HAYVANLAR İNSANLARDAN DAHA ADİL…


İnsanoğlu ise, hemcinslerini katlederek vicdanına karşı borçlanmakla meşgul!

vahset

©Erol Erdoğmuş.

Yırtıcı hayvanlar, öncelikle avlarının en can alıcı bölgesine saldırarak, az acı çektirip çarçabuk öldürürler. Aslanların aslanları, kaplanların kaplanları düşman belleyerek zevk ve hazla öldürmek gibi bir alışkanlıkları yoktur. Ama, acıkan aslanın karacayı yakalayıp afiyetle yemesi; doğal düzende doğaldır. Karnını doyurduğu anda da avının geri kalanını bırakıp gider. ‘Acıktığımda yerim’ düşüncesiyle istiflemez! Peki ya insanoğlu?!

***

ÖNSÖZ

Canlılar, geometrik dizi ölçeğinde artarak çoğalırlar. Çoğalmaları frenlenmezse, Yeryüzünü canlılar kaplar, iğne atılsa yere düşmez. Nüfus artışının frenlenmesi, canlının canlıyı parçalayıp yiyerek dışkılamasıyla sağlanıyor.

Açılan Timsah’ın nehri geçmekte olan zebrayı, aslanın Karacayı yakalayıp afiyetle yemesi; doğal düzende doğal. Açlığını giderdiği anda timsah ve Aslan avını bırakıp gider. Acıktığımda yerim düşüncesiyle istiflemez.

Yırtıcı hayvanlar, öncelikle avlarının en can alıcı bölgesine saldırarak, az acı çektirip çarçabuk öldürürler. Aslanların aslanları, kaplanların kaplanları düşman belleyerek zevk ve hazla öldürmek gibi bir alışkanlıkları yoktur.
Hayvanlar insanlardan daha adil değil mi sizce?

İNSAN NİÇİN ADİL DEĞİL?

Olağanüstü yapıdaki ve işleyişteki bu zeki Evren, neyin hırsında, neyin korkaklığındaki; zalim ve adaletsiz olabilsin?! Görünüşe inanarak “Güneş Dünya’nın etrafında döner”, “Düya düzdür” dedik ve sonra öyle olmadığını öğrenmedik mi?

Inorganik madde gelişerek organik maddeye; organik madde bitkiye, hayvana, insana gelişe gelişe dönüşmüyor mu?

Insan bilinci ego Egemen –bencilliği başat– bir bilinç. Egosu zevkle ve hazla besleniyor. Zevk ve hazzın aceleciliği, şiddeti tetikliyor. Atom Bombası [1] patlatarak; çalışma kamplarında, gaz odalarında, Sabra Şatila , [2] Ruanda [3] olaylarında, Quantanamo, [4] IŞİD ve PKK vahşetlerinde. insanları öldürerek vicdanımıza karşı borçlanıyoruz.
Mağdurlar, Alacaklı olarak gelişirler
Bunları yaparken duyduğumuz zevki ve hazzı, yaşadığımız bu boyutta; yetişmezse 4. Boyutta, vicdan acılarımızda ödeyerek bilincimizi geliştirir, gelişiriz..

Daha akla uygun bir açıklamanız var mı?

*
tltv_logo

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: