AKP+PKK+DAEŞ+«Demokratlar» : Danışıklı dövüş «Savaş» Oyunu!! (mu?)


Hedef: Baskın erken seçim, mutlak çoğunluk ve Anayasa’yı değiştirip, başkanlık sistemini tesis etmek! (mi?)

munir_kebir2

© Münir Kebir

Dangalaklığın da, ahmaklığın da bir sınırı var yaa…… O hendekler, o silahlı teröristler oraya sizden önce gelmediler. Uzaydan da gelmediler. Hendekleri cinler periler de kazmadı.baskanlik Sizin hükümetiniz değil mi, TC ibarelerini kamu kuruluşlarından kazıyıp çıkarttırdı! Herifler askeri sahaya girmeleri yetmiyormuş gibi, göndere çekilmiş bayrağı indirip yırttılar. Oranın komutanı; “emir var ateş etmedik” dedi. „Oslo’la görüşme yaptığımızı açıklamayan şerefsiz namussuzdur“ diyen sonra çark etti, “Oslo görüşmelerini Hükümetimiz değil Devlet yaptı” deyiverdi. Benim Ortaokulda okuyan kızım bile “Baba hükümet, millet adına Devleti yöneten organ değil mi?” diye sordu

© photocredit

***

Siz “Kız Bekir” i tanıyor musunuz?

Liseli yıllarımı hatırladım. O yıllar, kişilerin davranışları hep karikatürize edilirdi.
Lisede bir arkadaşımız,her seferinde “Keza” kelimesini çok kullanırdı. Ne hikmetse bu kelimeyi kullanmakla kişiliğini yücelttiğine kendini inandırmıştı. Hatırlayınız, mütevvefa Kenan Evren de “Netekim” kelimesiyle bir nevi şöhret olmuştu. Ancak bu şöhret ne kötü ne de iyi bir şöhret anlamında değil de, kişiye bir saldırı oluşturmadan, onun normalin dışına çıkan bir tutum ya da davranışını ironikleştirerek, kendisi hakkında içine düştüğü yüceltme mekanizmasının bir işe yaramadığını bilincine kazandırmak amacına yöneliktir…

***

Adaletten uzaklaştırılmış Adalet Bakanımız Bekir BOZDAĞ da, bu ironi mekanizmasından nasiplenmiş olacak ki, kendisine lisede “Kız Bekir” lakabı uygun görülmüş.

Kızları gücendirmek gibi bir niyetim yok. Esasen bu lakap, kızlara yönelik te değil. Bir erkek davranışsal açıdan kendine has anatomik kaynaklı davranışlar içinde kendisini buluverir. Kızlar da kendilerine has anatomik özellikler gösterirler ancak, kızlarda hormonal özellikler daha belirleyicidir.

Biz bunu bi tarafa bırakarak ironikleşme cephesinden Bakanlık uygulamasına bakalım.

Ne diyor Kız Bekir?

his_master's_voice

“Bildiri yayınlayan akademisyen müsveddelerine soruyorum. O hendekler, o tüneller, o barikatlar uzaydan mı geldi? Sizler kör müsünüz?”
Evet tam bir sahibinin sesi.

Yahu Bekir abi,

2002’den bugüne tam 14 senedir 300’ün üzerinde milletvekili sandalyesine sahip iktidarsınız. O hendekler, o silahlı teröristler oraya sizden önce gelmediler. Uzaydan da gelmediler. Hendekleri cinler periler de kazmadı.

Sizin hükümetiniz değil mi, TC ibarelerini kamu kuruluşlarından kazıyıp çıkarttırdı!.
Sizin hükümetiniz değil mi, Türkiye Cumhuriyeti kurulalı beri, hiç kimse, değil hava kuvvetlerinin askeri sahasına girmesi, nizamiyesine bile 10 metre yanaşamazken, herifler askeri sahaya girmeleri yetmiyormuş gibi, göndere çekilmiş bayrağı indirip yırttılar. Oranın komutanı; “emir var ateş etmedik” dedi.

Oslo’yu unutmadık…
„Oslo’la görüşme yaptığımızı açıklamayan şerefsiz namussuzdur“ diyen sahibin, sonra çark etti, “Oslo görüşmelerini Hükümetimiz değil Devlet yaptı” dedi. Benim Ortaokulda okuyan kızım bile “Baba hükümet, millet adına Devleti yöneten organ değil mi?” diye sordu, evet dedim sustum.

Gerisini devam etmeyeceğim midem bulanıyor….
Dangalaklığın da bir sınırı var yaa……
Hayret bişe!.

Kız Bekir lakabını ben kızlarımıza hakaret kabul ediyor ve kullanmıyorum. Yakın bir zamanda, başka bir lakabı bu millet öyle bir yapıştırır ki, tarih kitapları kıyamete kadar o lakabı insanlara nakleder durur.
Saygılarımla,

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: