HDP’lilere Saydam Sorgu


‘Siyaset arenasında muhatap siyasetçilerdir, yargı mensupları değil!’

©Erol Erdoğmuş.

Siyaset siyasetçilere bırakılmayacak kadar önemliyken; bu ne demektir? 1456390142627Amaç ne olursa olsun, hiç bir amaç vahşeti mazur gösteremez… Aslında Kuvvetler Ayrılığı değil, KUVVETLER HİYERARŞİSİ vardır: Yürütme MEMUR, Yasama AMİR, Yargı her ikisinin ve de kendisinin üzerinde MÜFETTİŞ’tir. Yürütmeyi denetleyen, Yasama’nın yaptığı yasaları iptal edebilen Yargı; Milletvekillerini Nasıl yargılayamaz?! İç ve dış Kamuoyu bu kişilere nelerin sorulduğunu bilmeli ve yanıtlarını beklemeli. Aklamak veya cezalandırmak Yargı’nın işi.

***

OLAY

tugba_hezer

Ankara’da 17 şubat 2016 günü, 29 masumun yaşamını yitirdiği bombalı vahşeti gerçekleştiren TAK üyesi Abdülbaki Sönmez’in taziyesine katılan HDP oylarıyla seçilmiş Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk; dokunulmazlığı dokunulurlaştırıldığından, sorgulanmak amacıyla Savcılığa çağrıldı.

Amaç ne olursa olsun, hiç bir amaç bu vahşeti mazur gösteremez; adıgeçen psiyatrik mahluk, kendisi dahil 30 Can’a kıymış bir canidir. Bu vahşetin taziye edilecek nesi var?! Bu vahşeti onaylıyorlar mı?!

HDP Savcılara yönelik ortak tavır koyuyor: “Bizler seçilmiş halk temsilcileriyiz. Şahsımızı değil, bizi seçen seçmen kitlesini temsil ederiz. Siyasetçilerin siyaset arenasında muhatapları siyasetçilerdir, yargı mensupları değildir”, siyaset siyasetçilere bırakılmayacak kadar önemliyken; bu ne demektir?

Aslında Kuvvetler Ayrılığı değil, KUVVETLER HİYERARŞİSİ vardır: Yürütme MEMUR, Yasama AMİR, Yargı her ikisinin ve de kendisinin üzerinde MÜFETTİŞ’tir. Yürütmeyi denetleyen, Yasama’nın yaptığı yasaları iptal edebilen Yargı; Milletvekillerini Nasıl yargılayamaz?!

MEDYA ORTAMINDA SAYDAM SORGULAYIN SAYIN SAVCILAR

Anlaşılan o ki, Savcılıklara gitmeyerek demokrasi adına antidemokratik şov propagandaları yaparak, içeride alıcısı kıt; dışarıya siyaset ihraç edecekler. Kör alıcıları hazırda bekliyor. Buna fırsat verilmemeli. SAVCILAR sorularını Medya ortamında ilanen -apaçık, saydam- olarak sormalı.

İç ve dış Kamuoyu bu kişilere nelerin sorulduğunu bilmeli ve yanıtlarını beklemeli. Aklamak veya cezalandırmak Yargı’nın işi.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: