Obama’ya mektup !


Amerika Birleşik Devletleri Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu [Lozan’ı] resmen tanımalıdır…
bircan

***

AMERİKA’DAKİ TÜRK TOPLUMU VE TAKSİM GEZİ PLATFORMU’NA AÇIK MEKTUP

– Bugünki Türkiye Cumhuriyeti sınırlarına sahip çıkılmak ve korunmak isteniyorsa;

– “Türkiye Cumhuriyeti” isminin “İslam Cumhuriyeti”ne dönüştürülmesi engellenmek isteniyorsa; 

– Türkiye’nin hiç bir bölümünün ne “Kürdistan” ne de “Amerika’daki Ermeni Lobisi”nin tuzak ve dayatmalarına peşkeş çekilmek İSTENMİYORSA;

O halde naçizane düşüncem ve önerim, bunun tek yolu ve kanalının ise özellikle de 90.nci yıldönümünü 24 Temmuz 2013’te kutlayacağımız LOZAN BARIŞ ANDLAŞMASI’NIN AMERİKA’N SENATOSU’NDA ONAYININ TALEBİNIN; TÜRKİYE VE AMERİKA’DAN YÜKSEK BİR SES VE KARARLILIKTA VE HÜKÜMET KANALIYLA YAPILMASININ TEMİNİ;

Tamamı.

**

BURADAN HANGİ YOL SAVAŞ HATTINA GİDİYOR? CEPHEDE BİR GAZETECİ: TİM HETHERINGTON’UN SAVAŞ HATTINDA HAYATI

James Brabazon tekrar söz aldı Tim Hetherington ın yaptığı işler, arkadaşlık anılarını anlattı. bir keresinde ona “sadece olaylara tanık olup rapor edemeyiz burada bizim bir sorumluluğumuz olduğunu anlamalıyız nedir bizim sorumluluğumuz?” bu belkide Basın’ın Altın Çağı olur, dedi. Brabazon sözlerini şöyle bitirdi: Eğer Tim Serüveni değerli ise hepimizin çok çalışmamız gerekir. hep birlikde nasıl halkı insanları teşvik edip hertürlü anlaşmazlıklarda bize nasıl görsellik, imaj analiz getirebililer. Basın görevlilerinin, gazetecilerinin destek,güven sigorta ve eğitime büyük ölçüde ihtiyaçları ve gereksinimleri var.

Tamamı.

**

ATATÜRK RESİMLERİ, TÜRK BAYRAKLARI, ATATÜRK’ÜN SÖZLERİ VE T.C. İBARELERİ İNDİRİLDİKLERİ YERLERE GERİ KONULMALIDIR !

Son günlerde çeşitli Üniversitelerde ve Kamu Kuruluşlarında Atatürk resimleri ve Türk bayrakları bu kuruluşların Web Sitelerinden veya Kuruluş Levhalarından indirilmekte, Atatürk’un sözleri ve T.C. ibareleri silinmektedir.

Biz, Amerika ve İngiltere Atatürk Dernekleri, bu haraketleri şiddetle kınar, Atatürk Resimleri ve Türk bayraklarının, Atatürk’ün sözleriyle T.C. İbarelerinin bu kuruluşların web sitelerine ve levhalarına derhal geri konulmasını talep ederiz.

Sınırları Lozan Anlaşmasıyla çizilen güzel ülkemizi, milli gururumuzu, bağımsızlıgımızı, özgürlüklerimizi, eğitimimizi, Türk kadınlarına verilen eşit hakları, medeni milletler arasında sahip olduğumuz onurlu statüyü, Ulu Önder Atatürk’e ve onun “en büyük eserim” dediği Cumhuriyete borçluyuz. Ay Yıldızlı bayrağımız şerefimizdir !

Tamamı.

**

AÇIK MEKTUP: SAYIN BAŞKAN BARAK OBAMA, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ

Sayın Başkan:

Aşağıda göreceğiniz üç talebi içeren mektubu, en temel bireysel ve savunma hakkım olan, Anayasanın “ her insan onur ve refah içinde yaşama hakkına sahiptir” ve “ifade özgürlüğü” maddelerine dayanarak yazıyorum.

Gündeme getirmek istediğim üç talep:
1-  Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Senatosu’nun Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu [Lozan’ı] resmen tanıması.
2-     “Ermeni Tasarısı’nın” ABD Senatosu’ndan bir daha getirilmemek üzere geri çekilmesi.
3-   Amerika Başkanı tarafından, Ermenilerin 1915 tarihine yönelik suçlamalarına dair yıllık konuşmanın yapılmaması veya bu tarihte ve Amerika’nın da içinde bulunduğu diğer emperyalist güçlerle birlikte 20. Yüzyıldan günümüze kadar sebep olduğu Osmanlı ve Türklerin kayıplarının da eşit bir şekilde dile getirilmesi.    
Türk asıllı bir Amerikalı olarak yaşadığım ABD topraklarına ilk kez ayak bastığım 1989 yılından beri kişisel anlamda saldırıya ve suçlamaya uğradım. 20 yıldan fazla bir zamandır yaşadığım bu ülkede ne zaman zıt görüşlü Ermeni bir vatandaşla karşılaşsam, kişiden kişiye değişen sayılarla 1,5 ila 3 milyon Ermeni’nin katili olduğum ile ilgili suçlamalarla yüzleşmek zorunda kaldım. Sadece (…)

Tamamı.

More:

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: