CHP üyelerine açık mektup!


CHP, yalnızca parti yapılanmasına katkıda bulunacaklarla iktidar olur!

4
nh1

©Nazmiye Halvaşi

Demokrasi, demokrasiyi içselleştirmiş toplumlarda başarılı sonuçlar veren bir sistemdir. Demokrasiyi araç olarak kullanan yapılar, toplumların demokrasi olgunluğuna erişmemiş olmasından yararlanırlar! Delegelikle başlayan süreçte partililerin hangi noktada partisine en iyi katkıyı verebileceğini sorgulayarak başlaması gerekir. Hiç kimse elde edeceği konumdan yararlanmayı düşünmemeli! Elde edeceği konuma ne verebileceğinin hesabını yapmalı! Kişilere değil partiye hizmeti esas almak zorundadır her bir üye..! Kişiler/gruplar arasındaki yakıcı/yıkıcı yarışların ise CHP’ye hiçbir katkısı yoktur! Ben değil.. Biz olmalıyız..

***


1

Sevgili CHP’li yoldaşlarım..
Türkiye’nin içinden geçmekte olduğu bu zor günlerde, CHP Tüzüğü gereği kongre süreci başlamıştır. Bu sürecin ilk adımı olarak mahalle delege seçimleri yapılacaktır! Bu nedenle ilçelerinizden mahallenizde yapılacak delege seçiminin gün, yer ve saatini takip etmelisiniz! İlçe örgütleri bunu ilan etmişlerdir.

Bu süreçle ilgili düşüncelerimi siz yoldaşlarımla paylaşmak istiyorum.

Demokrasi, demokrasiyi içselleştirmiş toplumlarda başarılı sonuçlar veren bir sistemdir. Demokrasiyi araç olarak kullanan yapılar, toplumların demokrasi olgunluğuna erişmemiş olmasından yararlanırlar!

Kongreler sürecinin demokrasi şölenine dönüşmesi için, bilinçli üyeler gerekir. Kendi isteği ile siyasi partilere üye olanlar, üyelik bilinci ve hukukunun da farkındadırlar. Seçmek ve seçilmek her üyenin en doğal hakkıdır. Eğer partisine ayıracağı zamanı vereceği katkı için uygun koşulları varsa..

Bu nedenle en alttan, delegelikle başlayan süreçte partililerin hangi noktada partisine en iyi katkıyı verebileceğini sorgulayarak başlaması gerekir. Hiç kimse elde edeceği konumdan yararlanmayı düşünmemeli! Elde edeceği konuma ne verebileceğinin hesabını yapmalı! Kişilere değil partiye hizmeti esas almak zorundadır her bir üye..!

2a

Değerli partililerim, sevgili yoldaşlarım,

Şüphesiz ki demokratik seçimlerde yarışlar olacaktır! CHP Sosyal Demokrat bir partidir. Bütün dünyada sosyal demokrat partilerde farklı kanatlar olur. Farklı kanatların arasında yarışlar olur. Bunu anlamak mümkündür! Anlamakta zorlandığım ise kişiler/gruplar arasındaki yakıcı/yıkıcı yarışlardır. Bu yarışların sonucunun CHP’ye katkısı yoktur! Bitmek tükenmek bilmeyen umutlarım hâlâ uzlaşarak seçilen yöneticileri göreceğimizi söylüyor bana.. Bunu İsveç’te yaşayarak gördüm.. Neden bizde olmasın! Toplumsal katmanların, siyasete ilgi duyan, emek verenlerin temsil için davet edildiği CHP yapılanmasının iktidara yürümesi mümkündür!

Öyleyse durup bir düşünelim ilk adımı atmadan.. Henüz mahallelerde delege seçimleri yapılması aşamasındayken. Soralım kendimize.. “Ben neden CHP üyesiyim? Hedefim nedir?” Bu soruya alacağınız samimi yanıt sizin vicdanınızın sesidir..! Lütfen o sesin arkasından gidin..!

3

Lütfen çevrenizde emeğe saygı duyan, partiyi temsil etme olgunluğuna erişmiş arkadaşlarınızı öne çıkarın.. Ben değil.. Biz olmalıyız.. Lütfen gençleri ve kadınları öne çıkarın.. Yenileyin, yenilenin.. CHP iktidarına aç bir Türkiye’nin farkındayım..
Lütfen buradan bakın..

Bu duygularla Türkiye genelinde, partili yoldaşlarıma kolay gelsin, başarılar diliyorum.. Yolunuz/yolumuz açık olsun..
Sevgiyle ve dostça selamlıyorum tüm kongreleri..

*

email

twitter

facebook

web_nh

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: