SORUMUZ AKP’Lİ VİCDANLARA…


«Başkomutanın» PKK fazla zayiat vermesin diye «tetik»i kilitleme yetkisi var mıdır?

bordo_bereliler

©Erol Erdoğmuş.

Tıpta hekimlerin, hukukta yargıçların, askerlikte askerlerin karar vermesi gerektiğini bilen vicdanlı AKP’liler; generalleri valilerin emrine vererek vatan evlatlarının hayatlarının baharını yaşayamadan ölmelerinin cezasını bir daha o politikacıları seçmeyerek ödetecekler midir? Dünyanın hangi ülkesinde, mülkiye askeriyeyi kumanda etmektedir?

***

FIKRA

Paraşütle atlama yarışmaları yapılmaktadır. Paraşütünü yere en yakın mesafede açan paraşütçü, yarışı kazanacaktır.

Sıra Temel’e gelir. Yere; bin, beşyüz, dörtyüz, ikiyüz, yüz metre kala Temel; “ola zati geldum, artuk parasütu açmaya ne luzum var” der ve birincilik ödülü dul karısına verilir.

ARİF OLANA

Nereden başlayacağı, nerede biteceği belli olmayan; Açılım, Saçılım, dağılım kör güreşi yapılmaktadır.Eşkiya güreşçinin kispetinde ayan beyan hançer vardır.

Basiretsiz güreşçi hançerli eşkiya ile güreşmeyi kabul edecek kadar basiretsizdir. Silahıyla güreştiğine göre, her ne pahasına olursa olsun seni yenmeyi kafasına koymuştur. Hele bir güreşe tutuşalım, silahını kendisi bırakır aymazlığına mahalle kavgalarındaki çocuklar bile düşmez.

Basiretsiz güreşçiye 290 kez savunma –paraşütünü açma– fırsatı doğsa da o sadece –sekiz kez– paraşütünü açar gibi yaparak hasmını yeneceğini sanırken, her nasılsa aklı başına getirilir, yere çakılmaktan kurtulur.

Osmanlı güreşçisi Avrupa’ya güreşmek için gider. Güreşçi bulamaz karşısına boksör çıkarırlar. Güreşçi boks, boksör güreş bilmez.Boksör yumruklamaya başlar, bizimki masaj yapıyor sanır oralı olmaz. Derken boksör çığlık atar, kolu çıkmıştır, bizimkini galip ilan ederler. Eşkiya bomba atarken yorulur vaz geçer mi sandılar?

AKP’Lİ VİCDANLARIN SORUMLULUĞU

AKP’liler bilirler: Ne buyurmuş islam peygamberi? “Nasılsanız öyle idare edilirsiniz”. AKP’liler nasılsa, iktidarları da öyledir. AKP’li vicdanlar iktidarlarının kefili; hatalarının ve sevaplarının ortağıdırlar.

Tıpta hekimlerin, hukukta yargıçların, askerlikte askerlerin karar vermesi gerektiğini bilen vicdanlı AKP’liler; generalleri valilerin emrine vererek vatan evlatlarının hayatlarının baharını yaşayamadan ölmelerinin cezasını bir daha o politikacıları seçmeyerek ödetecekler midir? Dünyanın hangi ülkesinde, mülkiye askeriyeyi kumanda etmektedir?

Hedefe 290 kez ateş etmek isteyen kendi askerinin elini tutarak, 282 defa karavana arttıranlar [1] kimden yanadırlar?

kemalistler

One Response

  1. SEVGİLİ NUSRET DUNYADA  HICBIR ULKESINDE ORDUNUN ASKER KOMUTANI GENELKURMAY BASKANI HÜKÜMETTE GÖREV ALMIŞ  SAVUNMA BAKANI”NIN ÜSTÜNDE  OLMAMIŞTIR  VE OLAMAZ YALNIZ TURKIYE”DE 27 MAYIS DARBESINDEN SONRA GENELKURMAY BASKANI DOGRUDAN BASBAKANLIGA BAGLANMISTIR….. BİZDE SAVUNMA BAKANI”NIN ORDUNUN İŞLEYİŞİNDE İAŞE VE İBATE”DEN  BAŞKA  HİÇ BİR ETKİNLİĞİ YOKTUR BU NEDENLE 27 MAYIS SONRASI DARBELERDE SIVIL İRADEYE KARSI  ON SENEDE  BIR KALDIRILAN KAZANLARDAN  DEVLET YONETIMININ RUHU BİLE DUYMAMIŞTIR NATO SAVUNMA BAKANLARI TOPLANTISINDA BIZIM SAVUNMA BAKANIMIZIN HİCBİR ETKİSİ – FONKSİYONU YOKTUR SEVGİLİ  NUSRET  BAYRAMINIZ KUTLU VE GÜZELLİKLERE VESİLE OLSUN  SELAMLAR

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: