BOMBALANAN İNSANLIK…


Irzına geçilen demokrasi, ayaklar altında çiğnenen evrensel beyannameler!

want_u

©Erol Erdoğmuş.

Insan Hakları Evrensel Bildirgesinin “Herkes, kendi ülkesi de dahil, herhangi bir ülkeden ayrılma ve ülkesine dönme Hakkı’na sahiptir” [1] ilkesine özde değil sözde inanmış görünenler, Suriyelileri bu haklarından yoksun bırakmayı vicdanlarına nasıl sığdırarabiliyorlar?!..İyi de, uluslararası haydut çıkarcılar çetesi, o güzelim Demokrasi‘nin ırzına geçerek iffetsiz DİMOKRASİ’ye dönüştürürlerken “Birleştirilmemiş Milletler” arenasındaki mazlum milletler çoğunluğu; kazan kaldırmak için ne bekliyor? Azınlıktaki zalim milletleri ne zaman etkisizleştirecekler? Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste… Bu Dünya kimseye kalmaz…

***

ÖNSÖZ

Suriye’de, insanlık bombalanıyor (insan?)larca!.. İnsanlar çoluk çocuk Ege’de Akdeniz’de yılanlara sarılarak denize düşüyor; boğuluyor ölüyorlar!

NIÇIN?

Güzelim Demokrasi‘nin ırzına geçerek onu iffetsiz DİMOKRASİ haline getiren haydut çıkarcılar için!.. Üstelik bunu; ” Iraklıların, Suriyelilerin çıkarı için yaptık” diyebilen ikiyüzlüler için! “Iraklılar, suriyeliler sizden rica minnet DIMOKRASI mi istediler?!” !!! “Istemelerine ne lüzum var, biz onlar istemeden verecek kadar Cömert, Insansever ve uygarız” diyecek kadar da yüzsüzsünüz!.. Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste… Bu Dünya kimseye kalmaz…

Milletler orman, insanlar ağaç… Alman Ormanı, Macar Ormanı… Alman insanı, Macar insanı… Eşyaları al götür, istediğin yere koy. İnsan öyle mi, ya kanırta kanırta kökleriyle çevresinden sökeceksin; ya da acımasızca kesip biçerek paramparça edeceksin.

Macaristan Başbakanı Victor Orban

Macaristan Başbakanı Victor Orban

Bu zulmü işleyen ve işleten çıkar ağalarının yanaşmaları eksik değildir. Sırbistan sınırındaki 175 kilometrelik tel örgüyü şıpın işi tamamlayan Macar Hükümeti; [1] Sırbistan Macaristan arasındaki tren seferlerini de durdurdu. Sınırı geçmeye çalışanları suç işlemiş sayarak, 3 ila 5 yıl hapsetmeyi kanunlaştırdı.

Insan Hakları Evrensel Bildirgesi‘nin 13/2. Maddesinin “Herkes, kendi ülkesi de dahil, herhangibir ülkeden ayrılma ve ülkesine dönme Hakkı’na sahiptir” [2] ilkesine özde değil sözde inanmış görünenler, Suriyelileri bu haklarından yoksun bırakmayı vicdanlarına nasıl sığdırarabiliyorlar?!…

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GÖREVE

Mısırlı milyarder Naguib Sawiris

Mısırlı milyarder Naguib Sawiris

Mısırlı milyarder Naguib Samiris [3] vicdan yapmış. cehennemleştirilen Suriye’den kaçıp perişan olanlar için, Yunanistan ve/veya İtalya’dan 2 ada satın almaya kalkmış. Birine , karasularımızda ruhunu teslim eden iki yaşındaki Aylan’ın adını koyacakmış.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu - UN Photo/Amanda Voisard

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu – UN Photo/Amanda Voisard

İyi hoş güzel, güzel de orman yangınını bir bardak su dökerek söndürmek mümkün mü? BM adlı “Birleştirilmemiş Milletler” arenasındaki [4] mazlum milletler çoğunluğu; ne zaman kazan kaldırarak azınlıktaki zalim milletleri etkisizleştirecek?

Oluşturacağı tarafsız askeri güç ile savaşı durdurarak, Suriyelilerin paramparça kaçışmalarının nedenlerini yok edecek ve vatansız Suriyelileri vatanlarına koşturacak?!

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: