Ülkesini, yüksek istiklâlini korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyundurluğundan kurtarmalıdır…


New Jersey’de Yaşayan İkidilli Türkler İçin Akademik Bir Araştırma Ve Anket…

Gazi Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyelerinden Yrd.Doç.Dr.Gülcan Çolak BOSTANCI, New Jersey’de; iki kültür-iki dilde yaşayan Türkler arasında, Türk Dili’nin kullanımı ve tercihi üzerine bir araştırma yapıyor.

 

Araştırma ve ilişkili ANKET, Işıkbinyılı.Org sitesinde yayınlanmıştır.

Anket ile ilgili belgeleri word dosya olarak Türkçe veya İngilizce dillerinde indirebilirsiniz.

Ankete katılmanızız durumunda, ilgili belgeleri turkdili@isikbinyili.org  adresine yollamanızı önemle rica ediyoruz.

 

Araştırma, en az 5 yıldır New Jersey’de yaşayan Türkler ile sınırlandırılmıştır.

 

Anketin etkili ve başarılı olması için sosyo-ekonomik, kültürel ve toplumun okur-yazar her kesimin ve nesillerinden geniş katılımda bulunulması hedeflenmektedir.

 

New Jersey’de oturmuyorsanız dahi, Anket ile ilgili bu duyuruyu ve internet bağlantılarını, New Jersey’de yaşayan tanıdıklarınız ve Türk-Amerikan Dernekleri’ne yollayarak destek vermenizi umut ve rica ediyoruz.

 

Katılım, destek ve yardımınız için şimdiden sonsuz teşekkürler.

 

Saygılarımızla,

 

lcan Colak BOSTANCI adina 

Bircan Ünver

http://www.lightmillennium.org

 

“ISIKBINYILI.ORG, LIGHT MILLENNIUM Organizasyonu semsiyesi altinda, kamu yararina ve vergiden muaf (501-c-3) statude Ocak 2000-Aralik 2009 doneminde yayin yapmistir. Ocak 2010’dan itibaren Turk yasalari cercevesinde, “DERNEK” olarak Istanbul merkezli kurumlasmistir. http://isikbinyili.orghttp://lightmillennium.org – Sizlerin katilimi ile icerigi ve oz’u olusan-gelisen ISIKBINYILI.ORG, acik ve dileyen herkesin katilimina acik ve cok katilimli olarak Ocak 2000’deki ilk sayisindan itibaren, 10.ncu yilini kutlamaktayiz. ISIK BINYILI’nin ÖZÜ SIZ’siniz ve bu ÖZ ile birlikte, “Büyük İnsanlık” icin variz.”

%d bloggers like this: