Herkesin «sorumlu» davranma gereği…


AKP İktidarına ve Medyaya düşen görevler!

zafer_karadag

© Zafer Karadağ.

Terör, son yıllarda insanlığın başını ağrıtan en büyük tehlike haline gelmişken, bunu önlemekle mükellef olan iktidarların ve halkı doğru bilgilendirmek zorunda olan medyanın sorumlulukları da artmıştır. AKP Hükümeti sakat düşünceleri çürütecek açıklamaları hemen yapmazsa, terörle mücadele konusunda karamsarlığa düştüğü ve acz içinde olduğu izlenimi yaratmış olacak, bu da terör odaklarını teşvik edecektir!

***

YÜREĞİM İKİ KERE KANADI!

Dün akşam Türkiye’nin kalbi olan Başkent Ankara’da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden Vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum, inşallah can kaybımız artmaz.

Terör, son yıllarda insanlığın başını ağrıtan en büyük tehlike haline gelmişken, bunu önlemekle mükellef olan iktidarların ve halkı doğru bilgilendirmek zorunda olan medyanın sorumlulukları da artmıştır.

Dünkü hain saldırının ardından attığı; “terörle yaşamaya alışmamız gerekiyor” şeklindeki bir tweet’le yüreğimi bir kez daha kanatan gazeteci (!) Abdülkadir Selvi ‘ye, muhalefet partilerinden önce AKP’nin tepki göstermesini isterdim ama “sükut ikrardan gelir” misali, bu yandaş gazeteciye ses çıkartmayarak onun akıl dışı tavsiyesine çanak tuttular!

Eğer AKP Hükümeti bir an önce bu sakat düşünceyi çürütecek bir açıklama yapmazsa, terörle mücadele konusunda karamsarlığa düştüğünü ve acz içinde olduğunu ilan etmiş olacaktır ki, bu da kahrolası terör odaklarını teşvik edecek ve salyalarını akıtarak daha çok canımızı yakmalarına sebep olacaktır!

Şu geldiğimiz noktaya ve tartıştığımız konuya bakar mısınız! Yazıklar olsun!

Baştan beri yanlışlarla dolu olduğunu haykırdığım “Açılım” denen “Çözü(L)m(E) Süreci”nde, Kandil’den inen yaratıkları Habur’da davul-zurna ile karşılayan ve çadır tiyatrosu benzeri göstermelik mahkemelerde yargılayıp, affeden (!) zihniyete sormak istiyorum…

70 yıl önce Van’da İran sınırını ihlal eden ve Jandarma’nın dur ihtarına uymayan 33 kaçakçının öldürüldüğü gün, o bölgede bile olmadığı halde, sırf örnek bir komutan gibi davrandığı için hapse mahkum edilen, Orgeneral Mustafa Muğlalı’nın adını taşıyan askeri bir kışlanın girişinden, o şerefli ismi indiren zihniyet, [Orgeneral Mustafa Muğlalı Gerçeği] onlardan bu talepte bulunan ve Bingöl'de 24 Mayıs 1993 günü şehirlerarası otobüsle nakledilen 33 silahsız ve sivil Mehmetçiği kurşuna dizen soysuzları affetme hakkına sahip olabilir mi?

İşte sizin o çadırlarda affettiğiniz itler, gözünüzün içine baka baka benim canım Güneydoğumu hendeklerle delik deşik edip, şehirlerimizi cephaneliklere dönüştürürken, siz benim Askerimi kışlasına, Polisimi de karakoluna hapsederek onları teşvik ettiniz.

Yollarımızı kesip kimlik kontrolleri yapmaya, kimliğini beğenmediklerinin canını almaya, Kürt Vatandaşlarımızı vergi adı altında haraca bağlamaya, sözde kaymakamlar atayıp, kendi mahkemelerini kurmaya başlayan bu mahluklar, sayenizde o kadar azdı ki, artık Başkentimizin göbeğinde asker – sivil demeden herkesi hedef alan bombalı saldırılar [Saldırı «Patagonya»ya yapılmıştır!] yapmaya başladılar.

Geldiğimiz bu durumun tek müsebbibi olan AKP Hükümetinin hiç mi vicdanı sızlamıyor bilmiyorum ama, bir an önce daha etkin tedbirler alarak bu terör belasından Ülkemizi kurtarması şarttır!

Artık laf değil icraat üretmelerini bekliyoruz, ayrıca zahmet etmesinler biz Bakanlarımızın yerine de kınarız!

Ben bu yazıyı yazarken, can kaybımızın 35 kişiye ulaştığını duydum ve bir kez daha kahroldum!

Milletimizin başı sağolsun, o masum Vatandaşlarımızın ailelerine sabır diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle.

*

harclik

karya

email

facebook

twitter

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: