Türkiye “kevgir”e dönmüş ey halkım 30 Mart’ta utandırma bizi…


Dışişleri Bakanlığı’ndan “dalga geçer” gibi açıklama !!

800px-Obama_in_Situation_Room

© photocredit

***

Milli Güvenliği ilgilendiren konularda başta ABD, NATO ve diğer devlet ve uluslar arası kuruluşların, yerin bilmem kaç metre derinliğinde yapılmış kriz masası oluşturmaları gerektiğinde kullandıkları özel salonlar ı vardır. Bırakın dışarından dinlenme olasılığını önleyen tedbirleri, bir de tüm ses dalgalarına – deşifre edilemeyecek şekilde – karşı ses kalkanları oluştururlar.

Dışişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklama (aşağıda türkçe ve ingilzce) kesinlikle inandırıcı değildir. Eğer bakanlıkta güvenilir bir konferans salonunuz yoksa, bari Genel Kurmay Başkanlığı’nın yerin altındaki salonlarında yapsaydınız bu toplantınızı demek gerekiyor. Türkiye’nin milli güvenliğini ilgilendiren bir konuyu ‘gel beni dinle, ben de bunu ‘casus belli’ kabul edip, sana saldırma hakkını elde edeyim, dercesine amiyane tabiri ile Dışişleri kafeteryasında yapmanın başka izah tarzı yoktur ! Bu konuda uzman olduğundan dolayı, tüm dinleme aparatlarının kendisine bağlandığı MİT Müsteşarı da mı uyarmadı?! Bu salon güvenlikli değil, sizin betonarme üzerine betonarme ve arada sesin dışarı çıkmasını önleyici ek sistemlerle örülmüş duvarlarla çevrili bir konferans odanız yok mu, diye sormadı?! Sanki olup, olmadığını bilmiyormuş gibi…

Davutoğlu’nun Suriye’ye askerî müdahale konusunda nasıl “va-t’en guerre”ci olduğu sır değil. Hükümetin başı gibi…
Ertuğrul Özkök’ün sorduğu “basit” sorulara, ( ! ) Genel Kurmay Başkanlığı’nın verdiği yanıtların yanısıra, dün yaptığı açıklama da kesinlikle inandırıcı değil. Amiyane tabiri ile en azından benim “karnım doymadı!”
Türkiye’yi seçim arifesinde veya sonrasında savaş batağına sokmak için sivili de askeri de ellerinden geleni artlarına koymuyorlarmış gibi bir izlenim oluşuyor insanın üzerinde…

Bilerek, “kevgir”e döndürdükleri yetmiyormuş gibi, bir de MİT ile doğrudan temastaki “muhalif çeteler”i de kullanarak, Türkiye’yi savaşa sürüklüyorlar.
Hitler de böyle başlamıştı. Avusturya’ya saldırmama güvencesi vermiş, sonra da tepesine binivermişti. Bir başka diktatör Mussolini’yi şaşkınlık içinde bırakan olaylara imzasını atmıştı. Rus Cephesi cabası. Birinci ve İkinci Dünya Savaşları’nı tarafsız tarihçilerin yazdığı kitaplardan okuyun, bugün ile fark görmeyeceksiniz. Ukrayna’nın Yahudiler’e yaptığı zulüm den söz ediyor mu, İsrail?

Güzel bir karikatür vardı, Avrupa Parlamentosu Yeşiller Grubu ’nun sayfasında!
Öğretmen ( ! ) öğrencisine, Avrupa’yı tasvir eden bir resim yapmasını istiyor. Öğrenci, daha o anda böyle bir resim çizmenin mümkün olamadığını algılamış olmalı ki, ‘Boşverin Avrupa’yı, size “koyun” resmi çizsem nasıl olur?! karşılığını veriyor.
Türkiye’nin durumunu anımsadım. Hiç merak etmeyin, geçen gün yazmaya çalıştığım gibi, maddî olanaklara sahip olanlarınız, savaş patladığı andan itibaren, İsviçre’deki paraları sayesinde daha şimdiden kafalarından geçirdikleri ülkelere kaçacaklardır.
Kalanlar mı?
Vatan-Millet-Sakaryacılar ve biz “moruklar” cepheye…
Bravissimo dışişleri Türkiye seninle gurur duyuyor!!!!

©Nusret Özgül
Brüksel, 27 Mart 2014.

*

Aynı konuda:

  *

  Genel olarak Suriye’deki çatışmaların ülkemiz için yarattığı risk ve tehditlerin değerlendirilmesi, bu tehditler karşısında alınabilecek tedbirlerin görüşülmesi, bu bağlamda da, Suriye içinde yer alan vatan toprağı Süleyman Şah Saygı Karakolu’na yönelik tehditlerin ele alınması amacıyla, ulusal güvenliğimizle ilgili konularda birinci derecede yetkili olan devlet görevlilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen bir kriz yönetimi toplantısının ses kayıtlarının, bugün (27 Mart) internet üzerinden sosyal medya aracılığıyla bazı bölümleri tahrif edilerek yayınlandığı görülmüştür.

  Bir takım terör unsurlarının tehdidi altındaki bir vatan toprağını gerektiğinde savunmak amacıyla ilgili kurumlar arasında değerlendirmeler yapılması devletin asli görevleri arasında olan doğal bir uygulamadır. Sözkonusu toplantıda, Türkiye’nin, herhangi bir saldırı karşısında Süleyman Şah Saygı Karakolu’nu savunma yönündeki iradesinin tam olduğu ve Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun ve orada görevli personelimizin korunmasını ve emniyetini teminen, ihtiyaç duyulduğunda gereken adımların kararlılıkla atılacağı teyit edilmiştir.

  Dışişleri Bakanı makamı gibi devletin en hassas güvenlik konularının ele alındığı bir mekanda gerçekleştirilen çok gizli mahiyetteki böyle bir toplantının izlenerek görüşmelerin kamuoyuna servis edilmesi Türkiye’nin ulusal güvenliğine yönelik alçakça bir saldırı, bir casusluk faaliyeti ve son derece ağır bir suçtur. Bu olay, ülkemizin karşı karşıya bulunduğu siber ve elektronik saldırı tehditlerinin boyutunu gözler önüne sermektedir. Bunu yapan ihanet şebekeleri devletimizin ve milletimizin düşmanlarıdır.

  Devletimizin ve milletimizin güvenliğine yönelik bu saldırının faillerinin en kısa zamanda tesbit edilerek ortaya çıkartılmaları ve adalete teslim edilerek yasalar çerçevesinde hak ettikleri en ağır cezaya çarptırılmaları sağlanacak; Türkiye Cumhuriyetini hedef alan bu haince saldırı mutlaka akamete uğratılacaktır.

  Today (27 March), audio recordings of a crisis management meeting which was held with the participation of government officials who are first degree responsible on matters of national security to evaluate, in general, risks and threats caused by the conflict in Syria towards Turkey, discuss the measures to be taken against these threats and, in this context, to deal with the threats against the Tomb of Suleyman Şah Memorial Outpost, which is a part of Turkish national territory, have been broadcast on the social media over the internet while some parts were doctored.

  Making assessments among the relevant institutions in order to defend, when necessary, a part of a national territory which is under the threat of certain terrorist groups is a regular practice, being one of the primary tasks of the State. At this meeting, Turkey’s determination in defending the Tomb of Süleyman Şah Memorial Outpost in case of any attack and its resolve to take the necessary steps when needed, to protect the Tomb of Süleyman Şah Memorial Outpost and its personnel and to ensure their safety have been reaffirmed.

  Monitoring such a meeting of a highly confidential nature which was held at a location such as the office of the Foreign Minister, where the most sensitive security issues of the State are discussed and releasing these conversations to the public are a despicable attack, an act of espionage and a very serious crime against the national security of Turkey. This incident reveals the extent the threats of cyber and electronic attacks that Turkey encounters. The networks of treason which are committing these attacks are the enemies of our State and nation.

  It will be ensured that the perpetrators of this attack against the security of our State and our nation will be identified and revealed as soon as possible, and that they will be brought to justice and sentenced with the heaviest penalty they deserve by law. This heinous attack targeting the Republic of Turkey will certainly be failed. Kaynak/Source.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: