Sandık Başına Giderken…


Sokağın Nabzı kötü atıyor!

Türkiye, 1 Kasım’da önemli bir dönemeci ya hasarsız ya da büyük bir tahribata yol açacak şekilde dönecek. Türkiye’de amansız bir kavga var,  ama  vatandaşta farkındasızlık ya da tükenmişlik had safhada. Sesizlik ve belirsizlik hüküm sürüyor. Siyaset zaman kaybetmeksizin halkın umutlarına cevap vermeli ve gerçekçi hayallerle (!) yaşamın önünü aydınlatmalı.

Türkiye, 1 Kasım’da önemli bir dönemeci ya hasarsız ya da büyük bir tahribata yol açacak şekilde dönecek. Türkiye’de amansız bir kavga var, ama vatandaşta farkındasızlık ya da tükenmişlik had safhada. Sesizlik ve belirsizlik hüküm sürüyor. Siyaset zaman kaybetmeksizin halkın umutlarına cevap vermeli ve gerçekçi hayallerle (!) yaşamın önünü aydınlatmalı.

***

SİYASET UMUT SAÇMALI !

3

Bazen öyle bir zaman gelir ki, toplum üzerine kara bulutlar çöker. Olaylar üst üste gelir. Halk bu olaylardan dolayı bezginleşir, yılgınlaşır, korkar ve yorulur. İşte bu zamanlarda siyasetin önemi daha da artar. Bu dönemlerde siyaset adamları, ortaya çıkarak halkın önüne yeni hedefler koymalı ve umutları artırmalıdır.

Bence Türkiye ve Türk Milleti böyle günlerden geçmektedir… O nedenle siyaset halkın umutlarına cevap vermeli ve gerçekçi hayallerle (!) yaşamın önünü aydınlatmalıdır…

Eğer siyaset adamları da olumsuzluklardan etkilenir ve halka benzerse o zaman işler daha zorlaşır. İşte tam bu noktada, Türk halkının gün geçtikçe “nasıl olsa hiç bir şey değişmeyecek” diyerek, siyasetten ümidini kaybettiğini görüyoruz. Türk siyaseti bunu sorgulamalı ve iddialarını ortaya koyarak, yeniden halkın ümidi haline gelmelidir. Siyasetsiz bir yaşam olmaz. Öyleyse hakkını vermek lazım !..

TOPLUMDA BELİRSİZLİK HAKİM

1

Türk toplumu kendisine karşı yürütülen psikolojik algı operasyonlarına cevap veremez durumda… Farkındasızlık ya da tükenmişlik had safhada..Bu da bir sessizlik oluşturuyor. Çarşı pazar gezerseniz bunu hemen görüyorsunuz! Hemen Atatürk’ün cephe gerisindeki sessizlikten korkuşu ile L.V Sanders’in anılarında anlattığı Osmanlı’nın son dönemindeki toplumsal bitiklik aklıma geliyor. İnşallah öyle değilizdir. Ama bildiğim o ki, düşman ne yapacağını biliyor ve çok canlı diri! Bize düşen Türk Milletine bu saldırı karşısında yardımcı olmak…

TÜRKİYE’Yİ KİMSEYE BIRAKAMAYIZ

2

Türkiye çok sıkıntılı günlerden geçiyor. Kötü bir atmosferde 1 Kasım’da seçim yapılacak.. Yapılan kötülüklerin tüm amacı Türk Milletini bezdirmek ve yıldırmak. Siz de bunları bilin ve geleceğinize sahip çıkın…

UNUTMA !..

4

Türk Milleti, 1 Kasım’da önemli bir dönemeci ya hasarsız ya da büyük bir tahribata yol açacak şekilde dönecek… Biliyoruz ki, terör bahane edilerek vatan toprakları, Türk Milletinin elinden alınmak ve siyaset kullanılarak Türkiye’de Türk Milletinin hükümranlığına son verilmek istenmektedir.

Ankara’da yaşanan vahim terör olayından sonra ülkemizde yaşananlara şöyle bir bakın! İnsani tepkinin dışına taşan ve Türkiye Cumhuriyeti devletini “katil” olarak suçlayan, polisine ve askerine saldıran, kurşun atanlara iyi bakın… Bunların arkasında ABD,AB,Almanya,İsrail,Rusya,Çin başta olmak üzere bir çok devlet var. Bu nedenle, sandığa giderken bir partiyi değil geleceğini seçeceğini UNUTMA!!! Ya onurlu ve özgür yaşam ya da kendi topraklarında zincirlere vurulmuş haysiyetsiz bir köle!

Tercih senin…

KAVGANIN SEBEBİ !

5a

Türkiye’de amansız bir kavga var. Atatürk’ün kurduğu ve tanımladığı Türk Milletine dayalı Türkiye Cumhuriyeti ve milli,üniter yapı amansız bir saldırı altında… Saldıranlar kim derseniz; Türk Milletine inanmayan ne kadar Müslüman, Hristiyan, azınlık ve bilcümle gayrı Türk… Bunlar kavgayı çoğu zaman Türk Milletinden yana gözükerek yani takiye ile yapıyorlar..

Türk Milleti, Türklüğünden vazgeçecek olsa ve devletin adını birilerinin daha önce teklif ettiği gibi “Anadolu Federasyonu” gibi bir şey yapsak, her şey rahatlayacak! Haçlı zihniyetinin ve onun yerli taşeronlarının bin yıldır süren hedefi bu! Ancak ben ne Türklüğümden ne de Türkiye Cumhuriyeti’nden vazgeçerim. Yani bu amansız kavganın tarafıyım… Ülkenin sahibi ve ezici çoğunluk olan; Türk Milletinden yana tarafım! Diğer herşey laf-ı güzaf… Bunu artık anlayalım ve kabullenelim!!!

“Ne Mutlu Türk’üm Diyene”

*

ozcan_pehlivanoglu1

email

twitter

rubasam

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: