Denizlerde hükmetmek!


Denizciliği, Türkün büyük ülküsü olarak düşünmeli ve onu az zamanda başarmalıyız….
Mustafa Kemal Atatürk

Türk Deniz Kuvvetlerini yok etmekle meşgulüz! Ergenekon, Balyoz, Casusluk ve nihayetinde Fetö dediğimiz olaylarla deniz kuvvetlerimizin içine ettik ve etkinliğini neredeyse sıfırladık..1 Bize de böylesi yakışırdı! Zaten güzel ve iyi ne varsa yok etmeye çalışıyoruz. Hiç birimiz dünya denizlerinde nasıl var olacağız? Kendi denizlerimizi ve coğrafyamızın kilidi İstanbul ve Çanakkale Boğazlarını nasıl koruyacağız diye düşünmüyoruz. “Bize ne, biz zaten denizci millet değiliz” di mi ama! 1 Eylül’de başlayan yeni av sezonunda hangi balık çok çıkacak ve balığı ucuz yiyebilecek miyiz derdinden başka denizlerle ilgili bir derdimiz de yok zaten… Ama işte hiç öyle değil

© photocredit

***

KİMİN AKLINA GELİR PREVEZE!

ozcan_pehlivanoglu

Özcan Pehlivanoğlu – Bu gün 28 Eylül, Barbaros Hayreddin Paşa komutasındaki Türk donanmasının Andrea Doriakomutasındaki Haçlı donamasını Preveze önlerinde imha ettiği tarih… [Ayrıntı]

Akşam yediğini unutan Türk Milleti 28 Eylül 1538′de ne olmuş, nereden bilecek!

preveze

Biz şimdi Türk Deniz Kuvvetlerini yok etmekle meşgulüz!
Ergenekon, Balyoz, Casusluk ve nihayetinde Fetö dediğimiz olaylarla deniz kuvvetlerimizin içine ettik ve etkinliğini neredeyse sıfırladık..
Bize de böylesi yakışırdı!

Zaten güzel ve iyi ne varsa yok etmeye çalışıyoruz.

Hiç birimiz dünya denizlerinde nasıl var olacağız? Kendi denizlerimizi ve coğrafyamızın kilidi İstanbul ve Çanakkale Boğazlarını nasıl koruyacağız diye düşünmüyoruz.

Belki de 1 Eylül’de başlayan yeni av sezonunda hangi balık çok çıkacak ve balığı ucuz yiyebilecek miyiz derdinden başka denizlerle ilgili bir derdimiz yok..
Gerçi benim de yoktu ama ta ki; bir dostumun telefonu ile ayılana kadar.

İzmir’den arayan vatansever arkadaşım, kimsenin Preveze Zaferi‘ni gündeme getirmediğini halbuki bu deniz savaşının tarihimiz açısından çok önemli olduğunu belirtti.

Ben de içimden “bize ne, biz zaten denizci millet değiliz” deyiverdim. Ya da ben de “denizci millet” olmadığımız propagandasının etkisinde kalmışımdır. Neyse, bir çok şeyin karartıcı etkisinde değilmiyiz?

Onun için sizlere Türk denizcilerinin Preveze Deniz Zaferini, Barbaros Hayreddin Paşa ve nice komutanları, leventleri, bahriyelileri hatırlatayım, denizciliğin ve denizlerin önemini bir kez daha gündeminize getireyim dedim.

Hayatlarını Türk Milleti için adayan tüm denizci askerlerimize minnet duyuyorum.. Şehitlerin, gazilerin ve ahirete göç edenlerin ruhu şad olsun, yaşayanlara da sağlıklı ve mutlu bir ömür dilerim.

Türk Milleti için tarihin şanlı bir sayfası olan Preveze Deniz Zaferimiz kutlu olsun ve sizler tarafından dün neye karşı mücadele etmişsek bugün de aynı şeylere karşı mücadele ettiğimiz unutulmasın!

*

Konuyla ilgili:

*

ozcan_pehlivanoglu1

email

twitter

twitter

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: