MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE SALYANGOZ SATMAK


Kimdir bugünlerde satan?

©Erol Erdoğmuş.

escargot

Bu deyim; bir yerde oradaki halkın yasak saydığı, ya da hoşlanmadığı bir iş yapmak anlamındadır. Müslüman mahallesi Altıokratların CHP’si. Hedef müşteri kitlesi CHP’liler… Salyangozlar; zihin bulandırmak, en azından kuşku uyandırarak zayıflatmak amacıyla suretihaktan görünerek gündem tezgahında, satışta… Peki özellikleri nelerdir bu salyangozların?

***

ÖNSÖZ

Türkçemizde “Müslüman Mahallesinde Salyangoz Satmak” deyimi; bir yerde oradaki halkın yasak saydığı, ya da hoşlanmadığı bir iş yapmak anlamındadır.

Kimdir bugünlerde Müslüman mahallesinde salyangoz satan?

AYRINTI

Bir oğul, Nasıl bekar oğlu olabilir? Babasıylla anası evlenmeden ya da evlenemeden önce doğmuşsa.

Bekar ya da evlioğlu olması bir yana, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya cesaret etmesi ve ettirilmesidir dikkat çekici olan.

Müslüman mahallesi Altıokratların CHP’si. Bekarzadenin salyangozları; zihin bulandırmak, en azından kuşku uyandırarak zayıflatmak amacıyla suretihaktan görünerek gündem tezgahında, satışta. Hedef müşteri kitlesi CHP’liler…

Soyum sopum kılıçdar, ben de Kılıçdaroğlu’yum diyegelen Kemal Bey tarafından kadın kotasıyla çarşaf giydirilerek CHP’ye sokulan ANTİCHP‘li ve ANTİKEMALİST Mehmet Beyin tezgahındaki salyangozlar ve yanıtlarım şunlar:

“CHP’DE ASIL SORUN ALTI İLKE”

Her devlet; belirlediği ölçekte DEVLETÇİ, milletinin MİLLİYETÇİ’si, halkının HALKÇISI, rejim olarak kralcı, padişahçı, CUMHURİYETÇİ olacaktır.

Atatürk; dört duvarlı devlet binasının temelini LAİKLİK‘e dayandırmış, DEVRİMCİLİK çatısını ekleyerek altı boyutlu, ALTIOK’lu devlet kurmuştur. Bunun neresi çağ dışıdır, çağ dışı beyler?..

“ANAYASA’DA LAİKLİK OLMAMALIDIR”

LAİKLİK, devletin tüm dinlere karşı eşit mesafede durması Anayasa da olmazsa olmazdır. Laik olmayan devlet, din devletidir. Öbür dinlerdeki vatandaşlarını dışlar, çağdaş devlet sayılmaz.

“EŞİT VATANDAŞLIĞI HAYATA GEÇİRMELİYİZ”

Hangi vatandaş etnik nedenle; Cumhurbaşkanı, Bakan, Milletvekili vb olamadı, olamıyor bu ülkede?..

“MERKEZİ HÜKÜMETTE TOPLANAN YETKİLERİN BİR KISMI YEREL YÖNETİMLERE DEVREDİLMELİDİR “

Kuşkusuz dinamik bir devlette, merkezi hükümet yetkilerinin, devletin bütünlüğünü bozmayacak ölçekte, yerel yönetimlere devri doğrudur ve gereklidir. Bunlar hangi yetkilerdir?

Ayrı ad, ayrı bayrak, ayrı parlamento, ayrı Ordu, ayrı dış politika vb mi?

“KÜRT’E TÜRKÜM DEDİRTEMEZSİNİZ. BUNUN İÇİN TÜRKİYELİ, EN DOĞRU SEÇENEKTİR”

Herkesin bir sosyal kimliği -adı, soyadı- bir de ulusal kimliği var. Ulusal kimlik ; -etnik ad, uyruk adı- olarak ifade edilir.

Sözgelişi Almanya’da yaşayan bir Türk’ün sosyal adı “Mehmet Yıldız” ise ve aynı Zaman’da Alman devleti uyruğunda ise; ulusal ön adı Türk, soy adı ALMAN olacaktır. O, Almanya’da yaşayan bir TÜRKALMAN’dır. Kuşkusuz Alman uyruklu RUSALMAN vb olacaktır.

Türkiye’de; KÜRT TÜRK, ÇERKES TÜRK, BOŞNAK TÜRK vb. Vatandaşlarımız vardı, vardır ve olacaktır.
Bu nedenle kimse Kürtleri Türk’üm demeye zorlamıyor. Onlar Kürt oldukları kadar Türk; Türk oldukları kadar Türk’tür.

“TÜRKİYEDE TÜRKLER VE KÜRTLERİN İKİ HALK OLARAK BİRLİKTE YAŞAYACAKLARI FORMÜLÜ BULMAK ZORUNDAYIZ. BU TOPRAKLARIN GELENEĞİNDE TEKÇİLİK DEĞİL, ÇOĞULCULUK, BİRLİKTE YAŞAMA TECRÜBESİ VAR”

Bekarzadem doğru söylüyor, yanlış anlıyor: Bu toprakların geleneğindeki birlikte yaşam tecrübesine dayanarak; “Türkiye Cumhuriyetini Kuran Türkiye halkına Türk milleti denir” diyen Atatürk, yıkılmasına çalışılan Cumhuriyeti kurdu!..

Atatürk’ün millet tanımı bağlamında; ‘Türk Milleti” kavramı ile “TÜRKİYELİ” aynı kavramlar değil midir?

En doğru seçenek milletçe yaşanmaktayken, sanki yaşanmıyormuş gibi kaşımak; Kürtlerin azınlığının azınlığı olan PKK’yı, Kürtlerin tamamı saymak Türkiye’yi parçalamak değil midir?

*

erdogmus_books

[Bilge Çocuk] [Altıokrasi]

TurkLider_logo

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: