TURKİA GEMİSİ


Sen batırmazsan, ben batırmazsam, sizler/bizler «oyunlar»ı bozarsak, çıkar bu gemi aydın ufuklara!

turkia

© photocredit

©Erol Erdoğmuş.

Korsan devletler maşa varken ellerini yakmazlar. Bilindiği gibi maşa; ateşi karıştırmaya, iki kolu arasında sıkıştırarak kor’ları tutmaya yarayan metal bir araçtır. Demokrasi maskesiyle kendilerini sureti haktan göstermeye çabalayan korsan devletler; bir kolu servet, öbür kolu şöhret avansı olan maşalarıyla tuttukları hain korları –ajanları-‘yla, gemide yangın çıkarmaya çalışırlar. Sonrasında mı?!

***

TARİH

Gemi; iç denizlerde ve okyanuslarda seyretmek amacıyla yapılmış büyük tonajlı yüzer teknelere verilen genel addır.

Ülkeler gemiler, uluslar gemicilerdir. Ülkelerin sınırlarını coğrafyaları belirler. Yakın tarihte önce Bizans, sonra Osmanlı ve şimdilerde T.C. Bandıralı ANADOLU gemilerinin rotası daima Avrupa’ya yönelik olagelmiştir.

Kürt kardeşlerimiz 1071’den önce de ANADOLU gemisindeydiler. Tarihte ANADOLU’ya KURDİA adı verilmedi. Sakinlerinin çoğunluğunu oluşturan Türklerin adı, Avrupalılarca TURKİA olarak ANADOLU’ya verildi.

TURKİA adlı geminin bayrağının Türk bayrağı, dilinin Türk dili olması doğal ve tarihsel bir olay değil mi? Bugün demokratik referandum yapılsa, sonuç aynı olmayacak mı?

FIRTINA

TURKİA gemisi durgun Deniz’de seyrederken, gemi sakinleri can ciğer kuzu sarmasıyken; korsan devletler zaman zaman Avrupadan rüzgarlar estirir fırtınalar koparır huzuru bozarlar.

Korsan devletler maşa varken ellerini yakmazlar. Bilindiği gibi maşa; ateşi karıştırmaya, iki kolu arasında sıkıştırarak kor’ları tutmaya yarayan metal bir araçtır.

Demokrasi maskesiyle kendilerini sureti haktan göstermeye çabalayan korsan devletler; bir kolu Servet, öbür kolu şöhret avansı olan maşalarıyla tuttukları hain korları –ajanları-‘yla, gemide yangın çıkarmaya çalışırlar.

Korsan devletler tarihlerinin en büyük fırsatını, köhnemiş Osmanlı gemisini İngiliz, Fransız, İtalyan, Yunan dalgalarıyla batırarak ele geçirmişken; silah zoruyla dahi Sevr’i uygulayamadılar!..

Şimdilerde, demokrasi narkozu yaparak Kürdüyle Türküyle gemi sakinlerini uyutup TURKİA‘yı istediğimiz limana bağlayabilirmiyiz hesabındalar…

“Düşmanımın düşmanı, benim dostum; düşmanımın dostu benim düşmanım” kuralı gereğince “düşmanımın kazancı benim zararımdır” !.. Gerçeğinin bilincinde olan Kürt ve Türk kardeşler çarıklı erkanı harptirler.

Demokrasi bıçağının katilin elinde öldürücü hançer, cerrahın elinde şifalandırıcı neşter olduğunun bilincindedirler.

*

kemalistler

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: