Ağla ‘30 Ağustos’ hakkındır!


Oysa sana ağlamak değil, coşkuyla yeri göğü inleterek bayramını kutlamak yakışır!

Atatürk’ü, İslamı, milliyetçiliği yıllardır sömüren ve suistimal eden siyasi cambazlar hala iplerin üzerinde entrikalar çevirmeye yüzleri kızarmadan devam ediyorlar; Dört koldan milletin aklını bulandırmak amacıyla, akbabalar tünedikleri yerlerden köpeksiz köyde çomaksız oynuyorlar; Memlekette toprak satma, liman satma, maden satma, hayati kurumları satma, hazineyi soyma ve sülalece zengin olma furyası dört nala gidiyor; Eh böyle bir kara tabloda, sen ağlamayacaksın da, millet denilen unsurun zibidilerinin ağlamasını bekleyecek değilsin ya!

***

osman_pamukoglu

© Osman Pamukoğlu.

Geçen 3 yıl içerisinde değişen hiçbir şey olmamıştır.
Mustafa Kemal Atatürk’ü, İslamı, milliyetçiliği yıllardır sömüren ve suistimal eden siyasi cambazlar hala iplerin üzerinde entrikalar çevirmeye yüzleri kızarmadan devam ettikleri için; Ağla ‘30 Ağustos’ hakkındır!

106

Kürt açılımı demagogları, devşirme sivil toplum örgütleri, yandaş ve yanaşma akıldaneleri, dört koldan milletin aklını bulandırmak amacıyla tünedikleri yerlerden köpeksiz köyde çomaksız oynadıkları için; Ağla ‘30 Ağustos’ hakkındır!

İçeride tutuklu eşkıya, dışarıda serbest eşkıya, ‘ABD ve AB’ Türkiye’ye olan baskısını arttırsın, ‘Türkler adam gibi adam olsun…Yoksa dağda ki silahlılarla ben yapacağımı bilirim…’ meydan okumalarından hiç gururu kırılmayan siyasetçi ve bürokratlar olduğu için; Ağla ‘30 Ağustos’ hakkındır!

Memlekette toprak satma, liman satma, maden satma, hayati kurumları satma, hazineyi soyma ve sülalece zengin olma furyası dört nal gittiği için; Ağla ‘30 Ağustos’ hakkındır!

Üç yıl içinde ülkede ki hapishanelerde bulunan insan sayısı yüzde yüz onsekiz arttığı, bağımsız ve hızlı işleyen bir hukuk düzeni olmadığı, cezai ve idari davaların göbeğine kadar siyaset bulaştırıldığı için; Ağla ‘30 Ağustos’ hakkındır!

Bizim kanunlarımızda ‘Silahlı eşkıya düşmandır. Düşman gibi işlem yapılır’ hükmü varken, dağlarımız ve hemen yanıbaşımızdaki topraklar eşkıya gruplarından geçilmezken, caddelerde törenler düzenleyip kendi kendimize propaganda yaparak işlerin iyi gittiği sanıldığı için de; Ağla ‘30 Ağustos’ hakkındır!

Bu ülkede gün doğmadan nelerin doğacağını, ilk genel seçimde herkes görecek. Sana yakışan ağlamak değil, beylik siyasetçi ve bürokrat tüm meydancılara ‘Yeter Artık’ demektir, 30 Ağustos…

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: