‘ALMANYA MİLLETİ’ VAR MI?


Türkiye’yi 47 lokmada yutmak

©Erol Erdoğmuş.

mangalda_kofte

Lokmalanmanın zararı, 47’ye bölünerek güçsüzleştirilen her bir 47 etnik gruba; yararı ise maşa varken elini yakmadan mangaldan pişmiş köfte kapan düşmanlardır.Türkiye ağacının 47 dalından hiçbiri, bindiği dalı kesmemelidir. 47 etnik grubun her biri Türkiyenin Türk kimliğinin ve Türkiyenin sahibidir. Ne mutlu Türküm diyene…

***

OLAY

Ağrı ilimizden Milletvekili seçilen Leyla Zana, Milletvekili yemin metninde yer alan “Türk Milleti” ifadesini, “Türkiye Milleti”olararak değiştirebileceğini sanmış.

Usulüne göre edilmeyen yemin geçersiz sayıldığından bayan Zana; milletvekilliği maaşını kuruşuna kadar alacak, TBMM’ye girip çıkacak; oy kullanıp yasama faaliyetlerine katılamayacak, seçmenlerini mağdur edecek ve demokrasiden söz edecek!..

“TÜRKİYE MİLLETİ” YOK, “TÜRK MİLLETİ” VAR

Tıpkı Almanya, Fransa, İngiltere, Rusya vb ülke adlı milletler olmadığı gibi.

Aynı topraklar üzerinde yaşamak, ayrı milletten olmayı gerektirmez. Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Türkmenistan topraklarında yaşayanlar da Türktürler; Azerbaycan milleti, Kazakistan milleti, Özbekistan milleti, Kırgızistan milleti, Türkmenistan milleti olarak adlandırılmazlar.

Türkiyede 47 etnik grup yaşadığından söz edilmektedir. Bunu vurgulayanların amacı, Türkiyeyi 47 lokmada yutmaktır.

Lokmalanmanın zararı, 47’ye bölünerek güçsüzleştirilen her bir 47 etnik gruba; yararı ise maşa varken elini yakmadan mangaldan pişmiş köfte kapan düşmanlardır.

Türkiye ağacının 47 dalından hiçbiri, bindiği dalı kesmemelidir.

Her kimliğin ön adı ve soy adı vardır. Ön ad özel ve kişisel, soy ad genel ve toplumsaldır. “Erol” özel ve kişisel ön ad, “Erdoğmuş” genel ve ailesel soyaddır.

Bu bağlamda, Türkiyede yaşayan etnik grup ön ad; “Türk” tüm etnik grupları ortak paydada birleştiren soyaddır: “Kürt Türk”, “Çerkes Türk”, “Laz Türk” ve benzerleri gibi. Bu nedenle; 47 etnik grubun her biri Türkiyenin Türk kimliğinin ve Türkiyenin sahibidir. Ne mutlu Türküm diyene…

*
tltv_logo

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: