«Bölgesel Güç» olma dolduruşlarından…


Bölgesel «iç» ve «dış» savaş ve bölünmelere doğru seyrediş!

12

GitmekIe kaImak arasındaki en büyük savaştır âşk. Sevmeyenin akIı, gerçekten sevenin kaIbi kazanır bu savaşı ; Birgün bensizIik çaIdımı kapını. BenIi dünIeri düşünür, avunursun. Sanma ki yaIanIar içinde, ben gibi bir doğru buIursun; Dost uğrunda öImek koIaydır, fakat uğrunda öIünecek dostu buImak zordur; ArkadaşIık ağaca benzer, kurudu mu bir daha yeşermez; Her geIen sevmez ve hiçbir seven gitmez. Giden dönüyorsa geri, sevdiğinden değiI, kaybettiğindendir asIında!; İmkansızIığı seviyorum fakat; asIa ümitsizIiği değiI; Dön ve bir kez olsun bak arkana; ne için, neIerden vazgeçtin? NeIer dururken, sen neyi seçtin ; Nazım Hikmet Ran.

***

AKBABALAR, KIŞKIRTICILAR VE TÜRKİYE
21 Eylül 2015-ANKARA

nurullah_aydin

©Prof.Dr.Nurullah Aydın

Türk Milleti’nin, Türk Devleti’nin başı üzerinde uğursuz akbabalar dolaşıyor. Suçlular sırf dokunulmazlık nedeniyle ülkeyi yönetirken, haklı hakkını alamazken, adalete güven kaybolmuşken, göreve gelme, adalet benden yana, bana karşı algısına göre işliyorsa, halkın adalet talebi en yüksekse, sokaktaki insan siyaset-din-yargı kıskacında mutsuz, huzursuzdur.

Ne dediler?

İleri demokrasi getiriyoruz
Milletin talebini yerine getiriyoruz
Geçmişten hesap soruyoruz
Yapılan zulümlerden hesap soruyoruz
Darbecilerden hesap soruyoruz
Demokrasiye müdahale edenlerden hesap soruyoruz

Oysa Türkiye’de; İnsanların ölmesine göz yumamayız aldatmacası ile devlet, hukuk düzeni, toplumsal barış altüst edilerek, halk çarpıtılmış ilahi mesajdan uzak çarpık din afyonuyla, hayali umutlarla, kandırılıyor, yanıltılıyor.

Hiç bir milli/ulusal çıkarımızın olmadığı, kazanılmış dostlardan yeni ve ebedi düşmanlar kazanacağımız, kaybettiklerimizin yanımızda kar kalacağı, daha çok insanın ve insanlarımızın da adaletsizliğe haksızlığa uğrayacağı bir İÇ VE BÖLGESEL SAVAŞA doğru sürükleniyoruz.

Batı stratejik kuruluşlarında geçmiş yıllarda düzenlenen gizli açık toplantılarda dile getirilen senaryolar birer birer uygulamaya konuluyor.

18 Mart 1915’te İngiliz, Fransız, İtalyan haçlı ittifakı emperyalist taarruza geçit vermeyen Anadolu’ydu. Şimdi ise; Anadolu, sömürgecileri işgal edecekleri coğrafyalara taşıyan köprüye dönüştürülmüştür. Çanakkale’de bağımsızlık uğruna canını vatana siper edenler, vatanın bölünmez bütünlüğü için savaşanlar, bu kez batı çıkarları için onların yanında onlarla birlikte katliamların işgallerin figüranı yapılmak istenmektedir.

Türkiye’yi yönetenler; ABD-İngiliz-Fransız çıkarları adına durumdan vazife çıkarıyorlar.
Oyunu bozanların yerini şimdi oyun oynayanlar aldı. Şehitleri anmıyorlar bile.

Onlar vatan için savaşıp şehit oldular. Şehit kavramını bile tersyüz ettiler. Onlar için Suriye’de, Filistin’de ölenler önemli. Onların vatan kavramı yok.

Bölgesel güç olacağız hayali ile ikna edilip taşeronluk yapanlar, Türkiye’ye yakışmıyor. Oyun bozucular unutulmamalıdır.

BOP’nin eş başkanlarından biriyiz, bu projede görevimiz var, diyenler panik içinde. Piyon görenlerin öne sürdüğü bölgesel gelişecek bir savaşa doğru gidiliyor.

Kore’de, Galiçya’da, Afganistan’da boşa dökülen evlat kanlarımıza yenilerinin ilave edileceği yüz karası bir savaşın narasını atanlar var.

Utanmadan pişkinlikle her gün Yeni Osmanlı diye sayıklıyorlar. Derin merkezlerin talimatını yerine getirmekte aceleleri var.
Milletimiz, diyorlar ama Türk Milleti demiyorlar. Diyemezler çünkü ne kadar soysuz varsa Müslüman görüntüsü altında örgütlenmiş zehir kusmaya, Türk Milletini aldatmaya devam ediyorlar. Bunun devam edeceğini sanıyorlar ama aldanıyorlar.
Ancak unuttukları bir şey var. O da sakin olan Türk Milleti’nin iradesi. O irade’yi sindirdiklerini susturduklarını sanıyorlar.
Bekleyelim.
Olanlar olacakların göstergesidir.

Günün Sözü: Bilinçli insanın iradesi sarsılmaz.

*

phpThumb_generated_thumbnail

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: