…Mış(lar)…Miş…(ler) ile yönetilen «emsâlsiz» Ülke…


Ye babam ye memleketi!

Kandırıldık, aldatıldık, yanıltıldık… Kim kimi niçin aldatır? Kimler kandırılırlar? Bir devleti daha ileri götürme, toplumun sorunlarına çözüm bulmak, kâinata insanlık dersi vermek için iktidara gelenler mi?! deve_havuduHer şey güzel olacak(mış), bıçak kemiğe dayan(mışmış), bir şeyler yapacaklar(mış), hoşgörüleri bitmiş(miş)! Ülkenin duyarlı aydınları, askerleri, akademisyenleri, yazarları esir alınırken, her devirde olduğu gibi ‘bana dokunmayan yılan bin yaşasın’cılar suskun, suya sabuna dokunmadan sadece seyretmekle yetiniyor. Birileri ülkeyi «havudu» ile yutarlarken! Bir insan hastalanınca, mikroplara acınmaz yok edilir. Bitkilere, yararlı böceklere musallat olanlarla ‘birlikte yaşayın’ denmez tedbir alınır. Mücadele edenleri tecrit etmek, ellerini kollarını bağlamak virüslere ‘hoş geldin’ demek, aradıkları ortamı sunmaktır! Peki bu ülke neresi mi?

***

BÖLÜCÜ TERÖR VE DİNCİ TERÖR
10 Ekim 2016-ANKARA

©Prof.Dr.Nurullah Aydın – Terörist de, tecavüzcü de, hırsız da, sapık da, kandırıldık, aldatıldık, yanıltıldık diyor, yetkililer de diyor.

Kim kimi aldatır?
Kimler aldatılır?

Askeri birlikleri kışlalara hapsettiler, görüşmeler yaptılar. Meydanları açtılar. Bitmiş terör örgütü toparlandı, yeni elemanlar kazandı, silah bomba depoladı.

Her şey güzel olacakmış da, bıçak kemiğe dayanmışmış da, bir şeyler yapacaklarmış da, hoşgörüleri bitmişmiş de! Yani miş mişli devlet yönetimi altında Mehmetçikler şehit olmaya devam ediyor.

Arapçı İslamcı teröristler; Türk Milleti’ni kimliksizleştirme, yok etme operasyonunu sürdürüyorlar. Öylesine ki beyinlerini ele geçirdiği, işbirlikçi hainlerle, Türk Milleti’ne kurduğu tuzağı, zevkle izliyorlar.

Bir olay sorun olarak görülüyorsa, çözüm arama için ilk yapılacak iş olayı tanımlamaktır.
Terör terördür. Amacı, niyeti, eylemi bellidir. Anladığı dil aynıdır.
Yapılması gerekenler de ortadadır. Hala neyin planlaması yapılıyor anlamak olanaklı değildir.

Yandaş medya; güvenlik unsurlarına ilişkin yalan yanlış haberler vererek, abartarak zehir kusarak halkı yanıltırken, akademisyenler, çarpık düşüncelerini ekranlarda yansıtıyorlar.

Siyasetçiler ise ortalıkta yok sohbetteler, ihale peşindeler.
Ülkenin duyarlı bazı aydınları, askerleri, akademisyenleri, yazarları ise esir alınmış, çoğunluk aydınlar, akademisyenler, gazeteciler ise suskunluğa bürünmüştür. Korkar hale gelmiş, bana değmeyen yılan bin yıl yaşasın mantığıyla olan bitenleri izliyorlar.

İslam dünyasının durumu ortada. Her biri islam diyor ama birbirlerini katletmeye devam ediyorlar.

Irak, Suriye, Libya, Yemen’de İslamcılar arası iktidar savaşı devam ediyor.

Türkiye’nin Dinci teröristleri; İslam diyor, ümmet diyor, milletimiz diyor. Kirli kökenlerini, niyetlerini gizliyorlar. Askerleri linç ettiler, boğazlarını kestiler, katlettiler. İslam adına; Arap hurafelerini, Arap kahramanlarını, Arap düşüncesini, inancını, kültürünü anlatıyorlar. Bunlar için terör; iktidarlarını hazmedemeyenlerin tezgahı. Başsağlığı mesajı veriyorlar o kadar. Kendileri dinci terör örgütlerini, eğitmek yetiştirmekle meşguller.

Gaflet, dalalet, hıyanet sürüyor.
Herkes, birilerinin harekete geçmesini bir şeyler yapmasını bekliyor.

Türk Devleti, Türk Milleti düşmanlığı ile beyinleri iğdiş edilmiş, örümcek kafalı, bilgisiz, kültürsüz, ucubeleri ise bizden Müslüman diye seçen halk ise şaşkındır.
Bu arada sinsi ve hain planlar işlemeye devam ediyor.

İnsan hasta olmuşsa hastalık nedeni mikroplara acınmaz, yok edilir.
Mikroplara dağdan in, şehre in, diğerleri ile uyumlu yaşa denmez.
Virüsler kökten yok edilir.
Bitkilerin varlığını etkileyen böceklere acınmaz, birlikte yaşayın denmez.

Terörist; zararlı mikrop, virüs, böcek gibidir. Terörist toplumun mikrobudur. Gel normal insanlarla yaşa, sana hoşgörü gösteriyorum, denmez, denemez. Teröristle mücadele edecek olanlarla mücadele edenler, teröristten farklı değildir.

Halktaki infiali; izole etme çabaları ihanettir.

Her Türk evladı; kim, ne maksatla, nerde, ne yapıyor, ne söylüyor, ne yazıyor, bilmeli, takip etmeli, hafızasına kazımalıdır.

Türk Milleti demeyen, diyemeyenlerin; gerçek kimliklerini bilmeli, Türk Milleti’ni kandırması, aldatması unutulmamalıdır.

Türk Milleti diyenlerin ise; kararlılık içinde yapılması gerekenleri yapacağından emin olmalıdır.
Türk Milleti; tarihte yaşadığı acılar karşısında varlığını ve bekasını koruyan evlatlarındaki şuurun aynısını taşıyan, aynı ruh, bilinç, heyecan ve coşkuya sahip, donanımlı, sabırlı evlatlarının var olduğunu göz ardı etmemelidir.

Türk Milleti; varlığını şekillendiren, tarihini, kültürünü, heyecanını, coşkusunu hissettirecek evlatlarının büyük dirilişine tanık olacaktır. Hiç kimsenin kuşkusu olmamalıdır..

Günün Sözü: Sorumlu, bilinçli insan endişe etmez, yapılması gerekeni yapar.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: