Ankara’dan bakınca…


FETÖ’nün Çin’den kazancı!

zafer_karadag

© Zafer Karadağ.

Çin’in, barındırdığı yatırım fırsatları ve her yıl daha fazla büyüyen ithal ürünler pazarı, Türk ihracatçılar ve yatırımcılar için vazgeçilemez bir pazar tr_chinahaline geldi. Ancak, Ülkemizden 10.000 kilometre uzakta bulunan ve Türkiye’den 17 kat daha fazla nüfusa ve 12 kat daha geniş topraklara sahip olan bu devasa ülkenin önemini, ne resmi ne de özel sektörün kavradığını söyleyebilmek, ne yazık ki hala mümkün değil. Fetö’cü hainlerin, Çin’de çok organize bir yapı kurdukları ve Türkiye ile Çin arasındaki 20 küsur milyar Dolarlık yıllık ticaret hacminin yaklaşık 5 milyar Dolarını kontrol ettikleri düşünülürse, onların bile işin ciddiyetine ne kadar vakıf oldukları ve parsa toplama yarışına giriştikleri daha iyi anlaşılmıyor mu? Peki ne yapmak gerekiyor?!

***

VATANA HİZMET BEKLEMEZ

İki gündür yağmur gibi yağan yazılı ve sözlü başsağlığı mesajlarınız sayesinde, sevgili Kayınpederimin acısıyla başetmeyi başardım. Allah sizlerden razı olsun, O’nu da Cennetine kabul buyursun, rahmetinden mahrum bırakmasın inşallah.

Hayat acısıyla, tatlısıyla devam ediyor, tabii benim sorumluluklarım da öyle…

Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki tarihi dostluk ve işbirliği ilişkilerini geliştirmek, her iki ülkenin de ortak menfaatleri gereğidir.

Özellikle, 30 yıldır sürdürdüğü istikrarlı büyüme sayesinde Dünyanın ikinci büyük ekonomisi olmayı başaran Çin’in, barındırdığı yatırım fırsatları ve her yıl daha fazla büyüyen ithal ürünler pazarı, Türk ihracatçılar ve yatırımcılar için vazgeçilemez bir pazar haline gelmiştir.

Ancak, Ülkemizden 10.000 kilometre uzakta bulunan ve Türkiye’den 17 kat daha fazla nüfusa ve 12 kat daha geniş topraklara sahip olan bu devasa ülkenin önemini, ne resmi ne de özel sektörün kavradığını söyleyebilmek, ne yazık ki hala mümkün değil.

Ankara’dan bakınca çok uzakta görünen ve farklı bir dile, kültüre ve iş yapma alışkanlıklarına sahip olduğu için de mesafeli bir ilişki sürdürülen Çin ile Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmenin tarihi sorumluluğunu sadece Hükümet’e, siyasetçilere, bürokratlara ve ihracatçı birliklerine bırakmak gibi bir lüksümüz olamaz.

Öte yandan, 15 Temmuz gecesi giriştikleri darbe girişimi nedeniyle gerçek yüzleri ortaya çıkan Fetö’cü hainlerin, Çin’de çok organize bir yapı kurdukları ve Türkiye ile Çin arasındaki 20 küsur milyar Dolarlık yıllık ticaret hacminin yaklaşık 5 milyar Dolarını kontrol ettikleri açıklandı.

İşini düzgün yapan ve Fetö’cü ihanet şebekesi ile ilgisi olmayan ihracatçılarımızın ve ithalatçılarımızın mağdur olmamalarını sağlamak Devletimizin görevi ve ilgili kurumlara yardımcı olmak ta her Vatandaşın görevidir.

İşte bu nedenlerden dolayı, 12 yıldır Şanghay’da yaşayan ve Türkiye’nin Çin’e ihracatını artırma yolunda naçizane çabalar harcamakta olan idealist bir işadamı olarak, durumdan vazife çıkardım ve “TÜRKİYE – ÇİN İLİŞKİLERİNİN GELİŞMESİNE SİVİL KATKI” konulu bir toplantı organize ettim.

dtik-toplantisi-26-ekim-2016

Ekli tabloda göreceğiniz listede yer alan, birbirinden değerli konuşmacıların yapacakları sunumlar, paylaşacakları fikirler ve tecrübeler ışığında, siyasi, sosyal, kültürel, ticari ve endüstriyel alanlarda yapılacak işbirliklerinin önemini anlatmaya, el birliğiyle Ülkemize faydalı olmaya çalışacağız.

Çin’de “Yüzyılın Projesi” olarak görülen “Bir Kuşak, Bir Yol” projesinin başarıya ulaşması için planlanan yatırımlar başta olmak üzere, her iki ülkenin ortak yararına olan pek çok tarihi fırsat, Türk ve Çinli yatırımcıları ve de gözüpek girişimcileri bekliyor.

Eğer yarın saat 11:00′e kadar, duyurudaki telefona ya da emaile katılımcı kaydınızı yaptırırsanız, sizleri de toplantımızda görmekten mutluluk duyarım.

Selam ve sevgilerimle.

*

harclik

karya

email

facebook

twitter

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: