Şeyh Said’in öz torunu, İzmir Savcısı Tarık Fırat…


Amacı, intikam peşinde koşup, Cumhuriyet’ten öcünü çıkartmak mı?

seyh_sait

recep_seymen

©Prof.Dr.Recep Seymen Savcı Fırat Dedesinin intikamı peşinde.
Cumhuriyetin çocuklarından, intikam almak istiyor.
Gördüğünüz gibi bu konuda da yanılmadım

Şeyh Sait’in torunu ve Abdülmelik Fırat‘ın yeğeni savcı Tarık Fırat; ilgili dönem BDP Milletvekili Sabahat Tuncel ve öğrenci olmayan PKK’lı gurbun İstanbul Üniversitesine baskın değil ziyaret yaptıklarını, özel güvenlikçileri darp etmediklerini benim soruşturmacı olarak kendilerine iftira ettiğim gerekçesiyle hakkımda iddianame düzenleyip, akli dengemin de yerinde olmadığı iddiasıyla adli tıp’a sevkimi talep ediyor. Allahtan İstanbul 53. Asliye Ceza Mahkemesi; adli tıpa sevk talebini reddettiği gibi 2012/855 Esas No ile beraatime karar veriyor. Yaptığım şikayet üzerine, kendisi HSYK tarafından ihraç edilecekken, Bülent Arınç devreye girip kurtarıyor ve İzmir’e tayin ediliyor. Bülent Arınç, bunu isim vermeden televizyonda açıkladı Şimdi İzmir’de benimle uğraşıyor. Paralel savcıların bir özelliklerini size açıklayayım.

Hepsi Kürt (Mehmet Yüzgeç, Adnan Çimen, Tarık Fırat v.d) asıllı görünmekle beraber, daha geçmişleri Ermeniye dayanıyor. Şeyh Sait’in torunu, Abdülmelik Fırat‘ın yeğeni, savcı Tarık Fırat‘ın künyesi aşağıdadır:
Saygılarımla

savci_firat

*

Yerelce notu:

1) Savcı Fırat’ın kararı ile Yerelce’ye Türkiye çıkışlı erişim yasağı konulması ardından, WordPress’in Türkiye’deki hukukî temsilcileri Sayın Gönenç Gürkaynak ve İlay Yılmaz [ELİG Hukuk Bürosu] gerekli girişimleri yaptılar ancak itirazları kabul edilmedi.

2) Bunun üzerine, erişim yasağından sorumlu kurumların yanısıra, Ulaştırma Bakanı sayın Binali Yıldırım’a, hem TBMM’deki elektronik posta adresinden ve de resmî web sitesinin online iletişim sayfası üzerinden durumu izah eden başvurularda bulundum. Genelde Bakan’ın ekibindekilerin ilgilendikleri ve de kimi vakit ilgili kurumların yetkililerine veya Bakan’a bile iletilmeden sümen altı edildiği de Türkiye’de eskiden bu yana gelenekselleşmiş bir uygulama olduğundan mı acaba, hiçbir yanıt verilmedi.

2) Bu durumda istemeyerek de olsa aklımıza şu soru takılıyor:

Türkiye’yi idare edenler de mi, Cumhuriyet Çocukları’nden «ÖC» alma peşinde koşuyorlar veya kanunsuz hareket edenleri koruma suretiyle, «SUÇ ORTAKLIĞI» yapıyorlar?

Bugüne kadar Prof.Dr.Recep Seymen’in değerli girişimlerine koşutsal olarak Yerelce ve WordPress tarafından yapılanlar bunlardır.

Bilgilerinize, saygı ile.

Nusret Özgül

*

Konuya ilişkin diğer dosyalar:

§ [Paralel Terör Örgütü’nün İzmir Adliyesi’ndeki «ayağı» da kırılacak…]

§ [«Bizdendir»lerin peşine düşecek yürekli Savcılar var mı?!]

§ [İzmir Cumhuriyet Savcısı Tarık Fırat hakkında suç duyurusu…]

§ [Yerelce’ye yine «kelepçe» takmışlar!]

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: