İhanet var ihanet var…


Tek ihanetin, sadece bölücü terör olduğunu mu sanıyorsunuz yoksa ?!

thinking_blarney

© photocredit

Birkez ihanet edeni affedersen seni yine kullanır; Çünkü ihanet bir ruh hali değil, karekterin dökülüş biçimidir – Paul Auster; Hile ve ihanet güçsüz insanların işidir – François de La Rochefoucauld; Herhangi bir hükümetin somut bilime danışmadan kararlar alması akılsızlıktır – Bruce Alberts; Üniversiteler, kaçınılmaz olarak, artıları ve eksileriyle, inişleri ve çıkışlarıyla toplumun bir aynasıdır – Henry Rosovsky; Bir toplum ne kadar özgür olursa güç kullanmak o kadar zorlaşır. Aydın geçinenlerin binlerce asırdır süregelen görevi, insanları pasif,itaatkar, cahil ve güdümlü hale getirmektir – Halk özgürleştikçe korku ve propagandaya daha çok başvurulur – Noam Chomsky; Tanrım bana değiştirebileceklerim için güç, değiştiremeyeceklerim için sabır ama en önemlisi ikisinin arsındaki farkı anlayabilmem için akıl ver – Çin özdeyişi; Halkı öyle bir eğitmeliyiz ki gırtlağımıza sarılmasın – Ralph Waldo Emerson; Politika demek, kazığı atarken atılan nutukları, kazığı yiyenlere alkışlatmaktır – Çetin Altan; Düşünen insan mutlaka sınırlara çarpar, sınırlara çarpmak niyetiyle hareket etmez, farkında olmadan çarpar. Düşünce eylemi böyle bir nitelik taşır. Düşünme eylemi radikal bir harekettir. Ama düşünmezsen hiçbir yere çarpmazsın –Prof. Hayrettin Ökçesiz.

***

2015-2016 EĞİTİM YILI TÜRK MİLLETİNE HAYIRLI OLSUN!

egitim

ozcan_pehlivanoglu

Özcan Pehlivanoğlu

Türk Milletinin en ağır yaşamsal sorunlarından biri eğitimdir. Ülkemizde eğitim, milli değildir. Bilgi çağı bizler tarafından ıskalanmıştır. İçimizdeki büyük ihanet eğitim yolu ile çocuklarımızı ve genç beyinleri dumura uğratmaktadır. Onun için sanmayınız ki tek ihanet, bölücü terördür. Biliniz ki; eğitim noktasında da büyük ihanetler görmekteyiz.

Bunları bilerek hareket edin ve çocuklarınızın heba olmasına ve de milli ve manevi değerlerimize yabancılaşmasına engel olun.

Unutmayın, büyük önder Atatürk; iki bakanlığın önüne “milli” sözcüğünü yerleştirmiştir. Biri savunma diğeri de eğitim bakanlığıdır. Bunun ne anlama geldiğini bile düşünmek sizi gerçeklere ulaştıracaktır.

Bütün bunlara rağmen yarın okulları dolduracak olan tüm çocuklarımıza ve gençlerimize 2015-2016 eğitim yılında başarılar diliyorum.

Türk Milletine hayırlı ve uğurlu olsun!

SİYASETİN BAŞLICA GÖREVLERİNDEN BİRİ !!!

Türk siyasetinin başlıca görevlerinden biri vatandaşlarımızın güven ve huzur içinde mutlu olarak yaşamasını temin etmektir… Buna bağlı bir diğer görevde, geleceğin teminatı gençlerimizi huzur,güven ve refah içinde yaşatacak tedbirleri almaktır…
Türk Gençliği bunu fazlası ile hak etmiştir…

*

ozcan_pehlivanoglu1

email

twitter

rubasam

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: