1919 yılının şartları ile günümüzdeki durumun kıyaslaması…


Oyuncular değişmiş olsa da senaryo ve oyun yine aynı!!

tr_nüfus

***

samsun


· Yine küresel çevreler, büyükelçileri eliyle, mesela şöyle yapın, bundan silah almayın diyerek, içişlerimize karışmıyorlar mı?

· Yine işbirlikçiler dört koldan ihanet yarışına girmiyorlar mı?

· Yine sanal sorunlarla yeni bölünmelerin ve kamplaşmaların önü açılmıyor mu?

· Yine dinimiz adice siyasete alet edilmiyor mu?

· Yine haktan, hukuktan ve özgürlükten bahsedilerek vatanımız belirsizliğe, insanımız tehditlere mahkum bırakılmıyor mu?

Oyun hep aynıdır. Üstelik taraflar tanıdık, senaryo bildiktir. Samsun’a çıkıştan 94 yıl sonra kökü eskiye giden, fakat kıvam ve zamanı gelmediğinden düne kadar aleni şekilde gündeme çıkarılmayan sanal bir sorunla Türkiye’nin bölünmesi, Türk milletinin etnik kutuplaşmaya itilmesi istenmektedir. BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan buna memur edilmiştir. Yarım kalan işgal ve ihanet planları bu hastalıklı zihniyet tarafından benimsenmiş ve savunulmuştur.

Başbakan Erdoğan, tıpkı Damat Ferit gibi, Kürdistan’a rıza göstermiş, kapalı kapılar arkasında destek sözü vermiş, bu konuda iktidarda kalabilmek adına her şeye seve seve katlanacağını ima etmiştir. Geçmişin tüm teslimiyetçileri Başbakan’ın şahsında dirilmiştir.

Damat Ferit Toroslar’ın ötesi, Sevr Anlaşması Fırat’ın doğusu, Başbakan da Sivas’ın ötesi olarak bu vatan coğrafyasını kafalarda ayırmış, taksim etmiş ve dilimlemiştir. Başbakan Erdoğan ve hükümeti teröristlerle ihanet mesaisindedir.

Süreç kepazeliği Türk milletinin varlığına kast etmek için projelendirilmiş ve bu yılın başında da devreye koyulmuştur. PKK süreç bitti yaygarası koparırken, Başbakan hala devam ettiğini iddia etmektedir. PKK; vururuz, iç savaş çıkartırız, saldırırız, bedel ödetiriz dedikçe, Başbakan, bahar havasından, barış ikliminden bahsetmektedir. PKK hain taleplerini sürekli güncelleyip, silahını üzerimize doğru çevirdikçe; Başbakan umuda, güvene, sorunların samimiyetle, soğukkanlılıkla ele alınmasına vurgu yapmaktadır.

Ya bu Başbakan tam bir yalancı ve şuursuzdur; ya da PKK terör örgütü bulanık suda balık avlama derdindedir. Ancak gelişmeler katillerin boş durmadığına, silahtan vazgeçmek gibi bir niyetlerinin olmadığına, sınır ötesine de çıkmadığına ayan beyan işaret etmektedir.

Başbakan Erdoğan hedef şaşırtmaktadır. Gerçekleri gizlemekte, tehdidin boyutunu saklamak için çırpınmaktadır. Fakat çırpındıkça batmakta, battıkça PKK’nın taleplerini demokratikleşme rumuzuyla hayata geçirmektedir. Başbakan Erdoğan bölücüleri memnun ve mutlu etmek için de her şeyi göze almıştır.

Türklüğü savaş açması bundadır. Türküm, doğruyum demekten gocunması ve Andımızı kaldırması bu yüzdendir. Milliyetçiliği ayaklar altına alma izansızlığını göstermesine neden de budur. Başbakan ve hükümeti PKK’ya geniş imtiyazlar tanımaktadır. Hain terör örgütü silahla alamadığını pazarlıkla elde etmektedir. Başbakan Erdoğan dağa göz kırpmakta, mesaj alıp vermektedir.

BDP heyetlerini peş peşe İmralı’ya Başbakan sevk etmekte, daha doğrusu buna mecburiyet duymaktadır. MİT’i Oslo’dan İmralı’ya kadar teröristlerin hizmetine sokan ve masasına oturtan Başbakan’dan başkası değildir. Zannederseniz ki, Türkiye Cumhuriyeti’ni Kandil’de eğitilmiş, terörün ideolojik eğitiminden geçmiş bir militan yönetmektedir. Başbakan ve hükümeti öylesine zıvanadan çıkmıştır ki, PKK’ya demokratikleşme paketleri yağmur gibi yağmaktadır. Yerleşim yerleri isimlerinin değiştirilmesinin, ana dilde eğitimin, siyasi parti ve adaylarının farklı dil ve lehçelerde propaganda yapmasının önü açılmıştır. Sayın Başbakan Siirt’in Aydınlar ilçesinin ismini Tillo, Tunceli’nin ismini Dersim olarak değiştirmeye ramak kalmışken, Samsun’un ismini de Amisos yapacak mısın?

BXgVl33IAAAl3tf

Milleti 36 parçadan ibaret gören Başbakan Erdoğan; dün bu konuyla ilgili olarak aynen şunları söylemiştir: “Aklımıza geldiği kadarıyla 36, şu anda bize verilen bilgileri söylüyorum, etnik grup var.” Sayın Başbakan bu 36 etnik grup ve hatta daha fazlası varsa, sana diyorum ki, bunları biliyor da açıklamıyorsan namert kere namertsin.

· Kimlerden ibarettir bu 36 etnik grup?

· Sen kendini bu 36’nın içinde mi, yoksa ihtiyatta beklettiğin etnik gruplardan birisinde mi görüyorsun?

· Sana bu 36 etnik kimliği kim öğretti? Akıl hocaların, akıl danelerin Vashington’da mıdır, Brüksel’de midir, Erbil’de midir, yoksa PKK referansıyla yanında çalıştırdıkların mıdır?

· Türk milletini 36’ya ayırmaktan özel bir zevk mi alıyorsun?

· Bu kapsamda, tek millet olmaktan nasıl ve hangi zeka seviyesiyle bahsediyorsun?

Sayın Erdoğan sana Samsun’dan sesleniyorum: Gel bu 36’yı açıkla, gel bu kez namertlikten kurtul, daha fazla da uzatma, sündürme ve tahribat verme. Bu büyük Türk milleti herkese kucak açıyor. Gel sende, Türk Milleti olarak sana da kucak açalım.

Osmanlıyı yıkan küresel aktörler, 94 yıl sonra yeni bir oyun için kendilerine maalesef yeni bir teslimiyet hükümeti bulmuşlardır. Başbakan Erdoğan ve hükümeti anayasa yoluyla son vuruşu yapmak istemektedir. Türk milletinin dokunulmaz ve devredilmez hakları lime lime doğranmak üzeredir. Türkiye Cumhuriyeti rejim değişikliğinin kıyısındadır. Başbakan barut fıçısının yanında çakmakla dolaşmaktadır. Bu şahsın dün Cumhuriyetle ilgili sözleri de tam bir ucubedir. Başbakan, yan gelip yatmakla cumhuriyetçi olunamayacağını, cumhura, Cumhuriyet’e hizmet etmekle Cumhuriyetçi olunacağını iddia etmektedir.

Cumhuriyet’in tescilli, markalı ve sicilli hasmı; şimdi kalkmış bu alanda nutuk atmaktadır. 11 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’ni perişan etmek, kevgire çevirmek, kuruluş ruhunu tırpanlamak isteyen birisi ne çabuk yaptıklarını unutmuş ve bir de zeytinyağı gibi üste çıkmaya başlamıştır?

Sayın Başbakan sen kim, Cumhuriyet’i diline dolamak kimdir? Sen kim, demokrasiden bahsetmek kimdir? Gezi Parkı’ndaki gençlerin kurduğu çadırlara şafak vakti saldıran sen mi demokratsın? Söz de yol yapmak maksadıyla, ODTÜ’ye bayram gecesi iş makineleriyle baskın yapan sen ve zihniyetin mi Cumhurun fikrine saygı duymaktan ve cumhura hizmetten bahsediyorsun?

Lütfen dikkat ediniz, Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz günlerde, yol için cami yıkacaklarını söylemiştir. Sayın Erdoğan, bir yanda yol için cami yıkmayı göze alıyorsun, diğer yanda BOP yoklamasında yok yazılmamak için kilise açıyorsun. Bir yanda yol için cami yıkmayı kafaya takıyorsun, diğer yanda Akdamar Adasında, milletimizin vergileriyle kilise onarıyor ve tantanayla kurdelesini kesiyorsun. Bir yanda cami yaparak göz boyuyorsun, diğer yanda kiliselere, azınlık vakıflarına milletin toprağını kimseye sormadan, danışmadan keyfince bağışlıyorsun. Sayın Başbakan şunu unutma ki, yol uğruna cami yıkıyorsan, yoldaşın canibaşı için Cumhuriyet’i havaya uçurmaktan da asla çekinmezsin.

Bu nasıl bir iştir, bu ne büyük bir günahtır? Başbakan’ın bu sözünü başka birisi kullanmış olsaydı, emin olunuz ki, ne kâfirliği, ne İslam düşmanlığı, ne de münafıklığı kalırdı?

Başbakan Erdoğan caminin aynı zamanda medeniyet olduğunu bilmeyecek kadar gözü ve bahtı bağlanmıştır. Giydiği papaz cübbeleri aklını karıştırmıştır. İslam’la kandırması ayağına dolaşmıştır. Başbakan Erdoğan BOP’a kendi öyle vermiş, kendisini öyle adamıştır ki, asıl yüzü belirmeye, asıl niyeti ortaya çıkmaya başlamıştır.

Sizlerden bekliyorum ki;

· Sandıkta Cumhuriyete sahip çıkınız.

· Sandıkta Türk kimliğine sahip çıkınız.

· Sandıkta bayrağa, vatana, millete ve kardeşliğe sahip çıkınız.

· Sandıkta milli servetimize sahip çıkınız.

· Sandıkta geleceğinize sahip çıkınız.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Milli Değerleri Koru ve Yaşat – Samsun Kurtuluş Mitingindeki konuşmasının tam metni.
26 Ekim 2013

***

Konuya ilişkin (Yerelce eklemesidir):

  Leave a Reply

  Please log in using one of these methods to post your comment:

  WordPress.com Logo

  You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

  Google photo

  You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

  Twitter picture

  You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

  Facebook photo

  You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

  Connecting to %s

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d bloggers like this: