Başbakana ne kızıyorsunuz ki !


O görevini yapıyor, ya siz ?

volkan

© photocredit

***

Bir yıla yaklaşan süredir, Berkin Elvan’ın katillerini « bulmakta » güçlük çeken başbakan emin olun ki, polis içinde çöreklenmiş « paralellerin » kurbanıdır. Katili derhal bulun, talimatı vermiş bile olsa, ‘destan yazan çocuklarımızın arasından katil çıkmaz’ yanıtını alınca, ikna oluvermiştir.
Sessizliği bu yüzdendir…

Ancak, partisine yakın olduğu iddia edilen, Burakcan Karamanoğlu’nu infaz edenleri üzerinden 24 saat bile geçmeden ifşa ediverdi !
Kendisini kutlamanız gerekirken, söylemediğiniz söz kalmıyor, ayıplıyorum…
Üstelik, « destan yazan » polisi bile apışıp kalmıştır, ‘başbakan mutlaka kendi polis tahkikat ekibini kurdu, bize artık güvenmiyor’, diye de kahrolmuştur.

Acaba, DHKP-C’ye bir telefon açıp, yardımlarından dolayı bir teşekkür ettiniz mi ? Bildiri yayınlayıp menfur cinayeti üstlenip, işinizi kolaylaştırdıklarından dolayı…
Eh ne de olsa bu vatanın çocukları değiller mi ?
Avrupa’da ölen liderleri Dursun Karataş’a bile sınırda güçlük çıkarmayı bırakın, kapıda beklemesin diye işlemleri hızlandırıverdiler. Hani ayıp olmasa, tepki çekmese belki çelenk bile gönderilecekti.

Bu ülkede « terör örgütü » lideri olmak lâzım !
El üstünde tutulmak için…
Sabancı’nın katledilmesinden zanlıyı, konuşup bildiklerini anlatmasın diye hapiste şişleyip öldürenler kimler ?
« Vatansever » mahkûmlar…
Dı, değil mi ?
Bir diğer « suç ortağı » olan Fehriye Erdal, elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor, ne kırmızı bülten var ne de Almanyanın topraklarında kuş uçurtmayan bnd’sinin ayıracağı zaman. Belçika bile başa çıkamadı takipte de, şöförlerine iş teklif etti.
Şu takip işini bize öğretsene

Oysa, « Terör örgütü » mensubu değil, siyasî parti lideri olduğundan dolayıdır sanıyorum, vatandaşlıktan çıkartılan, sürgünde yaşamaya mahkûm edilen Behice Boran Brüksel’de vefat ettiğinde, Kapıkule Hudut Kapısı’nı kapatıvermişlerdi.
Şu veya bu sahte kimlik altında ruhu içeri sızmasın diye…
Neyse rahmetli Özal’dı galiba, özel izin çıkartmıştı da, TBMM önünde bayrağa sarılı tabut içine girebilmişti. Pardon Türkiye’ye demek istemiştim…

Ellerine silâh olarak sadece, devrine göre önce mini baby daktilo makinesini, stenosunu tutabilmek için kalemini, teknoloji alıp başını gittikten sonra da dizüstü bilgisayarını almaktan öteye gitmeyen İnci-Doğan Özgüden çifti ve diğer sürgünler, Türkiye’deki « değişimi » sadece görsel araçlar sayesinde izleyebiliyorlar, mutlaka.
Devletten « af dileme »diklerinden bir; bir de « terrör örgüt »ü kurup, başlarına geçmediklerinden dolayı iki « cezalandırılıyorlar »!

Oysa ne yazıp çizmişlerse, ha onların kaleminden, dudakları arasından çıkmış ha başbakanın, tıpkısının aynısı. Hatta, kısa şortla sahadan çıkıp, siyaset arenasına daha girmemişken, onlar demokrasi ve özgürlük mücadelelerini başlatmışlardı.
Eh olacak o kadar değil mi bir fark, başbakan hapse girdi, onlar girmemekte direndiler. Başbakan mağduriyet manzumeleri döktürdü ve döktürüyor; onların ağzından çıkan tek bir yakınma duyulmuyor. Eleştiri ve suçlamalar dışında…

Türk basını dün görmedi. Abdullah Öcalan’a telefonla görüşme izni dahil yeni ayrıcalıklar ( ! ) getirildi.
Başbakanı hapiste ziyaret edip, müridleri arasına dahil olan bir kişinin yöneticiliğini yaptığı Avrupa Konseyi tarafından…
Öcalan talep etmemiş olmalı ki, ‘kadın da temin edin kendisine’ talimatı vermemişler.
Veya, ‘hükümet zaten zor durumda, ne hırsızlıklarını bıraktılar ne yolsuzluklarını, şimdi kalkıp bir de « pezevenk »lik yaptırıyoruz dedirtmeyelim.’ diye terbiyeli davrandılar.

Dedim ya, bu yerkürede « terör örgütü » başı olacaksın ama, ‘memlekete hoşgeldin’ dediklerinde de, ‘devletim için herşeyi yapmaya amadeyim’ yanıtını vereceksin.
Tabut içinde kapıyı çalanlara ne ‘hoşgeldin, onurlandırdın bizleri’ diyen var, ne de içeriden, dışarıdakilere el-kol işâreti yapmaktan öteye, ‘diğer tarafta vatanım için, sizler için neler yapabilirim acaba?’ diye soran…

Evet başbakan müthiş bir titizlikle görevini yapıyor, içeride ve dışarıda « temizleme » operasyonlarını sürdürüyor. Sizler de yok yere günâhını alıp duruyorsunuz. Yeterince günâh işlememiş olmalısınız ! Cehenneme gitmekte bu kadar da ısrarcı olunmaz ki!
Sayın başbakan – CHP’liler demesinler ben kullanıyorum bu sıfatı, oh ya…. – 30 Mart’ta silip, süpüreceksiniz tüm pislikleri, pardon oyları,demek istemiştim, ben eminim.
Sizin yerinizde olsam, geceyarısı sonuçlar kesinleşince, FB kalecisi gibi sırtüstü yere yatıp, – sizin de boyunuz ondan aşağı kalmıyor – iki bacağınızı da aralayıp, öne uzattığınız iki yumruğunuzu mesane nahiyenize doğru hışımla çekip; ‘hırsız dediniz bize, nasıl geçirdik size’ sloganı atardım.
Yok kardeşim terbiyem izin vermez’, derseniz de, kefenliler ekibinizden 11 futbolcu seçip, sırtlarına da AKP formaları giydirip, yurdun dört bir köşesinde « geçirme eylemleri » yaptırabilirsiniz.
Sosyal medyada yeni bir eylem türü başlatmakla da tarihe geçersiniz.
Sonra da, bir demeç verip; ‘bunların hepsi geçirtme hastası, boşuna dememişler alışmış kudurmuştan beterdir diye’, türünden bir iki kelime sarfedersiniz.
Aman sakın ola, sabık bakanınız gibi « ölü sevici » bunların hepsi, gibi laflar etmeyin. Bakmayın o özür diledi ama, size özür dilemek hiç yakışmaz.
Ölen ölür, destan yazanlarımızca öldürülür; kalanlar bizimdir, bizden değillerse de, yedekte sıralarını beklerler, demeniz de fena kaçmaz hani.
Kelp ürür, bizim kervan durmaksızın, yükünü çoğalta çoğalta yürür’ lafına ne dersiniz!
Kervan yerine gemicik yüzmeyi sürdürür… şeklinde de değiştirebilirsiniz elbette, nasıl olsa değişim süreci, sayenizde durmadan ilerlemiyor mu!

Siz yaşanabilir bir ülke kurabilmek için, her türlü özveride bulunuyorsunuz, anlayan anlıyor ve sandık başında şükranlarını sunuyor. Anlamazdan gelenler ise, sandıkta boğuluyorlar.
İki hafta kala şimdiden gâzânız mübarek olsun diyorum.
Rahmetli Özal ne diyordu; alışacaklar alışacaklar
Alıştılar, kudurmuştan beter oldular.
Siz de, ‘değişeceksiniz değişeceksiniz’, demeye ara vermeyin sakın.
Bu millette « travesti » eğilimi olduğu sürece, mutlaka değişecektir.

©Nusret Özgül
Brüksel, 14 Mart 2014.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: