«Onarımcılar»dan…


us_tr_gkb

Tasviyecilere!

ABD GKB’si koşa koşa geldi, ‘Eyvah ki eyvah bir çuval inciri poh ettik galiba’ düşüncesiyle veya ‘Our Boys’a helâl olsun, milleti iyi kandırdılar’kutlamasıyla TBMM orası, Başbakanlık burası, İsmet Paşa, Adnan Menderes, 60 Darbecileri ve Türkeş sonrasında ABD «toprağına» dönüştürülen Türkiye’yi arşınlıyor. Neymiş efendim; Türkiye 2023’e dünyanın liderleri arasında girme sürecini başlatmış? Nasıl? Dolduruşa getirilen ve bu uğurda kanları dökülen toplumun karşı darbesi ile engellenen darbe teşebbüsünde «demokratikleşerek!» Yersen…

© photocredit:AKP-GKB-TBMM.

***

Yeni bir senaryo üzerinde çalışalım!

1) TSK’nın siyasetten temizlenmesi gerekiyordu. Mustafa Kemal Atatürk de zaten başlamıştı ve öyle iddia edildiği gibi, orduya ne vasiyet bırakmıştı ne de vatan savunması dışında bir görev! Bu noktada iktidarı ile, muhalefeti ile, bendeniz gibi düşünenler ile tenakuz yaratan bir durum yok.

Ancak şu var ki; AKP o zihninin karanlık köşelerindeki gizli projeleri ile (bendeniz söylemiyor «Kemalist» kesim az yazıp, çizmedi bu konuda. AKP’nin ilk yıllarında… ) iktidarı boyunca gerçekleştirmeyi hedef belirlediği listesinin başına oturtmuştu TSK’yı!

İlk paragraftaki amaç ve hedefin samimiyetinin ne ölçüde kanıtlandığı ilerideki yıllarda görülmedi mi?

Ne yaptı?

Herkesin kullandığı bir «fahişe»ye dönüştürülen askerinin de sivilinin de orgazm olmak için boşaldığı «şişme bebek» Fetoş ile yattı kalktı!
Yanılıyor muyum?

Ayrıntısına girmiyorum, Erbakan Hoca – ki tamamen İslam temelinde çürüttüğü aşikâr, Gülen teori ve dogmalarını, ve dışarıdan bakıldığında yine en vatansefer lider listesinde ilk sırada yer alıyor. Kıbrıs Harekâtı’nın eşbaşkanı olduğunu da unutmayalım! – hariç, Eco’su da, Bir Bilen’i de, darbeci ve bozkurtçu Türkeş’i de, izinden giden Bahçeli’si de, Türkiye’nin NATO’ya giriş başvurusunu yapan ve bu yolla hem Atatürk’ü bir kez daha hançerleyen hem de ‘Yeni bir Dünya kurulur, Türkiye de o Dünya’da yerini alır/bulur’ demesine karşın, Ortak Pazar’a sokan İsmet Paşa’sı da, askeri rengarenk şortla teftiş etmekle işe başlayan Turgut Özal’ı da, Türk-İslâm Sentezi’nin mimarı Org.Evren ve «acolyte/işbirlikçileri» de ve hatta bugün «demokratlar» mangasında iktidar destekli yer almaya başlayan Dersimli Kemâl de Fethullah Gülen’in yükselişinde, Türkiye toplumunun indinde «ikon» olmasında rol oynamayı bırakın, en azından katkıda bulunmadılar mı?

Ve bugünlere gelindi…

Sümüklü ağlamaların yerini, ‘Allah bizi affetsin…’ ‘yanılmışım ey halkım sen de affet bizi..’ takıyyelerine başvuran, sırf kendi koltuklarının davasında olan ve CHP içindeki hiziplerin; MHP içindeki ‘şu sırada dere geçilirken lider değiştirilmez’cilerin stepne, koltuk değneği vs araçlarla omuz çıktıkları iktidarın, «darbe girişimi» sonrasında Türkiye’yi yeniden «yapılandırma» aşamasına gelmedik mi?!
AKP’nin ilk yıllarında içinde Tantan’ın bile öncülük ettiği «Onarımcılar» grubu bile kurmadılar mı?

Bizler de , Atatürk Cumhuriyeti’nin sağlam temeller üzerine oturtulmuş, ama O’ndan sonra viraneye dönüştürülen Cumhuriyet kurum ve kuruluşlarının elden geçirileceği, ama temel direkleri ile kesinlikle oynanmayacağı inancı ile destek vermedik mi?
Halep orada ise, arşivler buradadır!

Ne oldu?

Bir parmak bal çaldıkları ilerleyen iktidar yıllarında anlaşılmaya, verdikleri sözlerin ambalajları, cilâları, mineleri dökülmeye başlamadı mı?

Şimdi hangi birimiz, iktidarı ile muhalefeti ile bu adamlara inanabiliriz ki?!
Elbette, ruhunu satmışlardan söz etmiyorum, sorum da onlara yönelik değil asla…

Türkmenleri eğiten askerleri ABD’ye ihbar ettiler, sonra kalkıp, «çuvallayan» komutanların elinden «liyakat» bendenize göre «sadakat» madalyası ile ödüllendirilmediler mi?

ABD GKB’si koşa koşa geldi, ‘Eyvah ki eyvah bir çuval inciri poh ettik galiba’ düşüncesiyle veya ‘Our Boys’a helâl olsun, milleti iyi kandırdılar’ kutlamasıyla, TBMM orası, Başbakanlık burası, belki Saray’da bile izzeti ikram görür bilinmez, İsmet Paşa, Adnan Menderes, 60 Darbecileri ve Türkeş sonrasında ABD «toprağına» dönüştürülen Türkiye’yi arşınlıyor.

Demek ki darbe teşebbüsü amacına ulaştı!
Bakmayın siz Fethullah Gülen’in «günâh keçisi» olarak kullanılmasına, işin başından bu yana gelen keçiyi beceriyor, giden beceriyor, ilkokul mezunu bile olmayan bir kişi, onca liderin parmaklaya parmaklaya çıkardıkları zirvede keyfini yaşıyor!

2) Amerikalılar son günlerde «şirin görünme» operasyonlarını başlattılar ve bu bağlamda Türk kamuoyuna dönük, dolduruşa getirme «pohpohlama»larını sürdürüyorlar!

Neymiş efendim; Türkiye 2023’e dünyanın liderleri arasında girme sürecini başlatmış?
Nasıl?
Dolduruşa getirilen ve bu uğurda kanları dökülen toplumun karşı darbesi ile engellenen darbe teşebbüsünde «demokratikleşerek!»
Yersen…

Ne diyor Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu?
Her zaman ki sarsılmaz öngürüsü ile…

‘İçinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir….’

Türkiye’nin mevcut tablosu farklı mı?

Yine yanılıyorum mutlaka… Eh ne de olsa son zamanlarda «Yanılan Ahmaklar Kulübü-YAK» oluşturulmadı mı?

YAK ki, YAŞ’ın yanında hepsi yansın gitsin…

Bu Cumhuriyet 2023’ü mutlaka görecektir.
Ama…
Bu ‘ahval ve şerâit’ hiç te Atatürk’ün öngördüğü «ilelebet»le yakından uzaktan ilişkili olmayacaktır.
Dersimli Kemâl, Bozkurt Bahçeli, Deveye bile dört takla attırıp, yine de istediğini elde etmesini adı gibi bilen, Kasımpaşalısının el birliğiyle…

Yaşar mıyım bilemem. O günlerde hayattaysam, hiç merak etmeyin hatalarını ömrü boyunca kabul etmiş bir «Kerry’s» olarak, kalkar herkesten özür dilerim.
Kimsenin umurunda olmasa bile…

Nusret Özgül

Brüksel – 1 Ağustos 2016

One Response

  1. […] Bu yazı 1 Ağustos 2016 tarihinde Türkiye’de yasaklı Yerelce’de; «Onarımcılar»dan, Tas… […]

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: