Casus Belli ama kimsenin umurunda değil!


Duyarlı merkezlere böcek yerleştirme devri artık bitti. ‘Off be rahatladık!’ demeyin hemen, çünkü onbinlerce km uzaklıktan neredeyse ruhunuzun DNA’sını bile okuyacak yeni sistemler devrede. Özgürlük kısıtlamalarından mı şikâyetçisiniz yoksa, fazla yakınmayın yakın gelecekte «Özgürlük» kavramı ya kadük olacak; ya da tek elden yönetilecek. Nasıl mı? 1. Maymun (Amerikan Kongresi;) ben bu işte bir kötülük hissetmiyorum 2. Maymun (Amerikan Yönetimi;) ben bu işte bir kötülük görmüyorum Goril ; (Ulusal Güvenlik Ajansı;) Boşverin, ben her şeyi işitiyor ve görüyorum! © Cartoons: http://www.usnews.com/opinion/blogs/brad-bannon/2013/08/22/the-nsa-stop-and-frisk-and-the-american-police-state

Duyarlı merkezlere böcek yerleştirme devri artık bitti. ‘Off be rahatladık!’ demeyin hemen, çünkü onbinlerce km uzaklıktan neredeyse ruhunuzun DNA’sını bile okuyacak yeni sistemler devrede. Özgürlük kısıtlamalarından mı şikâyetçisiniz yoksa, fazla yakınmayın yakın gelecekte «Özgürlük» kavramı ya kadük olacak; ya da tek elden yönetilecek. Nasıl mı?
1. Maymun (Amerikan Kongresi;) ben bu işte bir kötülük hissetmiyorum
2. Maymun (Amerikan Yönetimi;) ben bu işte bir kötülük görmüyorum
Goril ; (Ulusal Güvenlik Ajansı;) Boşverin, ben her şeyi işitiyor ve görüyorum!
© Cartoons: http://www.usnews.com/opinion/blogs/brad-bannon/2013/08/22/the-nsa-stop-and-frisk-and-the-american-police-state

***

CASUS; KİM, NE, NEREDE?
26 Ekim 2015-ANKARA

nurullah_aydin

Prof.Nurullah Aydın

Türkiye yapay konularla meşgul edilirken casuslar cirit atarken, dünya’da neler oluyor acaba! Casusluk alanında yepyeni bir yönteme geçildi.

Casus evlere girdi
Evlerde bulunan cihazların internet aracılığıyla uzaktan okunabilmesi artık mümkün. Web’e bağlanabilen cihazların casusluk alanında yeni bir yöntem olduğu ifade ediliyor.

Artık evlere böcek yerleştirmeksizin cihazlar ile casusluk yapılabilecek. Radyo frekansı ile de cihazların kontrolü mümkün. Dairedeki elektronik cihazlar, verici olarak kullanılabilecek.

Yeni dönemde kullanıcıların evlerindeki buzdolaplarından televizyonlara kadar birçok cihaz, CIA‘ye veri gönderiyor.

Buzdolabı casus olabilir mi?
Evlerde bulunan cihazların internet aracılığıyla uzaktan “okunabilmesi” mümkün. Bu durum istihbarat merkezlerine büyük imkanlar tanımaktadır.

WEB’e bağlanabilen cihazların casusluk alanında yeni bir yöntem olduğuna belirten Petraeus’a göre; [1]
“Dünya yeni bir döneme girdi. Eve böcek yerleştirme devri bitti. Radyo frekansı ile cihazların kontrolünü sağladık. ARM‘nin geliştirdiği yöntemle buzdolabı ve TV de dahil birçok ev eşyasında kullanılabilen düşük güç tüketimine sahip yongalar, CIA’in işini kolaylaştıracak. Bu durumda casusluk kolaylaşırken, içine girdiği cihazların internete girebilmesini sağlıyor. Bu da bilgilerin olduğu gibi dışarıya gidebilme ihtimalini doğuruyor.

CIA, bu sisteme geçmek için yaklaşık 4 yıldır özel bir program üzerinde çalışıyordu. 200 özel mühendisin çalışması sonucu elde edilen ‘Veri Özelliği Sistemi’, diğer istihbarat servisleri tarafından da incelenmeye başlandı.

ABD’den çöl ortasına dev telekulak tesisi
Dünyanın en büyük telekulak merkezi ABD’nin Utah eyaletinde inşa ediliyor. Sadece Google aramalarını, yazışmaları değil, telefon kablolarından geçen tüm bilgileri, alışverişleri, park cezalarını, mahkeme kararlarını takip edecek.

nsbuild

Dünya’nın en büyük telekulak merkezi [2] [2a]
ABD’nin Utah eyaletinde çöl ortasında, her birinin geçmişi didik didik edilmiş 10 bin işçi 93 bin metrekarelik bir binanın inşaatını bitirmeye çalışıyor. ABD’nin en ünlü bilim ve teknoloji dergisi Wired, [3] Ulusal Güvenlik Teşkilatı (NSA) [4] tarafından 2 milyar dolara yaptırılan binayı bu ayki kapağına taşıdı. NSA’nın yeni merkezi Eylül 2013’te tamamlandığında dünyanın en büyük telekulak merkezi olacak. Öyle ki burada masasının başında oturan bir Amerikan ajanı dünyada telefon ve internet kablolarından geçen tüm bilgileri istediği gibi tarayabilecek.

Herşeye ulaşabilecekler
İstediği kişinin Google’da yaptığı aramalardan yazdığı e-posta mesajlarına, o güne kadar satın aldığı kitaplardan trafik cezalarının dökümlerine kadar her şeye ulaşabilecek. Aynı kişinin borsada alıp sattığı kağıtlar, iş anlaşmaları, yabancı bir ordudaki ve devlet dairesindeki kayıtları da bu merkezde toplanacak.
ABD’nin eski başkanı George W. Bush döneminde tohumları atılan proje insan hayatının gizliliğini ihlal ettiği için çok eleştirilmişti.

Özel şifre kırma birimi
ABD’deki tüm istihbarat birimlerine bilgi servisi yapacak merkez tüm bu bilgileri saklayabilmek için yalnızca bilgisayarlarına 2 bin 500 metrekarelik bir alan ayırdı. Buradaki bilgileri çözmek için özel şifre kırma ekipleri kurdu. Wired NSA’nın yeni merkezinde birikecek bilginin büyüklüğünü açıklamak için şu örneği verdi: Bilim insanları insanoğlunun var olduğu günden beri biriktirdiği tüm bilginin 5 extabit büyüklüğünde olduğunu düşünüyor. NSA’nun Utah’taki merkezinde “milyon exabit” anlamına gelen yottobit birimleriyle işlem yapılacak. Daha basit açıklamak gerekirse: burada biriktirilen bilgiler kağıda döküldüğünde en az 500 000 000 000 000 000 000 sayfa edecek!

Utah_Data_Center_of_the_NSA_in_Bluffdale_Utah_vector_svg

Utah’ta enerjisini kendi üreten istihbarat binası 7 bin 500 kilo ağırlığındaki bir aracın, saatte 80 kilometre ile duvarlara çarpmasına karşı bile dayanıklı. Merkezin içine girebilmek için 9.7 milyon dolara inşa edilmiş özel bir lobi bölümünden geçiliyor.

Jeneratörlerin merkeze aralıksız elektrik vermeye devam edebileceği süre 3 gün.
Su kuyularının günlük pompalama ve saklama kapasitesi 6.2 milyon litre.
Bilgisayarların sıcaklığını kontrol altında tutmak için kullanılan malzeme miktarı 60 bin ton.

Türkiye’nin üniversiteleri, profesörleri, uzmanları, istihbarat örgütleri nelerle meşgul acaba!

Günün Sözü; Ünvanla makamla saygınlık kazanılmaz. Saygınlık ürettiği ile kazanılır.

na

*

Türk Milleti bir bütündür.

Yüce Türk Milleti’ne aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.
Kurul toplantısında; Türkiye Cumhuriyetinin ülkesi ve milleti ile bütünlüğüne, varlığına, bağımsızlığına, güvenliğine, Anayasal düzenine ve milli gücünü meydana getiren bütün unsurlarına karşı içten ve dıştan yönetilen mevcut ve muhtemel faaliyetler hakkında sunumlar yapılmıştır.

Yasama yürütme yargı organları, kurumlar, kuruluşlar, siyasi partiler, medya, iş dünyası, STK’lar değerlendirilmiştir.

ABD, Rusya, Arabistan, Katar, Dubai ilişkilerine ilişkin raporlar görüşülmüştür.
Suriye, Irak, Sudan, Nijerya, Yemen, Libya ve Mısır başta olmak üzere Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da yaşanan gelişmeler ele alınmıştır.

Suriyeli, Iraklı, Pakistanlı, Afrikalı mültecilerin ülkeye kabul edilmesi ve gençlerin sınavsız üniversitelere alınması, seçmen kartı verilmesine ilişkin raporlar görüşülmüştür.

İslamcı terör örgütleri ile legal ve illegal işbirliği içinde olan yapılanmalara ilişkin raporlar değerlendirilmiştir. Irak ve Suriye’de konumlanan terör örgütleriyle mücadelenin aynı kararlılıkla yürütüleceği vurgulanmıştır.
Birlik ve beraberliği sarsan bozan bilgi kirliliği, dezenformasyon, kara propaganda konusuna ilişkin raporlar görüşülmüş, iç ve dış güvenliğine yönelik tehditler ile alınan ve alınacak tedbirler değerlendirilmiştir.

Operasyonel ve güvenlikçi politikalar ve uygulamalar, müzakereci ve mücadeleci kesimlerle ilgili raporlar ele alınmıştır.
İrticacı ve bölücü terör örgütünün; siyasi, mali, idari, istihbari yapılanmasına ilişkin raporlar değerlendirilmiştir.

Bölücü ayrıştırıcı irticai faaliyetlerle illegal ekonomik boyutu da dahil olmak üzere sürdürülmekte olan mücadelenin kararlılıkla devam ettirileceği vurgulanmıştır.
İrticai örgütlerin toplumun birlik ve beraberliğini bozan eylemleri ile bölücü terör örgütlerinin, vatandaşların ve güvenlik güçlerinin hayatlarına kasteden terör eylemlerinin, demokrasi bilincine sahip, insan hak ve özgürlüklerine saygılı kesimlerce tepki gösterilmesi memnuniyetle karşılanmış ve terörle mücadele konusunda uluslararası kamuoyu ile yakın işbirliği yapılması gerektiği mütalaa edilmiştir.

Huzur ve barış ortamını bozmaya yönelik irticai ve bölücü etnik terörist saldırıların, Türk Milleti’nin kardeşlik duygularını ve bir arada yaşama iradesini zayıflatma hedefine ulaşamayacağı vurgulanmıştır.

Demokratik laik sosyal bir hukuk devleti olan ülkemizde, anayasa ve kanun dışı toplumu bölen böldüren hiçbir yapılanma ve eyleme müsaade edilmeyeceği, bu tür faaliyetler son buluncaya kadar kararlılıkla mücadeleye devam edileceği ve bu mücadelenin hukuk çerçevesinde yürütüleceği ifade edilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her kademesinde ciddiyet, samimiyet diyalog ve koordinasyon içinde görev yapan bütün kamu görevlilerin ve toplumun her kesiminde yer alan unsurların; ülkenin birlik ve beraberliğini sağlamaya, ayrımcı irticai devlet yapılanmasının ve etnik bölücülüğün ortadan kaldırılmasına yönelik topyekün mücadele stratejisine göre hareket edeceklerine duyulan güven ifade edilmiştir.

Bilinmelidir ki; Türk Milleti bir bütündür. Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür. Türkiye cumhuriyeti vatandaşları; farklılıkların bir zenginlik olduğu bilinciyle, ortak vatan ortak tarih ortak milli ve manevi değerlere sahip, birlik ve beraberlik içinde, kalkınmış, bölgesinde ve dünya’da saygın, onurlu çağdaş, demokratik, laik, sosyal bir hukuk bir devletinin eşit vatandaşları olarak mutlu, huzurlu ve güven içinde olacaklardır….

Seçimlerin kardeşlik ve barış içinde sükunet içinde geçmesi için her kesimin sorumluluk içinde hareket edeceğine ilişkin beklenti teyid edilmiştir.
Şehit olan kahraman askerlerimize, polislerimize ve vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına ve Yüce Türk Milleti’ne başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz.
Cumhuriyet ilanının 92. Yıldönümü kutlu olsun..

Yüce Türk Milleti’nin bilgisine sunulur…23 Ekim 2015

TÜRK MİLLİ GÜÇ UNSURLARI KURULU

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: