AMERİKASIZ OLMAK ONURU


Misafire umduğunu değil sunulanı yedirmektir marifet!

©Erol Erdoğmuş.

«Topal ördek» Obama, yeryüzündeki tüm Amerikasızlara susta durdursun istiyor!.. lame_duck Dünya Milletleri Amerikalıya derece derece niçin öfkeli? Üst Gücünü akılsızca, canavarca kullandığı için! Ne olağanüstü bir şeydir bir dev kudretinde olmak; ne vahşice bir şeydir onu canavarca kullanmak… Şecaat arzederken merd-i kıpti sirkatin söyler. “DİMOKRASİ” şekeriyle az boyutlu ülkelerin, özellikle Irak’ın orantısız güç kullanarak ırzına kimler geçti? Çinliler mi? Amerikalılar mı?Birleşmiş Milletler aldatmacasıyla paramparçalaştırılan Dünya Milletleri; artık birleşebilmeli, haydut ve ağa milletleri alt ederek uluslararası demokrasiyi kurabilmeli!.. İyi de ne zaman?

© photocredit

***

OLAY I

G20 Zirvesi için Çin’in Hangzhou kentine giden dünya kralı Barack Obama’nın, Çinli yetkililer tarafından karşılanış biçimi Washington’da kuzey kutbu suyunda duş etkisi yapmış.

Çin topraklarına inen uçan tahtına merdiven götürülmeyince, tahtında mahpus kalmış. Yangın merdiveniyle Çin topraklarına ayak basmış.

Meksika’nın Çin’deki eski büyükelçilerinden Jorge Guajardo; Pekin yönetiminin tavrını şöyle açılıyor: “Bu hesaplanmış bir küçümsemedir. Bu tür karşılamalarda, en küçük ayrıntılara bile önem verilir. Bu bir hata değil. Bizim için önemli değilsiniz demenin bir yolu”

Dünyayı ABD sanan topal ördek, G20 Zirvesinden bir gün önce, CNN International kanalına verdiği demeçte, Çin Yönetimini hukuka uymamak ve küçük ülkelere güç kullanmakla suçlamıştı. [Kaynak]

OLAY II

Filipinler Devlet Başkan’ı Rodrigo Duterte, ABD’nin topal ördeği Barack Obama’ya; Filipinler’in egemen ülke olduğunu ve sömürgeciliğin geride kaldığını hatırlatarak, “Filipinler halkı dışında hiç kimse benim efendim olamaz. Saygılı olmak zorundasın “o… Çocuğu!” Dedi. [Kaynak]

DİNİME SÖVEN BARİ MÜSLÜMAN OLSA

Şecaat arzederken merd-i kıpti sirkatin söyler – çingene genci yiğitliğinden bahsederken hırsızlığını söyler-‘cesine; “DİMOKRASİ” şekeriyle az boyutlu ülkelerin, özellikle Irak’ın orantısız güç kullanarak ırzına kimler geçti? Çinliler mi? Amerikalılar mı?

“Amerikalı” adını alma Hakkını kim verdi sana USA; Usa –akla– aykırı olarak? Güney Amerika, Amerika dışında mı sayılıyor coğrafyasına rağmen? Güney Amerikalılar, Kuzey Amerikalılar kadar Amerikalı değil mi?

Bazılarınca Dünya’ya “Üst Akıl” sayılman yanlış bence. Üst Akıllı olsan, nalıncı keseri gibi kendine yontmaz, bindiğin dalı kesmez; birikimlerinle azgelişmişleri geliştirirsin.

Seninki “Üst Akıl” değil, “Üst Güç”. Bir akıl ne kadar üst düzeyde olursa olsun, irade’den -güç’ten- yoksunsa; duyguda, düşüncede -teoride- kalır; eylemleşemez.

Ne olağanüstü bir şeydir bir dev kudretinde olmak; ne vahşice bir şeydir onu canavarca kullanmak…

Anglosaksonlar dışında tüm Dünya Milletleri Amerikalıya derece derece niçin öfkeli? Üst Gücünü akılsızca, canavarca kullandığı için.

Şu saldırgan haydut devlete bakın, topal ördekleri Obama bile, yeryüzündeki tüm Amerikasızlara susta durdursun istiyor!..

Birleşmiş Milletler aldatmacasıyla paramparçalaştırılan Dünya Milletleri; artık birleşebilmeli, haydut ve ağa milletleri alt ederek uluslararası demokrasiyi kurabilmeli!..
Ne zaman? Ne zaman?

*

TurkLider_logo

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: