onlara Demokrasinin izin verdiğinden de fazla müsamaha göstermiştir ama zararın neresinden dönülse kardır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kutsal çatısı altında, Vatanımızı ve Milletimizi bölmeye yönelik yıkıcı söylem ve eylemlerde bulunan bu pkk’lı hainlerin gerçek yüzünü hala göremeyen ya da görmek istemeyenler, aynı ihanetin bir parçası olurlar ve biz buna asla seyirci kalmayız!

pkk, fetö ve ışid terör örgütlerine destek veren tüm Vatan hainlerine karşı, 3 cephede yürütülen mücadelede canını veren aziz Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi de şükranla anıyorum, her zaman siyaset üstü bir Türkiye sevdası ile çarpan bu kalbim, onları her zaman minnet ve dua ile hatırlayacaktır.

Geçtiğimiz günlerde Çin’deki internet gruplarından birinde Memleket meselelerini konuşurken, genç arkadaşlardan biri; “Türkiye’de bir iç savaş çıkma ihtimalinin yüksek olduğunu, o durumda uçaklarda yer bulamayacağını, bu nedenle de Çin’deki geleceğini sağlamlaştırmaya çalışacağını” söyledi ve benim ne düşündüğümü sordu.

Ben de kendisine; “Allah korusun ama eğer Ülkemizde bir savaş çıkarsa, Türkiye’den kalkan uçaklar turistler ve fareler nedeniyle dolu olsa bile, Çin’den İstanbul’a giden uçaklarda turist olmayacağı için bizlerin yer bulmakta zorluk çekmeyeceğini, benim de ilk uçakla Memleketime dönüp savaşa katılacağımı” söyledim.

“Ama Abi” dedi genç arkadaş, “Ülkemizin sizin gibi değerli büyüklerimize yurt dışında da ihtiyacı olacak, ayrıca zaten yaşınız icabı sizi cepheye de göndermezler, niye Çin’de kalıp tecrübelerinizi değerlendirmeyesiniz ki?”

“Hiç önemli değil” dedim, “evet 59 yaşımdayım ve cephede Mehmetçiğin ayak bağı olmak istemem ama silahla destek olamasam da, onların çoraplarını, donlarını yıkar, en azından moral veririm. Savaşı kazandıktan sonra da, Ülkemin bana nerede ihtiyacı varsa, oraya giderim, Çin veya Antartika farketmez!”

Velhasılı ömrüm yettiğince, Atatürk’e ve O’nun en büyük armağanı olan Türkiye Cumhuriyeti’ne düşman olanlara, Vatanımıza ihanet eden tüm hainlere ve dün ya da bugün, az ya da çok onlara destek olan herkese, hukuk çerçevesinde hak ettikleri en ağır cezalar verilinceye kadar, naçizane mücadeleme ve evimin önünü temiz tutmaya devam edeceğim.

Saygı ve sevgilerimle.

*

harclik

karya

email

facebook

twitter

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: